בריאות

רפואה מונעת

בריאות19 באוגוסט 2019    2 דקות
0

מינוי חדש בעירייה, דיאטינית עירונית.. לתפקיד מונתה אסנת בירנבאום, במטרה לקדם אורח חיים בריא בקרב תושבי העיר והילדים

רפואה מונעת
צילום: ארי לוין

במסגרת הנסיון לקדם את תחום הבריאות והשמירה על אורח חיים בריא מינה לאחרונה ראש העירייה, רמי גרינברג, דיאטנית עירונית שתיקח חלק בוועדת הבריאות העירונית. במטרה לקדם את נושא התזונה הבריאה והעלאת המודעות לאורח חיים בריא. לתפקיד החדש מונתה הדיאטנית אסנת בירנבאום, דיאטנית קלינית מוסמכת מטעם משרד הבריאות. בירנבאום ניהלה שש שנים את מחלקת התזונה והדיאטה בבית חולים Pflegi בציריך, עבדה כדיאטנית קלינית בבי"ח לילדים שניידר, ניהלה שלוש שנים את תחום התזונה ברשת "גו אקטיב", עבדה כדיאטנית של גני ילדים בקריית אונו – ליוותה את הצוותים, כתבה תפריטים ונתנה מענה להורים, השתתפה בצוותה כתיבה ובצוות ההיגוי בתחום הבריאות והתזונה "תפור עליי -עושים בית ספר לבריאות" תכנית לקידום הבריאות במערכת החינוך ועוד .

במסגרת תפקידה החדש לקידום הבריאות בעיר פתח תקוה, תכין אסנת תכניות פעילות והסברה לבתי הספר ולגני הילדים, תארגן הרצאות והדרכות לצוותים בבתי הספר בהם יש ילדים אלרגיים, תעביר סדנאות והרצאות לבני הגיל השלישי, תקיים מפגשים חווייתיים וסדנאות לאורח חיים בריא, הרצאות ליולדות על תזונה, סדנאות בישול בריא ועוד.

בירנבאום אמרה "המטרה שלי היא לקדם אורח חיים בריא בקרב כל תושבי העיר, בדרך מיטבית וחיובית, וזאת על ידי הפצת ידע מקצועי עדכני, כלים וטיפים מעשיים ליישום והנגשת מזון בריא בדרכים חווייתיות".

ראש העיר רמי גרינברג "מחקרים מצביעים על כך שחלה השמנה בקרב ילדים ובני הנוער, השמנה הנובעת משלל סיבות, בין היתר ירידה בפעילות גופנית, אכילה לא מבוקרת, אכילת יתר של דברי מתיקה ועוד. ביקשתי לפעול לטובת העלאת המודעות בקרב האוכלוסייה כולה, החל מילדים וכלה בבני הגיל השלישי ומתן מידע וכלים לציבור. הדיאטנית החדשה תפעל בשיתוף ועדת הבריאות העירונית וכלל הגופים העירוניים, ותספק מענה בנושאי תזונה ושמירה על אורח חיים בריא".

בירנבאום תעבוד עם מחלקת קידום בריאות בעירייה ובשיתוף עם ועדת הבריאות העירונית, ויו"ר הוועדה חברת ההנהלה אורנה דוידאי המקדמת את נושא הבריאות העירוני ביתר שאת. אורנה דוידאי "התכנית היא חלק מתכנית כללית של קידום הבריאות בפתח תקוה וקידומה להעיר מובילה בתחומי הבריאות והספורט. תכנית התזונה הבריאה של עיריית פתח תקוה כוללת סדנאות לאורח חיים בריא בכל רחבי העיר, עידוד הליכה וספורט ושילוב הילדים האלרגיים בפעילויות העירוניות".

כתבות נוספות בבריאות

0

שומרים על הגב: איך תבחרו כיסא?

עבודה במשרד או מהבית ואפילו העברה של שעות הפנאי אל מול המחשב או קונסולות משחק, כוללת בדרך כלל שהות ממושכת...

בריאות5 בינואר 2021    4 דקות
0

אין ברירה

"כל יום אותה ארוחת צהריים: פירה עם שניצל וקטשופ", "הוא נרתע פיזית מירקות", "אינו מוכן לגעת במזון במרקם רך", "מכל...

בריאות15 בדצמבר 2020    4 דקות

כתיבת תגובה