מגזין רמת גן

פרשת הילד האלים – שלב התביעות

מגזין רמת גן6 בדצמבר 2018    דקה אחת
0

הורים לתלמידי בית ספר יסודי פתחו בשביתה בדרישה לסלק תלמיד שהיה מעורב באירועי אלימות • כשנודע להורי בית ספר אחר בעיר כי מתכוונים להעביר את התלמיד אליהם - גם הם פתחו בשביתה, והם גם מאיימים בתביעות

פרשת הילד האלים – שלב התביעות
צילום: ingimage

פרשת האלימות בבית ספר יסודי בעיר לא נרגעת. ההורים פתחו בשביתה על האירועים האלימים, שלדבריהם גרמו לילדיהם להרטיב בלילה. "כשהצפנו את הבעיה הזו, הבטיחו לנו שישלחו פסיכולוג לדבר עם הילדים, וזה עדיין לא קרה", אומרת אחת האמהות.
כשהגיעו שמועות לאוזני הורים מבית ספר אחר שהתלמיד המדובר בדרך אליהם, הם פתחו בשביתת אזהרה והודיעו: "הילד הזה לא ידרוך כאן". אחת האמהות בבית הספר אומרת: "יש לנו מספיק צרות משלנו, ואנחנו לא צריכים לייבא אלימות מבית ספר אחר".
"אגף החינוך לא עשה כלום במשך שנתיים", אומר אחד האבות, שמאיים להגיש תביעת נזיקין אישית נגד בכירים בעירייה. "יותר מעשרה ילדים עזבו את בית הספר בגלל הילד הזה וחלקם הגיעו לבית הספר שלנו. שלוש מנהלות התחלפו כי לא הצליחו להתמודד עם הבעיה הזו, כולל מנהלת עם ותק של 15 שנה במערכת, שפשוט הרימה ידיים. אנחנו לא מתכוונים להרים ידיים ואנחנו נגרום למי שאחראי למחדל הזה לשלם. רק ככה הם יבינו".
מהעירייה נמסר: "ההחלטות מתקבלות בשיתוף פעולה מלא בין משרד החינוך והנהלת בית הספר ואינן מושפעות מלחצים. החלטות מקצועיות לא תושפענה מאיומי השבתה, וההורים אינם צד בהחלטה אם להכניס או להוציא ילד מבית הספר".
באשר לפסיכולוגית נמסר כי "השירות הפסיכולוגי החינוכי בדק את הצרכים שהתעוררו בכיתה ופעל בהתאם לשיקול דעת מקצועי, בכדי לתת מענה לסוגיות שהועלו".

כתבות נוספות במגזין רמת גן

0

המלצות להתמודדות עם חרדה

נוכח המשך ירי הטילים לעבר שטח ישראל ד"ר טל ברגמן לוי ממליצה בימים כמו היום, להיות קשובים לאנשים שסביבהו, אם...

מגזין רמת גן12 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

תחל ארוחת ראש השנה על הזדמנויותיה

שנה חדשה, התחלות חדשות בתחומים שונים כמו עבודה, מעבר דירה, שינוי בסטטוס המשפחתי, הרחבת המשפחה יכולה להביא איתה רגשות מעורבים...

מגזין רמת גן29 בספטמבר 2019    4 דקות

כתיבת תגובה