בריאות

הציל חיים: שומר הבניין סייע לילד שאיבד הכרה ופרכס עד שהגיע האמבולנס

בריאות13 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

רהב טלדן, שומר בבניין רב קומות בתל אביב, הגיב במהירות כשקיבל שיחה מבוהלת מדיירת שסיפרה לו כי בנה איבד הכרה. בעזרת פרופסור לרפואה שגר בבניין, הוא החל בפעולות להצלת הילד. טלדן: "עשיתי מה שהפרופסור היקר הנחה לעשות, עד שהגיע האמבולנס והמשיך לטפל בילד לפני הפינוי"

הציל חיים: שומר הבניין סייע לילד שאיבד הכרה ופרכס עד שהגיע האמבולנס
אמבולנס | צילום אבשלום ששוני

סביב השעה 14:00, אירע ביום שישי האחרון דרמה גדולה בדירה פרטית בבניין רב קומות בתל אביב. רהב טלדן, שומר בבניין מטעם חברת צוות 3, קיבל שיחה מבוהלת מדיירת אחת הקומות הגבוהות ובמהלכה סיפרה לו כי בנה איבד הכרה והיא מבקשת עזרה. רהב עלה במיידי לדירה. שם פגש בפרופסור לרפואה שדר בבניין והתחיל לבדוק מה מצב הילד אך בשל אי ניידותו, הוא נעזר בכיסא גלגלים, היה צורך בעזרתו הפיזית של רהב.

הפרופסור הנחה את רהב כיצד לבדוק לילד מדדי לחץ דם ולאחר מכן להפוך אותו על הצד. הילד היה מעולף ולרגעים חזר להכרה, פרכס, צרח ואיבד הכרה שוב ולאחר מכן שוב, פרכס צרח ואיבד הכרה וחוזר חלילה. רהב החליט להזמין אמבולנס שהגיע תוך 5 דקות והצוות את הילד לבית החולים.

"באותו רגע הרגשתי שהוא הילד שלי ואסור שיקרה לו משהו, זו הייתה סיטואציה מאוד קשה, לראות ילד במצב כזה כאשר אין סיבה ברורה לעין שגרמה לסיטואציה" סיפר טלדן. "עשיתי מה שהפרופסור היקר הנחה לעשות, עד שהגיע האמבולנס והמשיך לטפל בילד לפני הפינוי".

ההורים הודו מאוד לרהב, הן על התושייה של הזמנת האמבולנס והן על התמיכה והסיוע הנלווה לסיטואציה המפחידה.

לדברי יונתן ברקן, מנהל פרויקט של סניף מרכז בצוות 3: "מהיכרותי עם רהב, אינני מופתע מהתפקוד הנהדר שלו. מדובר בעובד חרוץ שנכון תמיד לעזור וגם אהוב מאוד על הדיירים. אני שמח שהאירוע נגמר בשלום, הרבה בריאות למשפחה".

כתבות נוספות בבריאות

0

לא מה שחשבתם: פרידה מ-5 מיתוסים בתזונת...

תזונה של ילדים היא דבר שמעסיק הורים רבים. מערכת היחסים של הילדים עם המזון עוברת עליות וירידות במהלך החיים. ההורים,...

בריאות13 באוקטובר 2020    2 דקות
0

גם בתקופת הסגר: קבלו את 5 כללי...

1. עודדו את מנגנון פינוי הגוף. שלבו סיבים תזונתיים טבעיים באופן יום יומי בתזונה שלכם. הם יאיצו את חילוף החומרים בגוף...

בריאות12 באוקטובר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה