תרבות ופנאי

ספרים

תרבות ופנאי30 במאי 2021    דקה אחת
0
ספרים

חלון לים של נצרת
סאגה משפחתית רחבת ידיעה של יוצאי תוניסיה, דרך נקודות מבט שונות, מקומות וזמנים שונים. אם מהגרת מחפשת ים מבעד חלונות בית הלגו נטול הזיכרונות בשכונת הקסבה שבנצרת-עילית, שני נערים משקיפים מגג ביתם בשכונת היהודים בביזרט, תוניסיה, על חילופי הזמנים ברחבת מסדרים מאולתרת לקול נגינת ההמנון הצרפתי ; הסכם הנישואין בין בת למשפחה מיוחסת ועובד מספנות מנורמנדי, משום שהצליח לתקן את שעונה שנרטב בים, חייל יהודי בימי מלחמת העולם השניה את דרכו ברכבת עם אסיר פוליטי שטורד את מנוחתו בשאלותיו הקשות. אלו רק חלק מהדמויות המרצדות ברומן הקומי-טרגי.
מאת נטלי מסיקה, טפר הוצאה לאור

פק"ל געגוע
רננה ומוטי גולדברג, זוג נשוי, הורים לילד בן שש, מתגוררים ב"נווה רעואל", עיר קטנה וקהילתית שהיא מעוז הציונות הדתית. שניהם משתייכים לזרם ה"כיפות הסרוגות", אקדמאים ומצליחים. רננה היא עורכת דין ומוטי הוא הייטקיסט מוכשר בתחומו, ונראה כי חייהם הזוגיים מתנהלים על מי מנוחות. לבקשת הקהילה, הם מסכימים לאמץ חייל בודד, ואל חייהם המסודרים נכנס אסף אפללו, טירון בחטיבת גבעתי, צעיר שמגיע מרקע משפחתי קשה מאוד. כניסתו של החייל לביתם מהווה נקודת תפנית בחייהם ומעוררת ברננה געגוע לבית שמעולם לא היה לה.
מאת רונית רוטלוי, הוצאת ברנש

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

סל תרבות | סמינר הקיבוצים: תערוכת בוגרים...

הפקולטה לאמנויות של סמינר הקיבוצים משיקה את תערוכת הסיום של בוגרי בית הספר לעיצוב ובית הספר לאמנות במשכנה החדש בתל...

תרבות ופנאי27 ביולי 2021    דקה אחת
0

סל תרבות | מתבונן מהצד

הערב (חמישי) תיפתח תערוכת יחיד לאמן אורן זיידנר. בסדרת העבודות המוצגות בתערוכה בוחן ומתעד האמן את החברה על גווניה השונים....

תרבות ופנאי27 ביולי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה