מגזין רמת גן

שלושה ימים עם הראלה בדרכים

מגזין רמת גן13 באפריל 2019    9 דקות
0

לרגל חג החירות יצאנו עם הראלה ישי, השדכנית של המדינה, לחרוש את הארץ מצפון לדרום כדי לגלות מה סוד הקסם של האהבה ומה המתכון שלה לזוגיות שלה עם בעלה שנמשכת כבר 30 שנה

שלושה ימים עם הראלה בדרכים

בתוך שגרת היום העמוסה שלי לא מזדמן לי לצאת הרבה לדרכים, אבל פעם בכמה חודשים יש מישהו שבכל זאת מצליח לרתק אותי ולגרום לי לרצות לבלות איתו יום שלם, או כמו במקרה של הראלה ישי, השדכנית הכי מפורסמת במדינה, שלושה ימים רצופים.

אני אמנם מסודר בענייני זוגיות, אבל כמו שהראלה אומרת "חשוב מאוד לשמר את הזוגיות וגם אני אחרי 30 שנה עם אותו גבר עדיין שמחה לשמוע הרצאות בנושא", אז איך אני בכלל יכול להתנגד להצעה שלה לבלות שלושה ימים תמימים בשברולט אימפלה הלבנה שלה שהפכה עבור רבבות לקוחות שעברו דרכה ב-26 השנה האחרונות לסימן היכר של אהבה בדרך.

ראשון, 12:00, חיפה

בדרך לבירת הכרמל אני מנסה להבין מהראלה מה בעצם העיסוק שלה. לעיתונאי ציני שמסתכל מהצד זה נראה כאילו היא מוכרת אוויר. כשאני מרשה לעצמי להגיד לה את מה שאני מרגיש היא לא ממהרת לבטל את התחושות שלי. "אתה מאוהב", היא אומרת. "אני רואה את זה בעיניים שלך. אבל אם לא היית מאושר בזוגיות שלך היית מבין כמה האהבה היא לא מובנת מאליה. אנשים שאין להם אהבה וכל לילה מחבקים את הכרית לא מתייחסים לאהבה כאל אוויר. קח למשל את הבחורה שנפגוש עוד מעט. זו בחורה מקסימה שיש לה קריירה וכסף. יש לה משפחה מדהימה, אבל היא קמה בבוקר והיא מרגישה שהשמש לא זורחת כי אין לה אהבה בחיים".

ואיך את עוזרת לה בדיוק?

"אני קודם כל עוזרת לה להבין היכן הקושי שלה ביצירת קשר. אחרי שאני מאבחנת אותה אני נותנת לה כלים שיעזרו לה להתגבר על הקושי הזה והכי חשוב – שהיא תאמץ את הכלים האלה כדרך חיים. אימון ליחסים זה כמו אימון לתזונה נכונה. זו לא דיאטת בזק. זה שינוי דפוסי התנהגות. ברגע שאתה מודע לבאג שלך – אתה מתחיל את התהליך שבו אתה מוותר על מי שאתה עבור מי שאתה יכול להיות. מרווקה שלא מצליחה לקיים קשר של יותר משני דייטים – את הופכת למישהי שלא מפסיקים לחזר אחריה כי את מבינה מה הגברים מחפשים ואיך את יכולה לתת להם את זה בלי לוותר על מי שאת".

אחרי הפגישה עם הבחורה החיפאית אנחנו יושבים לשיחה במסעדת דגים עם נוף קסום לים.

כשאני אומר לה שהשקיעה הרומנטית הזו נראית לי קיטשית היא מזכירה לי שוב שאני מדבר ככה כי אני בזוגיות. "אתה רואה את הבחורה שהולכת ליד החול עם הכלבה? אני מתערבת אתך שהיא הייתה שמחה ללכת עם בחור לים".

איך את יודעת? את הרי לא מכירה אותה.

"סמוך עליי. יש לי טביעת עין שלא מפספסת. רוצה הוכחה? גש אליה ונסה להוציא ממנה מספר טלפון".

אבל אני תפוס.

"פחדן. אתה רוצה שנתערב? חמש דקות. זה כל מה שאני צריכה בשביל להוכיח לך שצדקתי וגם להוציא ממנה טלפון".

את זה אני חייב לראות.

"בוא, אני אראה לך איך עושים את זה נכון".

אנחנו מתקרבים אל הבחורה. אני שומר חצי צעד מרחק מאחור. ליתר ביטחון. ואז מתחולל הקסם. הראלה, בשפה הבלתי אמצעית שלה, מצליחה לפתח שיחה עם הבחורה ובתוך שלוש דקות שתי נשים זרות חודרות אחת לנימים של השנייה משל היו חבורה של מילואימניקים בתעסוקה מבצעית בגולן. זה נגמר בחילופי מספרי טלפון וחיוך מנצח של הראלה. "הקינוח עליך", היא אומרת ואני לגמרי זורם. הרוויחה אותו ביושר.

שני, 20:00, ירושלים

אחרי יום של פגישות בדרום אנחנו עולים לבירת ישראל, שם קבעה הראלה פגישה עם אלמן מבוגר במסעדת דגים ידועה. "הוא היה נשוי הרבה שנים, אבל לא הייתה לו אהבה", מספרת לי הראלה בזמן שאנחנו עוברים את שער הגיא.

ומה את יכולה להציע לו בגילו?

"הרבה מאוד. מה אתה חושב שבגלל שבן אדם הגיע לגיל 75 הוא כבר לא רוצה לאהוב ולהרגיש נאהב?"

האישה הזו, שנראית כמו בחורה בשנות השלושים לחייה, היא כבר סבתא לנכדים ועדיין נמרצת ומצחיקה. כשאני שואל אותה איך היא סוחבת ימים שלמים בדרכים ועדיין מצליחה לבשל לבעלה ולילדים היא מפתיעה ואומרת: "מי אמר שאני מבשלת לבעלי? אולי הוא מבשל לי? שמע, אני אישה עובדת ואני עובדת מסביב לשעון. פעם הייתי מנסה להספיק את הכל – קריירה, בעל, ילדים, בישול, חוגים. היום אני יודעת שזה לא ממש משנה. לא צריך לתפוס את כל הכדורים. זה בסדר לוותר על חלק מהם. בשביל זה המציאו מבשלת ועוזרת בית. היום הכלל שלי הוא שאני מוכנה לשלם עבור כל דבר שיקל על סדר היום העמוס שלי".

שלישי, 17:00, רמת גן

עוד כמה שעות תסתיים החוויה הקסומה שלי עם הראלה, אבל לפני זה יש לי עוד כמה שאלות ולה עוד כמה מיתוסים לנפץ.

"לאחרונה הגיע למשרד שלי לקוח חדש, רווק בן 38. כרגיל, כמו בכל פגישה ראשונה, נתתי לו את עשרת הדיברות לדייט ראשון – מה לעשות, איך להתנהג, מה ללבוש, על מה לדבר. רוב הלקוחות שלי מאוד נהנים מהשלב הזה של הפגישה. הם מרגישים שהטיפים שלי פותחים להם את הראש, אבל, בניגוד אליהם, הוא הסתכל עליי במבט קצת מבולבל, ואמר לי 'הראלה, הלוואי והייתי נולד לפני 50 שנה' ואני לגמרי מבינה אותו".

למה?

"כי היום הדינמיקה בין נשים לגברים השתנתה מקצה לקצה. התפקידים של כל מין כבר ממש לא ברורים. יש אנשים שנשארו אולד-פאשנד, ולעומתם יש אנשים שהם מודרניים מאוד בהשקפות שלהם. הבעיה היא שלפעמים נשים רוצות לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. מצד אחד, הן רוצות שהגבר יהיה ג'נטלמן כמו פעם, שיחזר אחריהן, שישלם בדייט. מצד שני, גם רוצות שהוא יהיה גבר מודרני, שיפרגן לחלוטין לקריירה שלהן, שיבשל, שינקה, שיטפל בילדים".

אז מה את אומרת בעצם?

"שבלבלו את המערכת. הגבר לא יודע מה האישה רוצה ממנו ולהיפך".

אז מה את ממליצה?

"שכל אחד יהיה נאמן לעצמו. גבר לא צריך להפוך את עורו כדי לרצות מישהו אחר. עם זאת, חשוב גם לדעת מתי להתגמש לפי רצונותיה של האישה. למשל אם אתה טיפוס אולד פאשן, מצוין. אבל אתה צריך לדעת להתגמש אם אתה רואה שהבחורה שאתה יוצא איתה מצפה ממך ליותר 'מודרניות'. אני יודעת שהרבה נשים וגברים אולי יכעסו עליי, אבל אני עדיין חושבת שהגבר צריך לשלם בדייט ראשון".

חוץ משידוכים להראלה יש גם שירות של שלום בית. "יש לי זוג מהשרון שהוא שיא ההצלחה מבחינת קריירה. היא רואה חשבון, הוא איש הייטק. כסף לא חסר, אבל עד שהגיעו אליי לא היה להם הרבה תבלינים בחיים. הם לא שיתפו אחד את השני במה שהם מרגישים. אחרי שעבדנו ביחד על היחסים הם התחילו לתקשר ביניהם בצורה יפה ולחזר שוב אחד אחרי השני ואתמול קיבלתי מהם מסרון שהיה להם לילה סוער, במובן החיובי של המילה".

אני יודע שיש לך הרבה הצלחות כי דיברתי עם לקוחות שלך ומאוד מרוצים, אבל יש לך בוודאי גם כישלונות.

"ברור. למי לא? אני אומרת תמיד לאנשים: כשאתם הולכים לרופא והוא לא מוצא את הבעיה שלכם, הוא יכול לעזור לכם? ברור שלא. הוא יכול לנסות. לא תמיד הוא מצליח. נניח שהוא עלה על זה שיש לכם בעיה מסוימת ורושם לכם כדורים ירוקים וכחולים אבל לא בא לכם לבלוע – אתם תירפאו? לא. ככה זה גם אצלי. אני ד"ר לאהבה. מי שבא אליי אני מאבחנת קודם כל את הבעיה ומנסה להבין האם אני יכולה לעזור לו. לא לכולם אני יכולה לעזור, אבל אם אני מגיעה למסקנה שאפשר לעזור – כדאי מאוד שהלקוח יישם את ההמלצות שלי, אחרת אין טעם שיגיע. זו הסיבה גם שאני לא עושה שידוכים דרך ההורים כי רק הבחור או הבחורה יודעים מה מתאים להם".

אנחנו מסיימים את המסע המרתק שלנו בעקבות האהבה בביתה של הראלה בבאר שבע, שם – למרות העייפות הראלה מתעקשת להכין לי מתכון אפגני מסורתי (רוצים לראות מה הכינה לי? כנסו לדף הפייסבוק "דו-לב הראלה ישי").

בזמן הבישול היא מתבלת את ההכנות בטיפים חשובים על אהבה, בדרכה הצבעונית.

מלח – כמו שאומרים כשמקבלים משהו טיפה מלוח שהשף מאוהב.

פפריקה – הצבע האדום הוא אהבה ותשוקה. זה לחוות את כל העוצמות של האהבה.

פלפל – תבלין חשוב מאוד לחיים.

כורכום – הצבע של השמש. שיהיה לכם אור בחיים.

תבלין עוף – אם לא תבלנו את האהבה שלכם היא תהיה כמו עוף מכובס.

לימון כבוש – אומרים שלימון מוסיף המון. זה נכון, אבל חשוב לזכור שאם לא תשקיעו ביחסים שלכם ותכבשו את היצרים שלכם הקשר יהפוך ללימון חמוץ. אז כמו בכל דבר בחיים – הכל עניין של מינון.

חברים, סיימתי את המסע שלי עם הראלה שבע ומלא בהומור ואהבה. מהיום אני כבר לא מחכה להראלה ממפעל הפיס (ממילא אני לא שולח את הטופס) כי אני כבר זכיתי.

כתבות נוספות במגזין רמת גן

0

זוכרים גם מהבית

יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה השנה בסימן קורונה. ללא טקסים, ללא מפגש בכתה קשה לייצר זיכרון קולקטיבי. זה...

מגזין רמת גן28 באפריל 2020    דקה אחת
0

גינות מתחפשות

אתמול, (שלישי 10.3) התמלאו הגינות הציבוריות באווירה פורימית נפלאה כאשר ילדי העיר גבעתיים ובני משפחותיהם הגיעו לחגיגות שארגנה העירייה ברחבי...

מגזין רמת גן11 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה