תרבות ופנאי

סל תרבות | המקום שאליו אתגעגע יום ולילה

תרבות ופנאי9 בנובמבר 2021    דקה אחת
0
סל תרבות | המקום שאליו אתגעגע יום ולילה

המוזיאון לאמנות המזרח הרחוק ברמת גן פותח מחדש את שעריו עם התערוכה "המקום שאליו אתגעגע יום ולילה" – תערוכת היחיד של האמנית שִי רונְג. האמנית מציעה מבט מרובד ומרתק על התרבות הסינית, בצל תקופה מורכבת שבה התחדדו המתיחות, החשדנות והטינה בין סין למערב על רקע התפרצות מגיפת הקורונה.
רונג, ילידת סין, היא אמנית עכשווית החיה ופועלת בבריטניה. יצירתה עוסקת בתחומי הפרפורמנס והווידיאו, נעה בין תרבויות, בין מסורתיות לעכשוויות. היא בוחנת ביצירתה תמות של זהות, פמיניזם ומגדר. בתוך כך, היא מערערת על תפיסות וייצוגים מערביים סטריאוטיפיים על סין.
העיסוק שלה בגופה ככלי לביטוי מהווים חלק מרכזי ביצירתה. היא צובעת את גופה בסמלים תרבותיים סיניים קלאסיים, ומדברת איקונוגרפיה מסורתית בשפה אישית ועכשווית. דרך השימוש בקול, בגוף, בדימויים סימבוליים ובכתיבה אישית – רונג מבקשת להעביר מסרים ולעורר שיח.
התערוכה מאגדת עבודות וידיאו־פרפורמנס, לצד וידיאו־ארט וצילום.
המוזיאון לאמנות המזרח הרחוק – חיבת ציון 18, רמת גן
נעילה: 12 בפברואר 2022

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

סל תרבות | מוזיאון בתהליך

תערוכה קבוצתית של האוצר דורון פולק בתיאטרון גבעתיים. בתערוכה משתתפים חמישה אמנים ישראלים מובילים: ישראל רבינוביץ, יעקב חפץ, זואי סבר,...

תרבות ופנאי30 בנובמבר 2021    דקה אחת
0

סל תרבות | רגעים של משמעות

ביום שני, 6 בדצמבר, תיפתח התערוכה הקבוצתית "רגעים של משמעות", בהשתתפותם של גד אולמן, ולאדי אלון ורבקה מרגולין. התערוכה מציגה...

תרבות ופנאי30 בנובמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה