בריאות

טופ בלינסון לקידום הבריאות בקהילה

בריאות24 בדצמבר 2019    2 דקות
0

טופ בילינסון יציע חינוך חינם לבריאות לתושבי פתח תקווה. במסגרת התכנית ילמדו המשתתפים על תזונה נכונה, בריאות הלב, בריאות הנפש, בריאות המוח והזיכרון, חשיבות השמיעה, וכן יתקיימו סדנאות ושיעורי מדיטציה

טופ בלינסון לקידום הבריאות בקהילה
צילום יח"צ מלון טופ בלינסון

 

מלון ההחלמה טופ בילינסון יציע לתושבי העיר תכנית חינוך חינם לבריאות. בחודש ינואר, המלון יפתח לקהל הרחב תכנית מורחבת של הדרכות, סדנאות והרצאות בנושא חיים בריאים, ויאפשר לכל תושבי העיר להשתתף בתכנית ללא תשלום.

התכנית כוללת מפגשים לימודיים מגוונים בנושא תזונה נכונה, בריאות הלב, בריאות הנפש, בריאות המוח והזיכרון, חשיבות השמיעה, וכן סדנאות בתחום הרפואה המשלימה, שיעורי מדיטציה ועוד. את המפגשים והסדנאות ינחו רופאים מומחים, דיאטנים קליניים, עובדים סוציאליים ואנשי מקצוע נוספים, בעלי הסמכה בתחומם. 

המלון פועל מזה כשלוש שנים במגדל אבנת שסמוך לבית החולים בילינסון. במקום, מוענקים לתושבי העיר והאזור שירותי החלמה תחת השגחה רפואית של רופאים, אחים ואחיות, וכן טיפולי פיזיותרפיה ושירותים פרא – רפואיים. פרופ' בוריס שטרסברג, מומחה ברפואת לב, משמש המנהל הרפואי של המלון.

מטרת התכנית החדשה היא להנגיש לתושבי העיר ידע מקצועי ורחב לשמירה ולקידום בריאותם ואיכות חייהם. כמו כן, התכנית נבנתה על מנת לספק לכל משתתף כלים לזיהוי מוקדם של מצבים רפואיים המצריכים טיפול. בין היתר, המשתתפים ילמדו על שיטות לשימור היכולת הקוגניטיבית והזיכרון, דרכים נכונות לשמירה על כושר גופני בהתאם למצב הרפואי האישי, שמירה על תפקוד הלב ומערכת כלי הדם, עקרונות מעשיים בנטורופתיה וברפלקסולוגיה, אבחון של ליקויי שמיעה בכל הגילאים וחשיבות הטיפול בהם ועוד. במסגרת הסדנאות ילמדו המשתתפים טכניקות של עבודות יד לשיפור קשר יד – עין, ויתנסו במדיטציה למניעת דחק ולחיזוק חוויית השלווה וההרמוניה הרגשית. בנוסף, כשירות משלים, יתקיימו הרצאות בנושא זכויות התושב, מיצוי זכויות ברשויות ובמוסדות המדינה, והרצאות אחרות שנועדו לספק בידי תושבי פתח תקווה ידע ביורוקרטי שעשוי לשמש אותם בהווה או בעתיד.

מהנהלת המלון נמסר כי "כמוסד המעניק לתושבי האזור שירותי החלמה, אנו מרגישים צורך ואחריות לספק לקהל זה ולבני משפחותיהם, ידע עדכני וחשוב. מניסיוננו, לרוב, למידה חיונית זו נעשית רק לאחר אירוע בריאותי. מאחר והוכח שידע ואורח חיים בריא עשויים למנוע תחלואה ולשמור על שלמות הבריאות למען איכות חיים אופטימלית, חשוב לנו להנגיש את הידע לאנשים בשגרת חייהם, ולסייע להם לשמור על עצמם וגם על יקיריהם. כמוסד העוסק מדי יום בקידום בריאות, הנושאים הרגישים והחשובים ביותר, מוכרים לנו, והחלטנו להפוך אותם לתכנית מוסדרת. אנו מצויים בפתחו של החורף, ובעונה זו השמירה על בריאותנו חשובה אף יותר. נוסף על כך, מדובר בידע מדעי מרתק ובסדנאות מהנות, ואנו בטוחים שהמשתתפים יזכו בחוויה מעשירה. כחלק מקהילת העיר, חשוב לנו לשתף בידע שלנו את כל התושבים".

ניתן להירשם לתכנית באמצעות פנייה לטופ בילינסון בטלפון או במייל, בהצגת שם ומספר זהות.

 

כתבות נוספות בבריאות

0

שומרים על הגב: איך תבחרו כיסא?

עבודה במשרד או מהבית ואפילו העברה של שעות הפנאי אל מול המחשב או קונסולות משחק, כוללת בדרך כלל שהות ממושכת...

בריאות5 בינואר 2021    4 דקות
0

אין ברירה

"כל יום אותה ארוחת צהריים: פירה עם שניצל וקטשופ", "הוא נרתע פיזית מירקות", "אינו מוכן לגעת במזון במרקם רך", "מכל...

בריאות15 בדצמבר 2020    4 דקות

כתיבת תגובה