מגזין רמת גן

ארוחה על גלגלים

מגזין רמת גן28 במאי 2019    3 דקות
0

מניו יורק, לרמת-גן: משאיות האוכל שכבשו את העולם מגיעות לעיר. ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "רמת-גן תחזור להוביל ותהיה עיר טרנדית ללא הפסקה ובכל מובן"

ארוחה על גלגלים
צילום באדיבות העירייה

הטרנד הלוהט בעולם, הפוד טראקס,  מגיע לרמת-גן ומציע חוויה קולינרית-אורבנית ייחודית לתושבי העיר ולמבקרים מחוצה לה.  משאיות אוכל על גלגלים, הפכו בשנים האחרונות לטרנד קולינרי בולט, שמוביל את תרבות אוכל הרחוב בערים מרכזיות בעולם. בישראל הן הפכו לחלק אינטגרלי מהנוף, אבל רק בירידים ובפסטיבלים קולינריים ארעיים ולא כדרך קבע. עיריית רמת-גן היתה הראשונה בארץ לזהות את הפוטנציאל ולהביא לתחומיה את הטרנד הקולינרי בגרסתו הנייחת והקבועה.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "אם טרנד משאיות האוכל סוחף את העולם ועובד מצוין בערים בולטות כמו ניו יורק ולונדון, אין סיבה שלא נביא אותו לכאן. כדי שנהפוך לאזור בילוי מרכזי בגוש-דן, לרמת-גן אסור להישאר מאחור והיא חייבת להתעדכן בלי הפסקה. המהלך יפיח חיים חדשים באזור וישדרג את תרבות האכילה והבילוי, במטרה להעיר את העיר ולמשוך אליה מבקרים כמו בימיה הטובים".

ביום חמישי הקרוב, ה-30.5.19, הפוד טראקס יחנו בכיכר רמב"ם (אורדע) ברמת-גן ויציעו חוויה קולינרית-אורבנית ייחודית לתושבי העיר ולמבקרים מחוצה לה. בשלב הראשוני יוצבו במרכז העיר שתי משאיות נייחות, תוך מתן תשומת לב לנראות ומבלי להוות מטרד לתנועה.

המשאית הראשונה תתפקד כבית קפה ותגיש קפה איכותי, סלטים טריים, כריכים, פיצה על לבנים, מיצים טבעיים, גלידה אמריקאית ועוד. המשאית השנייה תציע מדי שבוע מטבח בשרי מתחלף, עם שלל מנות אוכל רחוב עולמיות במחיר 45-35 ש"ח, בהן: עראיס, סופלאקי קבב יווני וסטייק בפיתה עם נתח אנטרקוט מיושן. שתי המשאיות מהוות סנונית ראשונה של פרויקט אוכל הרחוב, כשבהמשך מתוכננות פוד טראקס נוספות במוקדים שונים בעיר.

המיזם החדש מהווה נדבך ממדיניות ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, ששם לו למטרה להעיר את העיר ולקדם אפשרויות בילוי ופנאי אטרקטיביות ועכשוויות. לדברי ראש העירייה: "כדי שנהפוך לאזור בילוי מרכזי בגוש-דן, לרמת-גן אסור להישאר מאחור והיא חייבת להתעדכן ללא הפסקה ולהציע חוויות אטרקטיביות, רלוונטיות ומעודכנות. המהלך של משאיות המזון יפיח חיים חדשים באזור וישדרג את תרבות האכילה והבילוי, במטרה להעיר את העיר".

להקמת הפוד טראק קדם הליך מקיף, במסגרתו עיריית רמת-גן, באמצעות אגף הרכש וההתקשרויות, מנהלת העסקים העירונית ואגף התשתיות, יצאה בקול קורא לספקים בתחום הקולינריה להפעלת פוד טראק, עד לבחירת הספק המתאים ביותר לביצוע המשימה הייחודית. בכך, הופכת רמת-גן לעיר הראשונה שמאשרת בהליך מוסדר פוד טראק במרחב האורבני, במטרה להגיש למבקרים שילוב מנצח של אוכל, אווירה וחדשנות.

בתום הליך מיון, מי שנבחרה לתפעל את המערך היא חברת Food truck company, בניצוחו של השף גיא פרץ, שמוביל בשנים האחרונות את מגמת משאיות האוכל על גלגלים. אחרי שבחן את התחום ברחבי העולם, פרץ מגשים ברמת-גן חלום אישי שלו ושל מסעדנים ושפים רבים, ומקים ברמת-גן משאיות מזון שיגישו אוכל רחוב עכשווי.
לדברי שף גיא פרץ: "כבוד גדול עבורי להפעיל את משאיות אוכל הרחוב הראשונות בישראל ושאפו אמיתי לראש העיר, כרמל שאמה הכהן, שמוביל את רמת-גן בחדשנות ובפתיחות. אני מקווה שעוד ראשי ערים ילמדו ויפתחו את התחום כאן בישראל".

משאיות האוכל יוצבו בכיכר רמב"ם ובתקופת ההרצה יפעלו בימים ראשון-חמישי בין השעות 23:00-07:00 ובימי שישי בין השעות 15:00-07:00. המשאיות יגישו אוכל כשר בהשגחת הרבנות.

כתבות נוספות במגזין רמת גן

0

זוכרים גם מהבית

יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה השנה בסימן קורונה. ללא טקסים, ללא מפגש בכתה קשה לייצר זיכרון קולקטיבי. זה...

מגזין רמת גן28 באפריל 2020    דקה אחת
0

גינות מתחפשות

אתמול, (שלישי 10.3) התמלאו הגינות הציבוריות באווירה פורימית נפלאה כאשר ילדי העיר גבעתיים ובני משפחותיהם הגיעו לחגיגות שארגנה העירייה ברחבי...

מגזין רמת גן11 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה