תרבות ופנאי

XYZT חומרי חקירה

תרבות ופנאי2 בספטמבר 2020    דקה אחת
0
XYZT חומרי חקירה
צילום: מוטי פישביין

תערוכה זו היא פרי שיתוף פעולה בין בית בנימיני למעבדה לארכיאולוגיה חישובית שבאוניברסיטה העברית. שיתוף הפעולה מתמקד בהשלכות התרבותיות של המחקר הארכיאולוגי החישובי, ובשימוש בטכנולוגיות דומות לפיתוח מושגים המרחיבים את גבולות המוכר. בין היתר, נובעות מהתערוכה שאלות כמו: כיצד טכנולוגיה מתקדמת יכולה לסייע לשחזר את העבר ולשאול שאלות על ההווה? האם ניתן להתייחס לחקר העבר כאל מדע מדויק? כיום, כשניתן לסרוק, להעתיק ולשכפל ממצאים ארכיאולוגיים נדירים, או חפצי מעצבים ידועי שם, כיצד הדבר משפיע על מעמדם?
מה תהיה ההשפעה של "קוד פתוח" על הידע האנושי ועל התרבות? מה יכולות שתי דיסציפלינות אלו, של קונסטרוקציה ודה-קונסטרוקציה, ללמוד זו מזו?
העבודות שמוצגות בתערוכה עוסקות כולן בחיבור שבין טכנולוגיות חדשות לתרבות חומרית, בעבר ובהווה, ומציעות תגובה אומנותית או עיצובית לסוגיות שעולות מהמחקר הארכיאולוגי והעיצוב העכשוויים.
משתתפים: מאיה בן דוד, דב גנשרוא, ליאור גרוסמן, לנה דובינסקי, אריאל הכהן, אורטל הרוש, גדי הרצלינגר, פרנצ'סקו ולטה, טליה ישוב, אופיר זמודזיאק, עוזי סמילנסקי, שרה קמינקר, אבשלום קרסיק, שרן אלרן.
בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית – העמל 17, תל אביב
נעילה: 17.10

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

אומנות בצל קורונה: תערוכות וירטואליות של אמנים...

הגלריה הקהילתית יוניטי- ארט, הממוקמת ביפו, החליטה בשל הקורונה להמשיך ולערוך גם במהלך חודשי אוקטובר – נובמבר 2020 תערוכות וירטואליות...

תרבות ופנאי19 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

בעומק פני השטח

בעבודות המוצגות בתערוכה מבקשת האומנית מעין בן יונה להשליט סדר מחדש בעולם העיטורים שבמסגרתו היא עובדת בשנים האחרונות, ולבדוק מה...

תרבות ופנאי16 בספטמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה