בריאות

מה כדאי לאכול ולשתות אחרי הצום?

בריאות8 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

בדרך כלל מתכוננים לצום, אבל גם לחזרה מהצום יש להיערך. מה מומלץ לאכול אחרי הצום וממה להימנע? עצות גם לטבעוניים

מה כדאי לאכול ולשתות אחרי הצום?
צילום יח"צ הרבלייף

עם סיום הצום עלינו לאושש את גופנו ולהשיב אנרגיות חדשות והרגשה כללית טובה. כמה טיפים לאחר הצום

בסיום הצום לפני הכל– תשתו בכדי להחזיר לגוף נוזלים וכדי שלא תחליפו בין תחושת צמא לרעב דבר שעלול לגרום לאכילה מיותרת. מומלץ להתחיל בשתיית שתי כוסות מים, מומלץ שלא יהיו קרים מאוד, מים בטמפרטורת החדר/ברז מהסיבה שלאחר שמערכת העיכול עשתה הפסקה, הגוף זקוק קודם לחימום קל ולא למשהו קר במיוחד.

כוס תה – לאחר שפתחתם את הצום בשתיית מים, רצוי לשתות בלגימות קטנות משקה המכיל סוכרים להעלאת רמת הסוכר בגוף, כגון מיץ מפירות סחוטים טבעיים ותה עם נענע. כדאי להמתיק מעט את התה, להרמת האנרגיה. רצוי להמתיק באופן טבעי עם דבש או סוכר חום לטבעוניים, תחליף דבש טבעוני, למשל של  WannaBee (סירופ אורז מלא בתוספת נקטר אגבה ומייפל) יעשה את אותה עבודה.

להחליף את הקפה בתה – טעות שלא מעט אנשים בשבירת הצום, היא פתיחה בקפה ועוגה. צריכת קפאין לאחר שהגוף היה בצום אינה מומלצת במיוחד לאנשים בגיל המעבר, או אם הולכים לישון לאחר מכן. חשוב לשתות לאט.

מה כדאי לאכול

אחרי השתייה, כדאי להתחיל לאכול בהדרגה מזונות שמספקים לגוף אנרגיה זמינה באופן מידי ותורמים עוד לאיזון רמות הסוכר כגון פירות, תמרים יבשים או פרוסת עוגה, פרוסת לחם עם ממרח. רק שעתיים אחר הצום אפשר לעבור לארוחת ערב כבדה יותר וגם אז מומלץ לאכול לאט ובמתינות. למי שאין זמן להמתין שעתיים, מומלץ להמיר את הארוחה הקלה בארוחת ערב קלה של ארוחת ערב קלה, של סלט, חביתה, גבינות וממרחים ולהסתפק בזה.

חשוב להתחיל עם מעט ולאט אוכל כדי לתת למערכת העיכול לחזור לעבוד בעדינות אחרי ההפסקה הארוכה וגם כי תחושת שובע מתפתחת רק 20 דקות אחרי האוכל. ככל שנאכל לאט יותר, נמנע אכילה מופרזת.

 

 

כתבות נוספות בבריאות

0

כלכלה מעגלית

  מטרתה של הכלכלה המעגלית היא למצות את המוצר התעשייתי ככל האפשר. כלומר החל מהשלבים הראשונים כמו בחירת הרכיבים של...

בריאות11 במרץ 2020    4 דקות
0

חרקים ונהנים

  החדשנות בתחום המזון והתזונה מפתיעה בכל פעם מחדש, עם פתרונות יצירתיים, שונים, ולעתים אף משונים. אחד האתגרים העתידיים של...

בריאות25 בפברואר 2020    5 דקות

כתיבת תגובה