תרבות ופנאי

חדש על המדף: ספרים

תרבות ופנאי11 במרץ 2021    דקה אחת
0
חדש על המדף: ספרים

SWIM
גיא נברון חטף את הנבואה הקדושה של האינסוף-ברוך-הוא בגיל 25, וסיים בכך אלפיים שנות שתיקה נבואית. האינסוף דיבר דרכו את הספר הזה. הוא עבד עליו במשך עשר שנים כדי שהנבואה תגיע אליך. זה מה שגיא נברון היה כותב על העטיפה של הספר הזה, אם היו נותנים לו. אבל מפני שלא הוא כותב אלא אני, אני איאלץ להתחיל שנה לפני כן, בדברים שגיא מסתיר.
באיזשהו אופן, גיא היה חייב איזה שיגעון שיציל אותו מהעולם. אבל גיא השתגע באופן ששינה גם לי את החיים.
SWIM זה ראשי תיבות אינטרנטיים של "מישהו שהוא לא אני". מישהו שהוא לא אני קיבל בנבואה את פשר האל"ף–בי"ת העברי, הבין את סוד המשיחיות, שקע בחובות עצומים, בדיכאון אובדני. מישהו שהוא לא אני נסע לניו יורק בעקבות האהבה, גילה גופה קשורה לעץ, נכנס לטריפ יחד עם סבא שלו, ערך עשרות טקסי אַייוַואסְקָה, האמין עד הסוף בדברים עד שהם נשברו ואז האמין באחרים. מישהו שהוא לא אני שקע בהזיות גדוּלה, ודיבר עם אלוהים או שאלוהים דיבר דרכו. מישהו הלך וניקה מראה והתחיל, לאט–לאט, לראות באימה מי מסתכל במי.
מאת גון בן ארי, בהוצאת כתר

נשימה אחרונה
גופה ספוגה בדם של אישה צעירה מתגלה בפח אשפה אחרי שעברה התעללות. הבלשית אריקה פוסטר היא בין הראשונים שהגיעו לזירת הפשע. הבעיה היא, שזה לא התיק שלה.
פוסטר נאבקת כדי להשתלב בצוות החקירה, ועד מהרה מוצאת קשר בין המקרה הנוכחי לרצח קודם שלא פוענח. שתי הגופות הושלכו במיקום דומה, עם פצעים דומים – חתכים בעורק הירך.
הרוצח הסדיסט משחר לטרף באינטרנט, צד נשים צעירות ויפות ומשתמש בזהות בדויה. איך תלכוד אריקה רוצח שלכאורה אינו קיים?
ואז… צעירה נוספת נחטפת, בעודה ממתינה לדייט. אריקה ואנשיה מוכרחים להגיע אליה לפני שיהיה מאוחר מדי.
מאת רוברט ברינדזה, בהוצאת רימונים

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

האחיות הטובות

הערב (חמישי) יתקיים אירוע הפתיחה של מוסד אמנות חדש, בהקמתה וניהולה של האמנית לילך פנינה ליבנה. המוסד/גלריה יארח תערוכות פרפורמטיביות מתמשכות...

תרבות ופנאי28 באפריל 2021    דקה אחת
0

יופיה אינו ידוע

תערוכת יחיד לאמנית נאוה פורת בגלריה בן עמי, שבה היא מציגה ציורים, הדפסים ותחריטים. פורת היא ציירת, יוצרת הדפסים בעלת...

תרבות ופנאי28 באפריל 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה