מגזין רמת גן

הכדור בידיים שלו

מגזין רמת גן11 במרץ 2019    6 דקות
10

דני וידיסלבסקי, המנכ"ל והבעלים של חברת וידיס שירותי ניהול בע"מ, מספר על קריירת הכדורסל במכבי רמת גן שנקטעה בגלל פציעה, הקשר בין כדורסל לעסקים ונותן לבעלי העסקים ביניכם כמה עצות זהב ששוות הרבה כסף

הכדור בידיים שלו
דני וידיסלבסקי עם דן פרמן צילום תומר קרן

יש דבר אחד משותף ביני לבין דני וידיסלבסקי: שנינו שיחקנו כנערים במכבי רמת גן בכדורסל. אני פרשתי אחרי שהבנתי שגובה זו לא ערובה להצלחה מתחת לסלים. וידיסלבסקי, שסומן כרכש הבא של מכבי תל אביב, פרש בגלל פציעה.

מאז שפרש וב-20 שנה האחרונות בנה את עצמו וידיסלבסקי כיועץ עסקי בכיר ומומחה לניהול בעל ניסיון רב המייעץ לעסקים בארץ ובעולם. בין הלקוחות שלו: אמדוקס, ויזה כ.א.ל, מיקרוסופט ואיקאה.

אנחנו נפגשים לשיחה, שמתבררת מהר מאוד כתחילתה של ידידות מופלאה, במשרדי החברה שלו בקניון קריית אונו.

לקוחות החברה ומשתתפי הסמינרים אותם וידיסלבסקי מעביר מגיעים מכל תחומי המשק – מעסקים בהקמה ועד לחברות ענק ציבוריות, מבעלי מקצועות חופשיים, דרך חברות היי-טק, עסקים נותני שירותים ועד חברות מתחום התעשייה והמסחר.

הוא גם תורם רבות לחברה, ומכהן כיו"ר וכמנכ"ל בהתנדבות של עמותה הגדולה בישראל מסוגה – עמותה הפועלת לחינוך לערכים וצמצום ממדי האלימות. במסגרת העמותה הוא מנהל קרוב ל-100 מתנדבים ופעילים בישראל, אוסטרליה, המזרח התיכון וארצות הברית.

משפטים משני חיים

על קירות אולם ההרצאות שלו תוכלו למצוא משפטים שישנו את העסק שלכם מהקצה לקצה, כמו המשפט שעליו חתום הכדורסלן האגדי מייקל ג'ורדן: "חלק מהאנשים רוצים שזה יקרה, אחרים מקווים שזה יקרה, אחרים גורמים לזה שזה יקרה".

לדברי וידיסלבסקי, "אין בעל עסק שלא רוצה להרוויח הרבה כסף, אבל רובם לא עושים פעולות. הם מחכים שלקוחות ייכנסו לחנות או שוכרים את שירותיהם של סוכני מכירות ולא מבינים למה העסקים לא פורחים. לעומתם יש בעלי עסקים שלא מחכים שאחרים יעשו את הפעולות הנכונות לעסק שלהם. הם יוזמים בעצמם".

אחד האנשים האלה הוא דן פרמן, הבעלים של חברת "תזונה לחיים", שמגיע מדי שבוע לקריית אונו כדי לרכוש כלים מוידיסבלסקי. "לדן יש אנשי מכירות, אבל הוא לא מתבייש לצאת לשטח, ללכלך את הידיים ולשמש דוגמא עבורם כדי שייצאו אחריו וזה עובד", מספר וידיסלבסקי.

פרמן: "הידע שקיבלתי מדני עזר לי קודם כל ברמה האישית וכמנהל. מעבר לכך, הצוות שלי קיבל הכשרה טובה ששיפר את המכירות בצורה מדהימה. מאז שאנחנו עובדים עם דני אנחנו גדלים בכל שנה ב-25-35 אחוז. העצות של דני עזרו לנו לא לעשות טעויות ולהתנהל נכון כלפי לקוחות ובינינו בתוך החברה".

 

 

עוד משפט שמונצח על קירות האולם של וידיס הוא של מהטמה גנדי: "בהתחלה הם מתעלמים ממך, אחר כך הם צוחקים עליך, אחרי זה נלחמים בך, ואז אתה מנצח".

לדברי וידיסלבסקי, "זה עיקרון ממש חשוב. אין בעל עסק שלא עבר את השלבים האלה. במדינת ישראל בכל שנה נסגרים 48 אלף עסקים. מדובר באנשים שהרימו ידיים אחרי שצחקו עליהם או התעלמו מהם. לעומת זאת, יש לי לקוח שהתחיל כצלם וכולם צחקו עליו. לא ספרו אותו, אחר כך ניסו להכשיל אותו וכיום יש לו את האולפנים הכי גדולים בישראל. הוא הפך לסיפור הצלחה עם אחוזה ענקית וכל זה בעקבות העובדה שהוא התעקש על העיקרון שלא משנה כמה מתעלמים ממך צריך להתמיד עד הניצחון".

קשה לעשות כסף.

"זה ממש לא נכון. זה ממש קל לעשות כסף. אם יודעים מה זה כסף וכמה עקרונות קלים כל בן אדם יכול לעשות המון כסף וביושר. יש לנו מאמנת כושר שעבדה בעסק המשפחתי וכיום היא עושה הרבה יותר כסף בעסק משלה. יש לי עובדת בשם שרית רביבו שהגיעה אליי עם חובות של חצי מיליון שקל ואחרי גירושין סוערים. שבוע אחרי שבוע היא לומדת את העקרונות שלנו וכיום היא במצב שיש לה דירה משלה והיא אפילו עוזרת כלכלית למשפחה".

רביבו: "כשהגעתי לדני הייתי מאוד מתוסכלת. גם המצב הכלכלי היה גרוע וגם המצב הנפשי היה ברצפה. מצאתי את עצמי עובדת בשלוש עבודות ומאבדת את המשפחה שלי. מה שעשה את השינוי זה הכלים שקיבלתי מדני שגרמו לזה שכיום יש לי בית משלי ואני מרוויחה פי 3 ממה שהרווחתי קודם".

עוד לקוח מרוצה של וידיס הוא רובי ראובני, הבעלים של אולפני שיר. "רובי היום הוא אולפן ההקלטות הכי גדול במדינה, ויש לו את המופע 'קולות חדשים' שמציע במה לאלפי זמרים, אבל עד שהוא הגיע למצב הזה הוא היה צריך לשלם מחיר כלכלי ולוותר גם על זוגיות לתקופה מסוימת. מה שאפשר ללמוד מהמקרה שלו זה שהדרך להצלחה היא קודם כל ההחלטה שאתה מוכן לשלם את המחיר עבור ההצלחה ולחתור כל הדרך לניצחון, למרות הקשיים".

בין עודד קטש לדיוויד בלאט

וידיסלבסקי לא מוותר על הכדורסל. כיום הוא משחק בקבוצת הורים במסגרת ליגת פאפא-סל. "יש כאלה שאומרים שכדורסל זה הדבר הכי חשוב בחיים, יש כאלה שאומרים שכדורסל זה הדבר היחיד בחיים. אני אומר שכדורסל זה החיים", הוא אומר עם החיוך הכובש שלו. "כמו בכדורסל גם בעסקים יש לנו מטרות, אפשרויות ומגבלות. בכדורסל המגבלות זה החוקים של המשחק והנחישות של היריבה ממול. בעסקים המגבלות הם היריבים והחוקים, כמו האיסור לעבוד עם כסף שחור. אם יודעים איך לנצל הזדמנויות ואיך להתמודד עם מגבלות – אפשר לנצח בעסקים וגם בכדורסל".

האמירה של וידיסלבסקי מזכירה לי את המשפט שהמאמן שלי היה אומר לנו: "אני יכול ללמד הכל חוץ מגובה". רוצה לומר, אם אתה נחוש מספיק ומוכן לעבוד קשה תוכל להצליח.

ב-7 באפריל וידיסלבסקי יחגוג 44 שנים. כשאני שואל אותו האם לפני 20 שנה הוא דמיין שיגיע למעמד הכלכלי שבו הוא נמצא כיום הוא לוקח נשימה ארוכה ואומר: "44 זה סתם מספר בשבילי. אני לא מרגיש שאני בגיל הזה. לא חשבתי שאהיה בנקודה הזו. תיארתי לעצמי שאעשה קריירה גדולה בכדורסל. אני עדיין שומר על קשר עם הענף דרך ליגת הפאפא-סל שבה אני משחק ודרך הבן שלי שעושה רושם שיגיע לקריירה ספורטיבית יפה. בנוסף, העסק שלי משווק את החברה של עודד קטש ודיוויד בלאט, כך שאני כל הזמן חי ונושם כדורסל".

 

 

 

 

 

 

כתבות נוספות במגזין רמת גן

0

זוכרים גם מהבית

יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה השנה בסימן קורונה. ללא טקסים, ללא מפגש בכתה קשה לייצר זיכרון קולקטיבי. זה...

מגזין רמת גן28 באפריל 2020    דקה אחת
0

גינות מתחפשות

אתמול, (שלישי 10.3) התמלאו הגינות הציבוריות באווירה פורימית נפלאה כאשר ילדי העיר גבעתיים ובני משפחותיהם הגיעו לחגיגות שארגנה העירייה ברחבי...

מגזין רמת גן11 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  דני יעוץ מספר אחד!! כל מי שזכה ללמוד ממנו הרוויח בענק

 • שליו וידיסלבסקי
  כתבה מעולה

  האבא ואיש העסקים הכי טוב בעולם

 • אלעד
  תוצאות תוצאות תוצאות

  עוזר לי המון המון מצחיק שמה שעושים שם זה לא ללמוד דברים חדשים אלא פשוט ליישם..

 • מור הפקות
  דני אכן תותח

  שמחתי מאוד לקרא את הכתבה. אני גם בעצמי מאומנת אצל דני וידיסלבסקי ובכל שנה מגדילה רווחים בעסק. ויש שנים שאפילו מכפילה את העסק מאז שהגעתי. ממליצה בחום לכל בעל עסק לבוא וללמוד משני איך עושים עסקים נכון, עם המון טיפים על יושרה, שיווק חינמי, איזה עובדים מומלץ להעסיק ועוד… מור ליברמן- מור הפקות

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   מה שלומדים אצל דני על פי דבריו זה דברים פשוטים שפעם ידענו אך אבק כיסה אותם ועל כן בלימוד אתו אנחנו רק מֶסירים את האבק והופ החומר אצלנו ניתן לשימוש מידי.
   "למד ויישם' זאת השיטה של דני לרווחים גדולים בכל עסק.
   דני אלוף בתחום זה.

  2. שרה רבקה וייץ
   תגובה על המאמר שנכתב על דני וידלבסקי

   מה שלומדים אצל דני על פי דבריו זה דברים פשוטים שפעם ידענו אך אבק כיסה אותם ועל כן בלימוד אתו אנחנו רק מֶסירים את האבק והופ החומר אצלנו ניתן לשימוש מידי.
   "למד ויישם' זאת השיטה של דני לרווחים גדולים בכל עסק.
   דני אלוף בתחום זה.

 • עובד חדש
  עובד בחברה שלו

  אמנם אני חדש שם (רק 16 שנה) אבל אין ספק שזו זכות גדולה לעבוד לצד אישיות כזו

  1. מישה שיודע

   זה בסדר – כולם צריכים להתחיל איפשהו – אל תדאג, הזמן יעבור מהר ובלי שתרגיש יעברו עוד 16 שנים… 🙂 ואז גם נחגוג ימי הולדת עגולים

 • דוד
  אפשר הרבה יותר

  את דני פגשתי לפני 12 שנים כלקוח שלי – מאז זרמו המון מיים בנהר ולמדתי ממנו המון. בזכותו היום אני מייצר פי 27 ב-עשירית מהזמן השקעתי כשפגשתי אותו. זה מעורר השראה לראות מישהו שמיישם את מה שהוא מלמל ביום יום, בחיים שלו, מישהו שפשוט שם לו למטרה לעזור לכמה שיותר אנשים בכלל ובעלי עסקים בפרט ולא נח לרגע כדי להשיג זאת. וכן – הוא גם שחקן כדורסל בחסד.
  אין ספק שהוא היועץ מספר אחד.
  אם אתה רוצה לגדול, לעשות זאת נכון ולהרוויח הרבה כסף וביושר – דני הוא ללא ספק הכתובת.
  כה לחי!

 • מיירה ברקו
  שאלה של עקרונות

  נהניתי ואני מוקסמת מהאישיות של דני. מסקרנת אותי לדעת כאדם הגון וישר ובעל עקרונות האם היית נותן ייעוץ לאיש פוליטי למשל, הפועל בניגוד לכל העקרונות ואמות המוסר שלך ? האם היית נותן לו יעוץ כיצד לקדם את האג'נדה שלו שהיא לא מוסרית בעינך ונוגדת את עקרונות הדמוקרטיה, חופש, שיוויון וצדק ?