תרבות ופנאי

ספרים חדשים על המדף

תרבות ופנאי13 בדצמבר 2020    דקה אחת
0
ספרים חדשים על המדף

דונה גרסיה
היצירה מבוססת על מאורעות היסטוריים אמיתיים, ובמרכזה אישה, בת למשפחת אנוסים מפורטוגל. סיפור העלילה מתרחש על רקע שלטונם של קרל החמישי, מלך ספרד וקיסר גרמניה, אליזבט הראשונה, מלכת אנגליה, וסולימאן המפואר, סולטאן האימפריה העות'מאנית. אחרי גירוש יהודי ספרד ופורטוגל קמה לה דמות מופת – הלא היא דונה גרסיה – אשר כוננה בעזרת עושרה המופלג, תושייתה ואומץ לבה מהלכים להצלת המוני אנוסים מציפורני האינקוויזיציה, ולקראת סוף ימיה חילצה מידי הסולטן הבטחה להקמת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל.
לאורך הסיפור מתגלה הדרמה המתחוללת בנפשה של הגיבורה: המתח בין הזהות הגדולה לזו הנסתרת, מתח שהיא ובני משפחתה לא יצליחו לפתור, חרף הירתמותם ללא לאות לעניין הציוני.
מאת אהרון נומאז, בהוצאת ספרי ניב, ניתן להשיג בקישור

 

החיים הכפולים של לידיה בירד
לידיה ופרדי נמצאים ביחד כבר יותר מעשור – והיא בטוחה שאהבתם חזקה ובלתי מנוצחת, אבל היא טועה. ביום הולדתה ה-28, פרדי מת בתאונת דרכים. כעת היא נותרת לבדה, והיא רק רוצה להסתגר בביתה ולבכות ללא הפסקה. אבל היא יודעת שפרדי היה רוצה שהיא תמשיך בחייה בלעדיו. וכך, בעזרתו של חברו הטוב ביותר של פרדי, ג'ונה, ובעזרתה של אחותה, אל, היא נותנת הזדמנות נוספת לחיים. אבל אז קורה דבר בלתי מוסבר, שמעניק לה הזדמנות נוספת לחזור לחייה הקודמים עם פרדי – חיים שבהם דבר מהאירועים הטרגיים של החודשים הקודמים לא התרחש. לידיה זוכה לחלוף שוב ושוב בשער של עברה וחיה את חייה הכפולים זה לצד זה. אבל יש מחיר רגשי לחזרה אל עולם שבו פרדי עדיין חי ולבה שייך אליו. כי גם בחייה החדשים, חייה האמיתיים, יש מישהו שמבקש ממנה להישאר.
מאת ג'וזי סילבר, דני ספרים

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

אופטימיות בימי קורונה

השנה החולפת השאירה אצל כולנו טעם רע וחששות מהעתיד לבוא. השגרה שהשתנתה, הסגרים והישיבה במשך שעות מול מהדורות החדשות, לא...

תרבות ופנאי5 בינואר 2021    דקה אחת
0

חדש על המדף: ספרים

אהבה במזל טלה בעזרת סיפורי אהבה החבויים במגירות זה שלושים שנה, מכתבי אהבה מהבוידם ותיעוד מדויק של השנתיים האחרונות, עד...

תרבות ופנאי24 בדצמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה