תרבות ופנאי

האמנית מורן אסרף מרמת גן נבחרה להציג ב"צבע טרי"

תרבות ופנאי26 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

יריד האמנות והעיצוב השנתי יפתח ב-28.10 במהדורה דיגיטלית מיוחדת שתהיה פתוחה בחינם לקהל הרחב

האמנית מורן אסרף מרמת גן נבחרה להציג ב"צבע טרי"
אסרף | צילום: ויטלי גרישינקו

מורן אסרף מרמת-גן נבחרה השנה להציג את יצירותיה ביריד האמנות והעיצוב השנתי "צבע טרי" כחלק מחממת האמנים העצמאים שנבחרים מדי שנה להשתתף ביריד.

מורן היא בוגרת מכללת ספיר וסמינר הקיבוצים, הציגה תערוכת יחיד בבית האמנים ירושלים ובבית מיכל והשתתפה בתערוכות קבוצתיות במוזיאון הטבע כחלק מפרויקט זום, זומו המוזיאון שבדרך, גלריה המעבדה, גלריה סחנין ועוד.

היא זוכת פרס הצטיינות בלימודים, פרס אמנית מנחה בקהילה, פרס עידוד היצירה ובמקום הראשון בפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים.

בגיל 31 ללא רקע קודם באמנות החלה אסרף את דרכה כאמנית. בעבודות צילום, וידיאו ופרפורמנס משתמשת אסרף בגופה ככלי שבאמצעותו היא עוסקת בחיפוש הזהות שלה כאישה מהפריפריה, ממוצא מזרחי, זו שהוגדרה לאורך השנים על ידי מבטם של גברים. הגוף הנוכח כיום במרכז היצירה שלה אינו גוף פגוע וקרבני, אלא נוכח, חווה, המישיר מבט נשי, פמיניסטי, ביקורתי והומוריסטי מול הצופה. על-ידי הצבתו במרכז היצירה, מבקשת אסרף להפוך את הביוגרפיה האישית והאינטימית, לטענה עקרונית. טענה נשית, מזרחית, מעמדית ופוליטית-תרבותית. חומרים מרכזים ביצירתה הם סקוצ'ים לניקוי וצמר פלדה, שניהם נעימים למראה ומצמררים למגע. בעזרתם היא שואלת שאלות על נראות, תעתוע ופיתוי תוך עיסוק אינהרנטי בניקוי, חיטוי ומחיקה.

ניתן להתרשם מיצירותיה, וממאות יצירות נוספות במהדורה הדיגיטלית של יריד צבע טרי, בכתובת: http://specialedition2020.freshpaint.co.il/

 

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

האחיות הטובות

הערב (חמישי) יתקיים אירוע הפתיחה של מוסד אמנות חדש, בהקמתה וניהולה של האמנית לילך פנינה ליבנה. המוסד/גלריה יארח תערוכות פרפורמטיביות מתמשכות...

תרבות ופנאי28 באפריל 2021    דקה אחת
0

יופיה אינו ידוע

תערוכת יחיד לאמנית נאוה פורת בגלריה בן עמי, שבה היא מציגה ציורים, הדפסים ותחריטים. פורת היא ציירת, יוצרת הדפסים בעלת...

תרבות ופנאי28 באפריל 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה