תרבות ופנאי

חדש על המדף: ספרים

תרבות ופנאי11 במרץ 2021    דקה אחת
0
חדש על המדף: ספרים

דווקא אשכנזייה נחמדה
קובץ סיפורים אמיתי, נוגע ומרגש. איילה, אומנית רב-תחומית, מספרת את סיפוריה לאורך ציוני דרך בחייה המקצועיים והאישיים: הילדות בחיפה בצל תקופת הצנע, החשיפה למתחים עדתיים בתקופת השירות הצבאי, החיים בירושלים, על כל גווניה וניגודיה, והמעבר לשכונה ותיקה ברמת גן המנסה להתמודד עם שינויי הזמן. כל אלה פותחים בפניה של איילה צוהר להצצה אל המרקם החברתי בארץ, על קיבוץ הגלויות שבו. בין היתר, הספר נוגע בטראומת השואה המשפחתית והלאומית.
מאת עיינה פרידמן, הוצאת הספרים אוריון

סאגה ישראלית
סאטירה על ארץ ישראל, נופיה והתפתחותה כמדינת היהודים. עלילת הספר מתפרשת על פני חמישה דורות. נמרוד (נחמן) רבניצקי – הסב, איש העלייה השנייה וממקימי קיבוץ גדות הירדן – זונח את התפילין ומחליף במכונת חליבה ובמחרשה עברית. בנו גיורא משתחרר מהצבא, שב למשק ומנסה להקים גרעין של בני משקים להתיישבות בבקעה. מקבל כתף קרה מתנועת האם, שב לצבא, מגיע לדרגת אלוף ומגשים את חלומו בערוב ימיו באחת מגבעות בנימין. בנו של גיורא נעשה פציפיסט, והוא מקבל פטור משירות בצה"ל. לאחר שהוא מגלה, להפתעתו הרבה, שיש אנטישמיות בעולם, הוא עובר משבר זהות. הספר מגולל גם את סיפור אהבתם התמימה של שינשין, נער גבעות, והילה (דור רביעי), נכדתו של כומר אוונגליסטי. סיפור האהבה מתרחש על רקע המשבר האידאולוגי-ערכי-חינוכי העובר על החברה הציונית-דתית כתוצאה מגירוש עזה וצפון השומרון.
מאת דניאל בן גדליה, להשיג באתר
matania.ravpage.co.il/saga

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

האחיות הטובות

הערב (חמישי) יתקיים אירוע הפתיחה של מוסד אמנות חדש, בהקמתה וניהולה של האמנית לילך פנינה ליבנה. המוסד/גלריה יארח תערוכות פרפורמטיביות מתמשכות...

תרבות ופנאי28 באפריל 2021    דקה אחת
0

יופיה אינו ידוע

תערוכת יחיד לאמנית נאוה פורת בגלריה בן עמי, שבה היא מציגה ציורים, הדפסים ותחריטים. פורת היא ציירת, יוצרת הדפסים בעלת...

תרבות ופנאי28 באפריל 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה