אוכל

סנובים – בברינר כבר הייתם?

אוכל20 ביוני 2019    2 דקות
0

ארוחת בוקר באמצע הלילה ושבוע של הפתעות מקסיקניות בצלחת, בכוס ובווייב

סנובים –  בברינר כבר הייתם?
צילום: גיל אבירם

אם יש משהו שמאפיין בעיניי את הסצינה הקולינרית בתל אביב זה שאין ממש חוקי אוכל. ארוחת בוקר נאכלת כל היום, סטייק יכול להיאכל בפיתה כמו פלאפל ואוכל רחוב הפך להיות ארוחת ערב לגיטימית ובילוי כיפי על בירה או קוקטייל ולא רק על הדרך.
לכן כשהמונח "ברינר" – breakfast for dinner, או בעצם ארוחת בוקר לילית, הגיע לאוזניי, לא ממש הייתי מופתעת. בינינו, זה לא משהו שלא עשינו קודם, פשוט מישהו היה צריך לצאת עם זה החוצה.

הברינר של הספרייה

בר "הלייבררי" ומסעדת "אלנה" של מלון נורמן חוברים יחד לארוחת בוקר לילית, עם תפריט של מנות שמנמנות ומסוגננות לצד קוקטיילים מדויקים ואלכוהול איכותי.
התפריט כולל פרנץ' טוסט עם קרם פרש וקוויאר מקומי; פרנץ' טוסט עם סלמון; ברד פודינג מלוח גדוש בגבינות שמנות וקוביות סלק; מאפה בצק יווני סטייל – פסטליקו עם גבינות וביצה רכה ועוד.
את אלה מלווים קוקטיילים כיפיים ולא חזקים מאוד, כי בכל זאת עוד מעט צריך לקום לעבודה. לדוגמה: רד-סנאפר – תערובת של עגבניות, חזרת, צלפים, ותבלינים; מימוזה מושלמת – מיץ תפוזים מקולד פרס, קמפארי ויין מבעבע; שפריץ סוז – סוז ביטר, טריפל סק, יין מבעבע; מרטיני בוקר – וודקה, ריבת משמש, טריפל סק וליים; שגרת בוקר – רום, בננה, חלבה וביטר שוקולד ועוד.
מחירי האוכל נעים בין 56 שקל ל-108 שקל, והאלכוהול נע בממוצע של 48 שקל לקוקטייל.
התפריט יוגש ב"לייבררי" מדי יום רביעי, החל מהשעה 18:00.
נחמני 25, תל אביב

שבוע קולינריה מקסיקנית
בתל אביב לראשונה בארץ ייערך שבוע קולינריה מקסיקני שמפגיש שלושה שפים מהמובילים במטבח המקסיקני המודרני – חואקין קרדוסו, תומס ברמודז וג'איר טלז – עם שלושה שפים מובילים מישראל – אסף דוקטור, מושיקו גמליאלי ועינב אזגורי.
במהלך השבוע, המתקיים בחסות המותג טקילה פטרון, יציג כל שף אורח את הפרשנות הייחודית שלו למטבח המקסיקני, תוך שילוב בין חומרי גלם מקומיים שהביא עמו ממקסיקו. הארוחות ילוו בתפריט קוקטיילים על בסיס טקילה פטרון שנרקחים עבור האירוע.
… השף חואקין קרדוסו ממסעדת Loup Wine Bar, יתארח ב"קפה נורדוי" של השף עינב אזגורי, ביום רביעי 26.6. להזמנות: טל' 050-3388833.
… השף תומאס ברמודז ממסעדת La Docena במקסיקו סיטי, יתארח אצל השף מושיקו גמליאלי ב"בר 51", ביום שבת 29.6. להזמנות: טל' 03-5406680.
… השף ג'איר טלז, יתארח במסעדת "איביי" של השף אסף דוקטור, ביום ראשון 30.6. להזמנות: טל' 03-7775161.
… ביום חמישי 27.6, יתקלט ב"בית רומנו" די-ג'יי אורח מיוחד ממקסיקו. הפיאסטה ברומנו תלווה בבר קוקטיילים עשיר על בסיס המותג טקילה פטרון.

כניסה חופשית. להזמנות: טל' 077-2759605.

כתבות נוספות באוכל

0

המארחת הטבעונית

  השבוע המדור נותן במה לא למסעדה, אלא לבשלנית מוכשרת וצבעונית במיוחד, שהחליטה להעז ולצאת בארוחות פרטיות קצת אחרות. מיקה...

אוכל21 במרץ 2020    3 דקות
0

יאסו סלוניקי

  אני אוהבת את יוון, את התרבות, את הרחובות הקטנים, את האוזו, התאנים המתוקות, הגבינות הרכות, שמן הזית הארומאטי, הזיתים...

אוכל7 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה