מגזין רמת גן

להיות כוכב ילדים זה מחייב

מגזין רמת גן29 בנובמבר 2018    6 דקות
0

כוכבת הילדים "נתי הגעתי הופעתי", תופעה חדשה וחשובה בעולם הילדים, מדברת על ההצגה החדשה "להציל את הפארק", על האבא שנטש והעבודה עם טילטיל מ"הישרדות"

להיות כוכב ילדים זה מחייב

| דורון ויטנברג |

מכירים את התחושה שאתם מצפים למשהו טוב, משהו ששמעתם עליו, ובכל זאת כשאתם רואים את זה בעצמכם אתם מופתעים? זה מה שקרה כשהתארחתי בהופעה ובחזרות להצגה החדשה "להציל את הפארק" של כוכבת הילדים נתי, או כמו שהילדים קוראים לה "נתי הגעתי הופעתי".
נתי, או בשמה המלא עינת מדני, היא כוכבת ילדים אמיתית, כוכבת ילדים של העידן החדש. אינטראקציה נפלאה עם הילדים, המשלבת מסרים, ערכים ואישיות כובשת של אמנית יוצרת.

צוות של יוצרים
מהשורה הראשונה

להיות כוכב ילדים זה מחייב. הוא פוגש אותם בשנים החשובות ביותר של התפתחותם, והשנים האלה ילוו את הילדים לאורך כל חייהם. לכן היום, בעולם של שינויים מהירים ומושגים חדשים, חשוב יותר מתמיד שכוכב ילדים, שלא לדבר על כוכב ילדים בסדר הגודל של נתי, ישלב בין מה שאנחנו מכירים למה שקורה בעולם המשתנה שסביבנו, שיעסוק במסרים רלוונטיים. מבחינה זו נתי היא פורצת דרך.
כבר בכניסה לאולם החזרות מרגישים שמשהו מקצועי מתבשל. אווירה הומוגנית, חיובית, אנשים שמאמינים במה שהם עושים, אנשים שמבינים בילדים, שיש להם ניסיון רב, שחתומים על כמה מההצלחות הגדולות שהיו כאן בארץ. הגענו תוך כדי החזרה, נתי שרה שיר ומולה ישב הכותב והבמאי אבי דור. אבי דור הוא סיפור בפני עצמו. מאחוריו רשימה ארוכה של הצלחות, והוא במאי וכותב שלא קל להשגה, בעיקר בימים הטרופים שלפני חג החנוכה. "אני מאמין מאוד בנתי, נתי היא כוכבת ילדים מאוד מוכשרת ודומיננטית. חשוב לה שלכל דבר, מעבר לעניין האמנותי-בידורי, יהיה גם מסר וערך חינוכי שאותם הילדים ייקחו איתם הלאה. בנוסף למסר יש פה סיפור מקסים עם המון הומור וצוות שחקנים מוכשרים. חגיגה אמיתית".
בנוסף למסר ולחוויה, יש כאן השקעה לא מבוטלת של משאבים. בהצגה לוקח חלק צוות מכובד של שישה שחקנים-זמרים: שחקן הקולנוע והתיאטרון אלברט אילוז, רמי קאשי ("שנות השמונים"), עודד מנסטר, פרופסור פוקס, השחקנית שרון מלכי, והאחרון והמאוד חביב הוא טילטיל, זוכה "הישרדות".
טילטיל, כמו על המסך כך גם בחיים, מלא אנרגיה, שמחה וישירות. טילטיל מדבר בהתלהבות על המופע של נתי ואומר שזו מחמאה גדולה בשבילו להשתתף בהצגה. "התמזל מזלי שהתקבלתי לדבר הזה, להצגה הנפלאה הזאת של נתי". הוא אפילו לוקח שיעורי משחק כדי לשפר יכולות ולהתאים את עצמו לתפקיד בהצגה. "לא הייתי הולך סתם ומתאמץ לקחת שיעורי משחק", ממשיך טילטיל. "כשקראתי את זה והבנתי שיש תכנים חינוכיים ומוסר השכל בהצגה הזאת, ושכל זה עטוף בסיפור כל כך יפה עם שירים מרגשים, הבנתי שאני רוצה להיות שם. נתי שחקנית מדהימה", ממשיך טילטיל בהתלהבות. "ההצגה מדהימה, ואני לא אומר לכם סתם. ילדים מתים עליה".
ההצגה "להציל את הפארק" מספרת על כך שיום אחד נתי שומעת שמתכננים להפוך את הפארק לקניון עם משחקי מחשב. נתי ממהרת לגייס את כל חבריה, וביניהם טילטיל ורמי, ויחד ובנחישות, אומץ ואהבה הם מצליחים במשימה ומוכיחים לכולם שהטבע וגן המשחקים חזקים ומרגשים יותר מכל מסך או טאבלט, והכל נותר ירוק ושמח. מדובר בהצגה מוזיקלית ערכית עם דמויות מצחיקות, שאותה מובילה עם הרבה כישרון וחן נתי האהובה.
נתי – 152 ס"מ של אנרגיה אינסופית – מנהלת את החזרות בחוכמה וברגישות רבה. היא יודעת הכל, יש לה דעה על כל דבר ורעיונות בלי סוף. בחזרות אפשר להרגיש כמה הדבר בנפשה, כמה היא מאמינה וכמה הילדים חשובים לה.
בשיחה שלנו נתי מספרת על תפיסת החיים שלה, איך היא רואה דברים ולמה היא בכלל עומדת על הבמה.

לא תמיד הכל היה ורוד

נתי מתמודדת עם עבר לא פשוט, ואומרת שדרך הבמה והאינטראקציה עם הילדים היא עושה את התיקון. היא גדלה בבית עם ארבע אחיות, אב שנטש ואם שגידלה אותה ואת אחיותיה לבדה.
"בשבילי לשמח ילדים זו שליחות וסוג של תיקון עבורי", היא אומרת. "האינטראקציה עם הילדים גורמת לי להגשים את הילדה שבי, כי נתי היא ילדה וזה גורם לי להיפתח ולעשות דברים שלא העזתי לעשות כשהייתי ילדה, כי הייתי אז יותר מופנמת".
לדבריה, "כילדה עניינו אותי דברים מהותיים, לכן כשאני בדמות חשוב לי לשלב בין האדם של הערכים והמסרים, לילדה של צחוקים וסיפורים חיוביים, מלאי אופטימיות ואהבה. לשמח ילדים זה הדבר הכי כיף שיכול להיות. חיוך אחד של ילד שווה עולם ומלואו, וזכיתי לעשות את זה והלוואי שתמיד זה מה שאעשה".
מה עובר לך בראש כשאת על הבמה?
"בכל פעם שאני עומדת מול קהל של ילדים, אני מדמיינת את הילדים שלי. אני כל הזמן בתחושה של מה הכי הייתי רוצה שיגידו להם אם אני הייתי הולכת איתם להצגה. איך הייתי רוצה שישירו ויספרו להם, והעיקר מה יהיה שם בין השורות, אלו מסרים ילדיי יקבלו. נתי היא לא רק דמות בימתית, היא מלווה אותי מהרגע שאני קמה בבוקר. היא משהו בתוכי שמלווה אותי לכל מקום שאני הולכת. החיים והסיטואציות של החיים משפיעים עליי ונותנים לי השראה הן כאמא והן כאדם".
מהיכן את שואבת השראה לשירים?
"לפעמים תוך כדי נהיגה עולה לי רעיון לשיר או טקסט. אני מיד מחפשת מקום בטוח לעצירה, עוצרת וכותבת. דווקא ברגעים כאלה יוצאים לי לפעמים הדברים הכי איכותיים".
אפשר להגיד שהגשמת את החלום שלך?
"אני לא אומרת 'התגשם', כי מבחינתי בכל יום הוא מתגשם מחדש ואני אומרת תודה לבורא עולם על הזכות הזאת. במקום זה הייתי אומרת שציירתי את החלום שלי".
זה דורש הסבר.
"כשהייתי ילדה הייתה לי מחברת חלומות שבה הייתי מציירת את הדברים שהייתי רוצה להשיג לעצמי או להיות, וציירתי במחברת אותי עומדת על במה גדולה, מסביבי שחקנים, וקהל באופק מוחא כפיים. ציירתי את החלום שלי והחלום שלי מתגשם".
בין כל העומס נתי מוצאת גם זמן להתנדב, לבקר ילדים בבתי חולים, להופיע מטעם עמותת "גדולים מהחיים". אני שואל אותה על התנדבות שריגשה אותה במיוחד, והיא נזכרת בילד בשם דוד עם צרכים מיוחדים, שהוריו יצרו קשר ואמרו שהחלום שלו לפגוש אותה מקרוב. לדוד הייתה יום הולדת ונתי הפתיעה אותו בביתו. "הוא התרגש, צחק ובכה ולא רצה שאני אלך", היא אומרת. "צחקתי ובכיתי יחד איתו. החיוך שלו לא עוזב אותי, ואני מרגישה צורך לבקר אותו שוב. כאן השליחות שלי והלוואי שאהיה תמיד בצד הנותן".

כתבות נוספות במגזין רמת גן

0

זוכרים גם מהבית

יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה השנה בסימן קורונה. ללא טקסים, ללא מפגש בכתה קשה לייצר זיכרון קולקטיבי. זה...

מגזין רמת גן28 באפריל 2020    דקה אחת
0

גינות מתחפשות

אתמול, (שלישי 10.3) התמלאו הגינות הציבוריות באווירה פורימית נפלאה כאשר ילדי העיר גבעתיים ובני משפחותיהם הגיעו לחגיגות שארגנה העירייה ברחבי...

מגזין רמת גן11 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה