תרבות ופנאי

חדש על המדף: ספרים

תרבות ופנאי24 בדצמבר 2020    דקה אחת
0
חדש על המדף: ספרים

אהבה במזל טלה
בעזרת סיפורי אהבה החבויים במגירות זה שלושים שנה, מכתבי אהבה מהבוידם ותיעוד מדויק של השנתיים האחרונות, עד לימי הקורונה – מתארת הסופרת את המסע הפנימי שעברה בעקבות מחלה (תסמונת זולינגר-אליסון הנדירה, אחת ממיליון), שריתקה אותה למיטה למשך חודשים. ריתוק זה היה בעיצומם של ניכור ממושך במשך שבע שנים מצד שלושת בניה וגירושים קשים שהיו מלווים במשפטים נגדה ונגד אמה – עד להתאוששות, שהוגדרה כנס רפואי. היא התאהבה בנפש התאומה שלה, והבנים חזרו לקשר חם ואוהב איתה – וכל זאת בשנה אחת.
מאת דפנה שלו, בהוצאת ספרי ניב

הזמנה לקילימנג'רו
"הוא חזר". בשתי מילים אלה נפתח הספר. לפני 25 שנה חלתה ד״ר רעות בר בסרטן. כעת, כשהיא רופאה המטולוגית בעצמה, חזר הסרטן. למסע הטיפולים במסדרונות בית החולים – היא בוחרת בחברתה הצינית ד״ר תמר מנור כבת לוויה. מה שרעות אינה יודעת הוא שתמר עברה לפני שנים רבות אונס שהשאיר צלקת זיכרונות במוחה, שהיא קוראת לה ״סרטן המוח״.
סיפורם של שתי חברות, שתי רופאות, שני ״סרטנים״, ושל מסע בלתי נמנע אחד – לא זה שמתקיים בבית החולים, אלא זה שמתרחש בבית שבו רעות מאבדת את התואר "רופאה" והופכת להיות "אמא חולת סרטן".
מאת תמי רש"ל, בהוצאת ספרי ניב

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

אופטימיות בימי קורונה

השנה החולפת השאירה אצל כולנו טעם רע וחששות מהעתיד לבוא. השגרה שהשתנתה, הסגרים והישיבה במשך שעות מול מהדורות החדשות, לא...

תרבות ופנאי5 בינואר 2021    דקה אחת
0

סל תרבות – מאמץ כניעה

בית בנימיני מציג בימים אלה שלוש תערוכות חדשות. אחת מהן היא "מאמץ כניעה", של האמנית אפרת אייל. במבט ראשון גוף...

תרבות ופנאי24 בדצמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה