תרבות ופנאי

חדש על המדף

תרבות ופנאי12 באוגוסט 2020    דקה אחת
1
חדש על המדף
צילום: יח"צ

כוס התה שלה
ספר אוטו-אתנוגרפי. סמדר, קיבוצניקית בת 61, נשואה ואם לשלושה, יוצאת במסגרת הפוסט-דוקטורט שלה למסע רוחני-מחקרי בפאתי הג'ונגל בצפון פרו. היא תרה אחר טקסי איואסקה שמאניים, בעוד היא מתגוררת בבקתת השמאן. היא נחשפת לבני שבט השיפיבו שעזבו את הג'ונגל בשל אסונות טבע או חיפוש אחר עבודה וחינוך שונה לילדיהם. היא לומדת על אמונותיהם ועל התפיסות המיוחסות לתופעת עין הרע, שגורמת למחלות ולמוות.
בספר היא מתארת את יחסיה עם משפחת השמאן שעמה גרה: כשרק הגיעה נתקלה בחשד ובריחוק מצד הנשים, ועם הזמן – מחוות הצחוק, הקרבה והאכפתיות חסרות המילים קיבלו יותר ויותר מקום. לצד חוויות חיים מסעירות ואותנטיות, מובאים בספר קטעי עיון קצרים ומאירי עיניים על אודות תרבות השמאניזם.
מאת אורנה אוריין, בהוצאת פרדס

סלולריש
רומן הומוריסטי. צחי קורנפיין הוא מחלק עיתונים וקרמיקאי כושל. הוא חורש את הרחובות האפלים בלי תקווה או חסד, עד שיום אחד נופלת על ראשו אנטנה סלולרית והוא מתחיל לקלוט שיחות. הקולות בראשו מערערים את נפשו, חייו קורסים, ולצדו נותר רק ילד מחונן וזנוח, פריק של קומיקס, המתעקש להפוך אותו לגיבור-על אמיתי, עדיף בטייטס. מנגד ניצב יריב חסר עכבות: גאון טכנולוגיה יפני הרואה בצחי מודל – ומכשול. כשמסביב הכל רועש, כשהוא תקוע בין תאגידים דורסניים לפנטזיות ילדותיות, על צחי למצוא את הכוח האמיתי שבתוכו כדי להעלות את חייו על הדרך הנכונה ולהביא שקט לעצמו – ולעולם.
מאת אסף שליטא, בהוצאת ספרי ניב

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

האחיות הטובות

הערב (חמישי) יתקיים אירוע הפתיחה של מוסד אמנות חדש, בהקמתה וניהולה של האמנית לילך פנינה ליבנה. המוסד/גלריה יארח תערוכות פרפורמטיביות מתמשכות...

תרבות ופנאי28 באפריל 2021    דקה אחת
0

יופיה אינו ידוע

תערוכת יחיד לאמנית נאוה פורת בגלריה בן עמי, שבה היא מציגה ציורים, הדפסים ותחריטים. פורת היא ציירת, יוצרת הדפסים בעלת...

תרבות ופנאי28 באפריל 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • רונן
    "סלולריש" ספר מבריק

    מורכב, נכנס מאוד עמוק לתוך הדמויות, סיפור מקורי מאוד שלא חוסך ביקורת מהחברה בה אנו חיים. מאוד נוגע ללב ויחד עם זה, ממש מצחיק.