בריאות

אחיות הקהילה, נעים להכיר: ברוניה אטינגר

בריאות13 במאי 2019    דקה אחת
0

לכבוד שבוע האחיות הבינלאומי, יצאנו ברשת "המקומון" בפרויקט משותף עם שירותי בריאות כללית, לפגוש את האנשים שמטפלים בנו כל השנה. הכירו את ברוניה

אחיות הקהילה, נעים להכיר: ברוניה אטינגר
צילום באדיבות מחוז דן-פ"ת כללית

שם מלא: ברוניה אטינגר, גבעתיים ורמת עמידר ר"ג

גיל: 42

מצב משפחתי: נשואה + 3

תפקיד: "אחות קהילה בקניון גבעתיים, מעת לעת משמשת כאחות מחליפה במרפאת רמת עמידר שברמת-גן. שתי המרפאות שייכות למחוז דן-פ"ת של הכללית".

כמה זמן במקצוע?  17 שנים.

למה בחרתי להיות אחות? "בצבא שירתי במרפאת קצין העיר כמזכירה, שם נחשפתי למקצועות הסיעוד וליכולת לעזור באמצעותם לאנשים – ומשם גם צמח הרעיון להיות אחות. כבר כמזכירה למדתי לזהות כל מיני מצבים רפואיים וישר אחרי השחרור נרשמתי ללימודי סיעוד באוניברסיטת תל אביב. בהמשך השלמתי גם תואר שני באוניברסיטת בן-גוריון שבבאר שבע".

רגע מרגש בקריירה: "להגיע לביקורי בית אצל מטופלים שמסיבות רפואיות כאלו ואחרות מרותקים למיטתם. עצם הביקור תורם להעלאת מצב הרוח של המטופל או המטופלת, וזו הזדמנות גם להיפגש עם בני המשפחה התומכת ולהדריך אותם כיצד ניתן לסייע בצורה מיטבית. מניסיוני, ההדרכות האלו יכולות לשפר את איכות החיים של המטופל בצורה ניכרת".

המוטו שלי: "לראות לנגד עיניי הן את המטופל והן את הצוות המטפל, לגלות הקשבה וסובלנות, לסייע לקידום הטיפול ולשמוח יחד עם המשפחה כשיש תוצאות חיוביות".

כתבות נוספות בבריאות

0

מצליבים מידע

אחד הנושאים שעולים מעת לעת בתחום עיסוקנו הוא סוגי שמנים שונים. בין המוזכרים יותר נמצא הקנולה. לפעמים הוא נבחן סביב...

בריאות9 בדצמבר 2019    4 דקות
0

הולכים על בטוח

בואו נחזור במנהרת הזמן 50-40 שנים לאחור. ניזכר איך ערכנו (מי שהיה פה אז) קניות מזון: לחם, ביצים ומוצרי חלב...

בריאות28 בנובמבר 2019    4 דקות

כתיבת תגובה