בריאות

הציל חיים: שומר הבניין סייע לילד שאיבד הכרה ופרכס עד שהגיע האמבולנס

בריאות13 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

רהב טלדן, שומר בבניין רב קומות בתל אביב, הגיב במהירות כשקיבל שיחה מבוהלת מדיירת שסיפרה לו כי בנה איבד הכרה. בעזרת פרופסור לרפואה שגר בבניין, הוא החל בפעולות להצלת הילד. טלדן: "עשיתי מה שהפרופסור היקר הנחה לעשות, עד שהגיע האמבולנס והמשיך לטפל בילד לפני הפינוי"

הציל חיים: שומר הבניין סייע לילד שאיבד הכרה ופרכס עד שהגיע האמבולנס
אמבולנס | צילום אבשלום ששוני

סביב השעה 14:00, אירע ביום שישי האחרון דרמה גדולה בדירה פרטית בבניין רב קומות בתל אביב. רהב טלדן, שומר בבניין מטעם חברת צוות 3, קיבל שיחה מבוהלת מדיירת אחת הקומות הגבוהות ובמהלכה סיפרה לו כי בנה איבד הכרה והיא מבקשת עזרה. רהב עלה במיידי לדירה. שם פגש בפרופסור לרפואה שדר בבניין והתחיל לבדוק מה מצב הילד אך בשל אי ניידותו, הוא נעזר בכיסא גלגלים, היה צורך בעזרתו הפיזית של רהב.

הפרופסור הנחה את רהב כיצד לבדוק לילד מדדי לחץ דם ולאחר מכן להפוך אותו על הצד. הילד היה מעולף ולרגעים חזר להכרה, פרכס, צרח ואיבד הכרה שוב ולאחר מכן שוב, פרכס צרח ואיבד הכרה וחוזר חלילה. רהב החליט להזמין אמבולנס שהגיע תוך 5 דקות והצוות את הילד לבית החולים.

"באותו רגע הרגשתי שהוא הילד שלי ואסור שיקרה לו משהו, זו הייתה סיטואציה מאוד קשה, לראות ילד במצב כזה כאשר אין סיבה ברורה לעין שגרמה לסיטואציה" סיפר טלדן. "עשיתי מה שהפרופסור היקר הנחה לעשות, עד שהגיע האמבולנס והמשיך לטפל בילד לפני הפינוי".

ההורים הודו מאוד לרהב, הן על התושייה של הזמנת האמבולנס והן על התמיכה והסיוע הנלווה לסיטואציה המפחידה.

לדברי יונתן ברקן, מנהל פרויקט של סניף מרכז בצוות 3: "מהיכרותי עם רהב, אינני מופתע מהתפקוד הנהדר שלו. מדובר בעובד חרוץ שנכון תמיד לעזור וגם אהוב מאוד על הדיירים. אני שמח שהאירוע נגמר בשלום, הרבה בריאות למשפחה".

כתבות נוספות בבריאות

0

שומרים על הגב: איך תבחרו כיסא?

עבודה במשרד או מהבית ואפילו העברה של שעות הפנאי אל מול המחשב או קונסולות משחק, כוללת בדרך כלל שהות ממושכת...

בריאות5 בינואר 2021    4 דקות
0

אין ברירה

"כל יום אותה ארוחת צהריים: פירה עם שניצל וקטשופ", "הוא נרתע פיזית מירקות", "אינו מוכן לגעת במזון במרקם רך", "מכל...

בריאות15 בדצמבר 2020    4 דקות

כתיבת תגובה