אוכל

חינאווי משתלט על הכרמל

אוכל31 באוגוסט 2021    3 דקות
0
חינאווי משתלט על הכרמל

משפחת חינאווי היפואית עוסקת בבשר כבר למעלה מ-100 שנה, והיא מתפצלת ללא מעט ענפים שבהם שולטים בני המשפחה. לא תמיד בשיתוף פעולה, אבל ככה זה משפחה.
בשארה חינאווי הוא אחד מוותיקי המשפחה. יש לו קצבייה מוכרת ביפו ואת "הפיתה של חינאווי" שבשכונת פלורנטין, ועכשיו הוא החליט לפתוח לעצמו בייבי נוסף: "הולשטיין" – המבורגריית פרימיום בשוק הכרמל.
ועל שום מה הולשטיין? על שם זן הבקר שממנו עשויה הקציצה. הולשטיין הוא זן הולנדי, הנחשב לאחד מהטובים והטעימים. לצד בשארה תמצאו גם את השף ג'לאל סאלם, שאותו אני מכירה מכמה פרויקטים קולינריים שבהם הוא הטריף לי את החך במשחקי טעמים מדהימים, והוא מוכשר במיוחד.
אז מה יש לנו פה? יש לנו המבורגר מנתחים שנחשבים לטעימים במיוחד, יש לנו את שוק הכרמל, שזה תמיד מקום כיפי, ויש לנו את בשארה חינאווי ואת היד של ג'לאל סאלם. כלומר, יש לנו מתכון מנצח לביס מנצח.
מה אוכלים? – המבורגר. אומנם יש פה עוד כמה ביסים ליד, אבל הביס הנכון פה הוא ההמבורגר, אז תתחילו ממנו.
חכו, יש עוד הפתעה – הלחמנייה! את הלחמניות מכין השף-קונדיטור ערן שוורצברד, מבכירי הקונדיטורים בארץ. ניתן לבחור למנת ההמבורגר אחד מכמה סוגי לחמניות, ובהם: לחמניית בריוש חלקה, לחמניית בריוש שחור מצופה בשום שחור, לחמניית בריוש ירוק מצופה סלרי ועשבי תיבול, לחמניית בריוש אדום עם מעטפת של צ'יפוטלה ועגבניות מיובשות ועוד.
ואיך הביס? נהדר! בדיוק כמו שציפינו. לקחנו קלאסי בלחמנייה רגילה (45 שקל) – ההמבורגר הוא בסגנון הסמאש בורגר, כלומר, קציצה שנמעכה אל הפלנצ'ה, ושנעשתה בטחינה לא גסה, כך שמתקבלת קציצה רחבה, יחסית דחוסה ובשרנית, אשר שומרת על העסיסיות שלה. את ההולשטיין קורנביף (72 שקל) לקחנו בלחמניית שום שחורה, הוספנו לו ביצת עין, שהכניסה עוד קצת רכות שמנמנה – וקיבלנו ביס מושחת במיוחד. אחרי שעפנו על עצמנו ועל הביס, גילינו שחלק מהקראנץ' המתובל שלו היה מביסלי גריל שהוכנס לתחתית הלחמנייה, אהבנו. הפתעה נוספת הייתה ההולשטיין פטריות (69 שקל). פה הקציצה קיבלה ערימה של פטריות שונות, צלויות ומתובלות, ולחמניית הבריוש הירוק קיבלה מריחה של איולי כמהין – ביס שכולו אומאמי. יש עוד ארבעה המבורגרים שונים, ובקרוב גם טבעוני, שבשארה מתחייב שינצח את הביונד – ואני מוכנה לבוא ולטעום.
לצד ההמבורגרים לקחנו ערימה של כנפיים מטוגנות ומצופות בציפוי קראנצ'י (36 שקל), שדווקא הן היו החלק הכי פחות טוב בארוחה. משהו בציפוי הפך אותן לקצת שמנוניות, ואחרי שתיים-שלוש כאלו כבר לא יכולנו יותר. קיבלנו טעימה מהנקניקיות וגילינו מיני-מרגז לייט – נקניקיות קטנות שהפיקנטיות שלהן עדינה ממש – וכמובן צ'יפס קלאסי דק-דק.
סך הכל, החוויה הייתה כמו שציפינו ורצינו – גם מבחינת האווירה של השוק וגם בטעמים המעולים ובכל חוויית השירות. המחיר של הקלאסי מעולה בעיניי, ומפה שכל אחד יוסיף מה שבא לו.
בימי חול המקום פתוח עד חצות, בשישי – עד כניסת שבת, במוצ"ש – מיציאת שבת. לא כשר.

יום טוב 17, שוק הכרמל, תל אביב

כתבות נוספות באוכל

0

מכורה | ביג אין יפן

כמו כל ישראלי חובב תרבות ואוכל, תמיד הייתה לי פנטזיה לטוס ליפן ולשוטט בין עצי הסאקורה, לזלול סושי ודגים טריים...

אוכל13 בספטמבר 2021    2 דקות
0

המכורה | יאוזה סטייל

סצנת המסעדות היא די עמוסה ומלאת תחרות, ולכן לא פעם מנסים המסעדנים לבדל את עצמם באמצעים שונים. זה נעשה לעתים...

אוכל24 באוגוסט 2021    4 דקות

כתיבת תגובה