תרבות ופנאי

לקראת חג הפסח: הספרים החדשים על המדף

תרבות ופנאי20 באפריל 2022    18 דקות
0

קבלו הצצה לספרים החדשים שינעימו לכם את החופשה הקרובה

לקראת חג הפסח: הספרים החדשים על המדף

מאת זוהר נוי

לאן תוביל החקירה של הסופר?

"התעלומה של חדר 622" מאת ז'ואל דיקר הוא מותחן מרתק, פרשת מתח סוחפת, אפטפה במשחקי כוח, בגידות, תרגילים מלוכלכים ומשולש אהבה. בדצמבר 2018 מגיע למלון יוקרתי בהרי האלפים השוויצריים סופר בן דמותו של המחבר, ז'ואל דיקר. הוא זקוק לחופשה לאחר שסיפור אהבה שהחל כהבטחה גדולה הסתיים במהרה והשאיר אותו שבור לב. במצבו הוא גם מתקשה להתקדם בכתיבת ספר על המוציא לאור שלו, שמת בתחילת השנה, ולו הוא חב את הצלחת ספריו הקודמים. פקיד הקבלה מוסר לו מפתחות לחדר 623 שבו יתאכסן ומורה לסבל לשאת לשם את מזוודותיו. בעודו פוסע מאחורי הסבל ומבטו חולף על מספרי החדרים, הוא מבחין שאחרי חדר מספר 621 מופיע חדר מספר 621א ואחר כך 623. דיקר תוהה, לאן נעלם חדר מספר 622?! אורחת נוספת של המלון, שהוא מסב את תשומת ליבה לעניין, מחליטה לצלול לעומק התעלומה ומשכנעת את הסופר לחבור אליה. עד מהרה מתברר לשניהם שלפני חמש-עשרה שנים התבצע בחדר שנשא בעבר את המספר 622 רצח, והוא מעולם לא פוענח. לאן תוביל החקירה את הסופר, שכל משאלתו הייתה לנפוש מעט אל מול הנוף האלפיני הרוגע? (מצרפתית: לי עברון, הוצאה משותפת של כנרת ומודן, 520 עמודים)

אהבה כתובה בכוכבים

כשסיפור טוב פוגש סופרת מעולה, התוצאה היא ספר שקשה להניח מהיד. כזה הוא הספר "אהבה כתובה בכוכבים" מאת אורית רז. מהספר אפשר ללמוד שלפעמים עולה המציאות על כל דמיון. זהו רומן שמבוסס על סיפור אמיתי, מרגש ונוגע ללב שמציג את סיפורו של דוד, צעיר יהודי בעל מראה ארי שנמלט מהגטו. מצד אחד זהו סיפור היסטורי שמתרחש בוורשה של מלחמת העולם השנייה ומצד שני זהו סיפור בלשות שלאורכו נשתלים הרמזים האפיים בעדינות וביד אומן כשהם לא מחבלים בהפתעות שממתינות לקורא בנפתולי העלילה. כשלגופו בגדים של קצין נאצי, נאלץ דוד לחפש לעצמו מקום ללון כדי לשרוד. בחיפושיו הוא מגיע לגן הסקסוני בו הוא פוגש את קסיה, משרתת צעירה ונאה של קשישה מוורשה שמזמינה אותו לביתה. עלילת הספר נעה בין העבר של הדמויות לבין ההווה שלהן, בין הצורך להישרד ולהסתיר זהויות לבין אהבת נעורים ארוטית שלאורה נופלים מסכי השקר בזה אחר זה וזהותם של הגיבורים הולכת ונחשפת. העלילה המרתקת, משלבת בתוכה את גורלן של הדמויות בהיסטוריה של העיר ורשה תחת הכיבוש הנאצי, והיא הולכת ומתפתחת בעולם אנטישמי, הולכת ומתגרה בחוקיו של השלטון העריץ עד הפרק האחרון והמפתיע. (הוצאת דני ספרים, 414 עמ')

שופע תובנות ורעיונות מדעיים

חשבתם פעם על הדרך שבה אתם מקבלים החלטות, וכיצד היא משפיעה על העולם הסובב אותנו? זה יישמע אולי מפתיע, אבל גם אייזיק ניוטון, בדק את הנושא כבר בשנת 1700. מסקנתו הייתה שהאופן שבו בני אדם מקבלים החלטות יביא את העולם לאבדון בשנת 2060. "מכוון המצפנים" מאת דורון סיון הוא רומן מרתק, ספר אינטלקטואלי, שופע תובנות ורעיונות מדעיים ופילוסופיים, לצד סיפור הרפתקאות מסקרן שכולל התמודדות עם יצורים מיתולוגיים, אתגרים לוגיים ואף סיפור אהבה. שלוש מאות שנה לאחר מחקרו של ניוטון, מתגלים כתביו ומוצגים במוזיאון בירושלים. מדען סקרן מפענח את הכתבים, בונה "מערכת לקבלת החלטות" ויחד עם קבוצת נערות על הרצף האוטיסטי יוצא למסע מאתגר שמתקיים בחלומות. בדרכם הם פוגשים מנהיגים רוחניים, מדענים ואמנים שמסייעים להם ואף מגדירים עבורם "דיברות" חדשים, כדי לאפשר למשתמשים במערכת לקבל החלטות נכונות ואף ליצור עולם טוב יותר. זהו הספר קורא תיגר על הנחות מוצא שהשתרשו בנו, ובמעטה של ספר הרפתקאות, יגרום לכם להמשיך ולהרהר ברבדים השונים שבו, גם לאחר סיום הקריאה. (הוצאת אוריון, 417 עמודים)

החשיבות שבצחוק ובריקוד

הספר "לשרהיה שיר שמח" הוא ספר מקסים ומרגש שמבוסס על עיקרון "הפסיכולוגיה החיובית" שמתמקדת בחקר האושר, השמחה והשפעתם על החוסן הנפשי והפיזי. מסרים שבעידן פוסט קורונה חשובים מאי פעם. מחברת הספר היא רובי פורת שובל שעובדת כבר שלושה עשורים כשחקנית, מחזאית ותסריטאית. מתוך ניסיונה המקצועי היא מעבירה בספר את החשיבות שבצחוק ובריקוד ככלים לשחרור הורמון שתורם להעלאת מצב הרוח ולשיפור הבריאות. הקריאה בספר נועדה להפוך את הילד לשמח ולעזור לו להתגבר על הבעיות ועל הפחדים שלו. הספר כתוב בגובה העיניים ומסופר בצורה ריאליסטית, ציורית ומספקת פתרון שהילדים יכולים להבין ולהכיל – שירה וריקוד. סבתה של גיבורת הספר שרהיה, מקנה לה כלים כדי לשמח את הלב באמצעות שיר וריקוד מדבק. "אני שרהיה ואפילו שאני בגן אני רופאה של לב. אני יודעת לרפא לב עצוב. אתם רוצים לדעת איך למדתי להיות רופאה של הלב? סבתא שלי לימדה אותי" (מתוך הספר). שרהיה מגיעה לגן, מלמדת את כולם וגורמת לילדים לחבור אליה באמצעות שמחה, צחוק וריקוד. מומלץ (איורים: חן חן, הוצאת ספרי ניב, 24 עמודים)

לגלות את האוצרות הטמונים בכם

"דובידודי" מאת צאלה פינטו ורחלי סילברן הוא ספר הרפתקאות נפלא, מרגש וסוחף לילדים שיעזור להם לגלות את האוצרות הטמונים בהם, יספק להם זמן איכות ייחודי ויזכיר להם שעם קצת אופטימיות ויצירתיות אפשר להתמודד עם אתגרים ולהתגבר על כל קושי. מקריאת הספר ילמדו הילדים  על הכוחות שיש בהם לשם התמודדות עם קשיים, על רגשות ועל דחיית סיפוקים. הם ילמדו לעצור, להתבונן ולראות את כל השפע שסביבם ובתוכם. עומר גיבורת הספר נאלצת להישאר בבית בגלל סיבה מסתורית. בידוד? מזג אוויר? אזעקות? היא עצובה ובודדה וסופרת את המשאלות שלה – מה היא הייתה יכולה לעשות לו רק הייתה יכולה לצאת. לפתע מגיח יצור מסתורי, דובידודי – דב קואלה עם ציפורני קסם, שעוזר לה לראות שהיא יכולה להגשים את כל המשאלות האלה אם רק תסתכל סביב ותהפוך את החלל למרחב מלא קסם והרפתקאות.  כך קרטון וגלילי נייר הופכים לטירה, סדין הופך לגלים וקופה ישנה הופכת לחנות צעצועים. הם מגלים שבעזרת יצירתיות ודמיון הם מצליחים להתגבר על הקושי ולבלות יחד את היום הכי נהדר בעולם. בסוף הספר הצעות לפעילויות בחיק המשפחה. (איורים נפלאים: סקהרם אומריקר, הוצאה עצמית, 40 עמודים, מנוקד, 054-7695696)

על סובלנות וקבלת האחר

כשהבושה הופכת עם השנים לשיעור חשוב, לפעמים אתה מתבייש בכך, ולפעמים – כמו במקרה של ד"ר שוקי לשם, יוצא מזה ספר עם ערך עליון לחברה על סובלנות וקבלת האחר. שוקי בספרו "הוא לא כבד, הוא אחי" מדבר בפתיחות על הקנאה בחברים שיש להם אחים "רגילים", על הבושה והמבוכה שאחיו מוטי עורר בו בילדותו, וגם על השיעור החשוב שקיבל לחיים. סיפורו הנוגע ומעורר ההשראה של שוקי על אחיו מוטי, הלוקה בפיגור שכלי, שניהם בשנות השישים לחייהם, הוא סיפור של אהבה וחמלה, של נתינה ללא תנאים ושל תקווה. מגיל צעיר מאוד ובעל כורחו, נאלץ שוקי להיות שותף לנטל הכבד של הטיפול באחיו, לוותר על משחקי ילדות והרפתקאות נעורים, ולשאת את הבושה והמבוכה שמוטי גרם לו בביתם ומחוצה לו. עתה, כששניהם מבוגרים, נפנה שוקי להביט בקשר המיוחד שבנה עם אחיו במהלך השנים, קשר חם שהנחיל לילדיו ולנכדיו. שוקי מתאר ברגישות, בכאב ובהומור פרקי חיים בצל ההתמודדות היום-יומית עם הקשיים והאתגרים הכרוכים בטיפול בבן משפחה בעל צרכים מיוחדים. אלו שזורים כפלשבקים בתיאור נסיעתם השנתית לחו"ל, הפעם לברלין, שאותה מתאר המחבר כ"הרפתקה" מאתגרת ומתסכלת במיוחד המעמידה את רגשותיו ואת סבלנותו במבחן המוכר לו היטב. (הוצאת אוריון, 128 עמודים)

בהשראת סיפור אמיתי

"דסטינו" מאת רעיה אדמוני הוא רומן מרגש מאוד ומרתק שמציג את הווי חיי יהדות טורקיה שמוצאה בספרד החל מהמאה ה-19 ועד למאה ה-20 – את הניחוחות, את המנהגים ואת המסורת בת מאות השנים שאינה מאפשרת ליחיד לחיות לפי רצונו שלו. הספר נכתב בהשראת סיפור אמיתי ובו הרבה תהפוכות והפתעות שמשאירות את הקורא במתח מההתחלה ועד העמוד האחרון. ורדה היא ילידת טורקיה, בת לאב שנולד באיזמיר ואם שנולדה באיסטנבול. אימה סוזן התייתמה מאימה בגיל שלוש וכעבור שנתיים נתקלה באישה שהיא החליטה שזאת תהיה אימה. מה שהיא לא ידעה הוא שאביה האלמן הכיר את האישה הזאת בעבר. מואיז אביה של ורדה איבד את אביו כשהיה בן שמונה כשאביו נשלח עם הצבא הטורקי לארץ ישראל ושם נעלם בלי להותיר עקבות. כשהוא עצמו מגיע לגיל גיוס, הוא לא מוכן להתגייס בשום פנים ואופן ובורח מהצבא הטורקי, מגיע לפריז וקובע שם את מקום מושבו ואת חייו. כשהוא נעלם, אימו ואחיותיו שבטוחות שהוא טבע בים, יושבות עליו שבעה. האם תגרום יד הגורל לכך שישוב אי פעם למשפחתו שבאיזמיר, וכיצד קשורים שני הסיפורים האלה זה לזה? (הוצאת אוריון, 369 עמודים)

על אהבה, התחלות ועל סופים

"רומן קיץ" מאת אמילי הנרי הוא סיפור רומנטי, מצחיק ונוגע ללב על אהבה, על ספרים, על התחלות ועל סופים. גאס אוורט הוא סופר עטור שבחים שמתמחה בספרות יפה וקודרת.  ג'נוארי אנדרוז כותבת רומנים רומנטיים רבי-מכר. המבקרים מהללים אותו בעוד הקוראות מעריצות אותה. הגיבורים שלה חיים באושר ועושר, ואילו הוא הורג את כל הדמויות שלו. בקיצור, הפכים מוחלטים. למעשה, יש להם רק שני דברים במשותף: ראשית, שניהם סובלים ממחסום כתיבה, ושנית, הם עתידים לבלות את הקיץ הקרוב בשכנות. ערב אחד, אחרי ויכוח סוער, גאס וג'נוארי מחליטים לפצוח באתגר שמטרתו לחלץ את שניהם ממחסום הכתיבה שלהם: הם פשוט יחליפו מקומות. גאס יקדיש את הקיץ לכתיבת סיפור שמח עם סוף טוב, ואילו ג'נוארי תחבר רומן אפל ורציני. היא תיקח אותו לטיולים פסטורליים שימלאו אותו השראה חיובית, והוא ייקח אותה לראיין אנשים שניצלו מכת קטלנית. מצוין.  כולם מרוויחים ואף אחד לא מתאהב. כן, בטח. (מאנגלית: נעה בן פורת, הוצאת מודן, 348 עמודים)

לכודה ברשת של שקרים והונאה

"החדרנית" מאת ניטה פרוס הוא רומן מותח מרתק, סיפור בלשי גדוש תפניות, הוא מסע מרגש אל נפש האדם, החוקר את הדומה והשונה בינינו, ומגלה שניתן לפתור כל תעלומה דרך חיבור אנושי בסיסי. מולי גריי היא קצת אחרת. הכישורים החברתיים שלה לקויים, והיא מפרשת לא נכון כוונות של אחרים. מאז מותה של סבתהּ, שעזרה לה להבין את העולם על המוקשים החברתיים שבו, נאלצת מולי בת העשרים וחמש לנווט לבד בנתיבי החיים המסובכים. לא נורא – היא מסתערת במרץ על עבודתה כחדרנית במלון ריג'נסי גרנד. אופייה המיוחד, אובססיית הניקיון והנימוס שלה הופכים אותה לחדרנית האידיאלית. היא נהנית ללבוש את המדים המעומלנים מדי בוקר, למלא את העגלה בסבונים ובקבוקונים, ולהחזיר את חדרי המלון המפואר לכלל שלמות. אבל יום אחד חייה המסודרים של מולי מתהפכים, כשהיא נכנסת לסוויטה של צ'רלס בּלאק העשיר והנודע לשמצה, ומוצאת את גופתו מוטלת בין הסדינים. התנהגותה החריגה הופכת אותה לחשודה העיקרית, והיא מוצאת עצמה לכודה ברשת של שקרים והונאה. למזלה של מולי, חברים שמעולם לא ידעה שיש לה מתגייסים לעזרתה במסע מחמם לב לאיתור הרוצח האמיתי, לפני שיהיה מאוחר מדי. (מאנגלית: קטיה בנוביץ', הוצאת כנרת זמורה, 288 עמודים)

בואו ללגום קפה עם אַלְמָז

"מי בא למסיבת הבונה?" מאת שרה ארנולד, הוא ספר ילדים מקסים, חשוב ומרגש, המביא את סיפורה של אלמז, ילדה אתיופית שמגיעה לבית ספר חדש. קצת קשה לה. בכיתה א' היא אומרת מילה באמהרית בשם "בונה" (קפה בעברית). הילדים שלא מבינים את פשר המילה צוחקים עליה. אלמז מתביישת ונעלבת. אמא שלה מציעה לה לערוך "טקס בונה" לילדים כדי שיבינו מה מהות המילה. "בישראל אנשים שותים קפה בחיפזון, אך באתיופיה אנשים אוהבים לשבת יחדיו למשך שעות כדי לשתות ולדבר", אומרת אלמז לילדים. אלמז הכינה הזמנות, אבל ראתה את כולם זורקים את ההזמנה שלה. היא מבטלת את המסיבה ונעצבת. היא מחליטה לספר על המסיבה ולחלק לכל ילד שקית קטנה של גרעיני קפה וחטיפי פופקורן. הילדים התלהבו וכולם ביקשו ממנה לקיים את המסיבה. אחת הילדות הכי מקובלת בכיתה ביקשה ממנה לקלוע לה צמות כמו שלה. אלמז היא ילדה חזקה ופגיעה כמו כל הילדים, והיא נעזרת באימה ובאחותה כדי ללמוד את השיעור החשוב ביותר בחייה: לא לפחד להיות היא עצמה. דרך הסיפור האישי שלה מלמדת אלמז את הילדים חמלה, שיתופיות ופתיחות לתרבויות שונות. (איורים: רוברטה מלסומה. הוצאת אוריון, 36 עמודים)

מסע קולינרי חורפי

יהודית לוטואק, שפית שגדלה בצרפת, ספגה את התרבות, הטעמים, הניחוחות והצלילים שאולי מוכרים פחות לקהל הישראלי, כבעלת המותג "יהודית לוטואק תקשורת, משחקים ואוכל גורמה", היא מעבירה למעלה מעשור חוויות קולינריות וארוחות שף באווירה צרפתית בביתה. יש לה יכולת מיוחדת ליצירת מתכונים שלמים בראשה. היא מדמיינת את המנה, מפרקת את המרכיבים, הריחות והטעמים ויוצרת "פיצוץ" של טעמים בכל פעם מחדש. את כל הטוב הזה היא ארזה בספר "חורף צרפתי במטבח שלך" שמזמין למסע קולינרי חורפי. זהו הספר השני בסדרה של ארבעה שכתבה. בספר 57 מתכונים ביניהם: מנות ראשונות – מוס אבוקדו עם זנגוויל, מרק כרובית עם קרם פרש; עיקריות – אוסובוקו עם ציר בקר קוניאק ושום שחור, גרטאן של דגים עם תפוחי אדמה ותפוחי עץ, דג הליבוט עם רוטב יין מוסקט, עוף עם ערמונים, תבשיל של דג סלמון עם פטריות יער, ערמונים וגרעיני חרדל; תוספות – סלרי ושומר אפויים בתנור, פרוסות קישואים מאודים עם עגבניות, תבשיל עולש, תבשיל תפוחי אדמה וערמונים; קינוחים – אגסים נוסח בל הלן, בננות אפויות עם רוטב שמנת, טארט פסיפלורה, לביבות תפוחי עץ, עוגת שוקולד אגס. אייקוני פרצוף הצפרדע שמסומנים ליד כל מנה מסמלים את דרגת קושי הכנה. המתכונים כתובים בגובה העיניים ובשפה ברורה לכולם. בתיאבון. (הוצאה עצמית, 054-7388825)

ידע חשוב להורים

"נפלאות התפתחות הילד" מאת ד"ר אביה שהם לוז, היא סדרה בת שני כרכים, שיחד מעניקים תמונת פנורמה מקיפה של כל תחומי התפתחותו של הילד מראשית החיים ועד גיל הגן וטרום בית הספר. הנושאים שנבחרו לספר מלווים אותנו לאורך כל חיינו ובהתאמות ספציפיות הם חשובים בכל גיל ואפשר לקדמם בכל שלב התפתחות. ברוב הנושאים מוצג רצף התפתחות – שמדגיש שלבים עיקריים ברצף. זהו מפתח להבנת הקשיים עימם צריך הילד להתמודד ברגע נתון, למה אפשר לצפות ממנו, וכיצד להתאים לו פעילויות הולמות לרמתו ולקצב התפתחותו, באופן שיאפשר לו לצבור הצלחות. הכרך הראשון – "יכולות וכישורים מראשית החיים", מתמקד בהכרת עולמו העשיר והמורכב של הרך הנולד ובניצני יכולות שבאים לביטוי כבר מראשית החיים ומבססות את התפתחותו העתידית. הכרך השני – "מתלות לעצמאות", מלווה את מאמצי הילד וניסיונותיו להתפתח כאדם עצמאי ובעל ערכים, המאמין בכוחותיו, מתחשב בזולתו ותורם לסביבתו. כן, יש בספר הצעות לתצפיות ולהפעלות שמתבססות על אמצעים פשוטים שיש בכל בית. הצעות שהן פלטפורמה להפעלת המשפחה הרב גילית כולה, החל מהילד בגיל הרך ועבור לאחיו היותר בוגרים. מאגר עשיר ביותר ומאורגן היטב של ידע חשוב עבור כל הורה וישמש גם אנשי מקצוע העוסקים בילדים מינקות ועד גיל טרום בית הספר. (הוצאת אוריון בשיתוף עם הוצאת אשנב של מרכז גבהי"ם, 768 עמודים)

האם הוא ישלם את המחיר?

"לעמוד בפיתוי" מאת שיר ערגי הוא רומן רומנטי מרתק, סיפור גדוש אירועים, אהבה ורצונות שאולי מתממשים, הראשון בסדרת הספרים "אהבות ראשונות". בגיל שלושים ושש לג'ינה הס יש הכול: היא מורה לאומנות בבית ספר יוקרתי בניו יורק, יש לה בעל עשיר, תומך ואוהב ושלושה ילדים, אך מפגש מקרי עם גבריאל, אהוב נעוריה הנשוי, גורם לעולמה להסתחרר ומערער את שלוות נפשה. זיכרונות מפירנצה, עיר הולדתה, מתעוררים ונוקשים על דלתה, וסודות שחשבה שלעולם לא תחשוף לצד רגשות שחשבה שלעולם לא תחוש עוד כלפי איש, עולים וצפים בנפשה המיוסרת. גבריאל הוא הקונסול הכללי החדש של מדינת ישראל בניו יורק. הוא נשוי באושר ואב לשתי בנות. האם המפגש המקרי עם ג'ינה ישנה את חייו? האם יהיה מוכן לשלם את המחיר? במסכת שזורה אהבה אסורה, בגידות ומוות. האם כל חלום יכול להפוך למציאות? (הוצאת ספרי ניב, 282 עמודים)

אהבה יכולה להפתיע

"מכתבי האהבה של מונמארטר" מאת ניקולא ברו הוא רומן רומנטי מרגש ונפלא. ז'וליאן אזולאי הוא סופר צרפתי המתמחה בקומדיות רומנטיות. כשאשתו האהובה אלן מתה בגיל 33 בלבד, הוא נשאר לבד עם בנם הקטן ארתור ושוקע באֵבל עמוק. אבל אלן הייתה אישה פיקחית. לפני מותה ביקשה מבעלה שיבטיח לכתוב לה 33 מכתבים, אחד לכל שנה בחייה. חצי שנה אחרי הלוויה מתחיל לבסוף ז'וליאן לעשות זאת, ולהפתעתו מוצא בכתיבת המכתבים נחמה מסוימת. את המכתבים טומן ז'וליאן בתא סודי בתוך המצבה, הנמצאת בבית העלמין המפורסם של מונמארטר בפריז. אבל יום אחד הוא מגלה שמכתביו נעלמו. האם החליטה אהבת חייו לשלוח לו אות מהעולם הבא? למרות שז'וליאן לא מאמין שהחיים יחזרו אי פעם להאיר לו פנים, משהו נפלא עומד לקרות. דרך הרחובות הצרים של פריז, על פני הביסטרו עם חזית העץ האדומה ברחוב גבריאל, ועד לבית הקברות של מונמארטר עם מלאכי האבן היפים, אנחנו מגלים יחד עם ז'וליאן שניסים יכולים לקרות, ויותר מכך – אהבה יכולה להפתיע במקומות הכי לא צפויים. (מצרפתית: שלומית כנען, הוצאת כנרת זמורה, 220 עמודים)

לפתח את הדמיון בדרך מעניינת

"מרשמלו כחול ומסטיק ורוד מאת צביה גולן הוא ספר ילדים נפלא ומקסים, סיפור הרפתקה של שלושה ילדים: התאומות גאיה ומאי ואחיהן הצעיר עמית. הם יוצאים על גבו של דרקון ירוק וחביב להרפתקה מרתקת כדי לגלות עולמות חדשים שיגוונו את חייהם. הוא עוסק בשיתוף פעולה בין אחים ובחשיבות המגוון בכל התחומים: בלבוש, במשחק, ובסוגי מאכלים בריאים לצד דברי מתיקה שעושים את החיים נעימים. במסעם המופלא הם משתפים פעולה זה עם זה, פוגשים חברים חדשים ונהנים מחוויות בשלל צבעים. מסעם של הילדים מזמין את הקוראים הצעירים להצטרף אליהם ולפתח את הדמיון בדרך מעניינת ומקורית: הם נחשפים לצבעים, לחפצים ולמאכלים בהתאם לצבע בו הם מופיעים בטבע. באופן מפתיע האיורים בספר לא צבעוניים כמו שנהוג בספרי ילדים, אלא בשחור לבן וזאת כדי שהילדים שקוראים את הספר יצבעו את האיורים המרהיבים בעצמם, וכך ייצרו את גבולות הדמיון וימתחו אותם כשעל הדרך הם נהנים מעלילה מעניינת ומושכת. (הוצאת ספרי ניב, 35 עמודים, מנוקד)

 

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

סל תרבות | ספר אישה בית

מופע ספרותי, בעקבות דמויותיו של ש"י עגנון, של השחקנית והיוצרת הווירטואוזית רותי תמיר. סיפור חייו של עגנון נשזר בדמויות העולות ומופיעות מתוך סיפוריו...

תרבות ופנאי17 במאי 2022    דקה אחת
0

סל תרבות | ציור על ציור

מחר (שישי) תיפתח תערוכת יחיד של האמנית תמר בר זאב תחת הכותרת "ציור על ציור". בר זאב מציגה עבודות ציור...

תרבות ופנאי17 במאי 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה