תרבות ופנאי

שלוש תערוכות – חלל אחד

תרבות ופנאי20 ביולי 2020    דקה אחת
0
שלוש תערוכות – חלל אחד
אבא, מים עמוקים אייל כץ

במוצאי שבת 18.7 ייפתחו בגלריה N.D לאמנות עכשווית שלוש תערוכות יחיד: "קורת גג" של דוד בובטס, "קינג ג'ורג' פינת עוזיאל" של רונית רוט חדד, ו"מים עמוקים" של אייל כץ.
התערוכה "קורת גג" מציגה "טבע דומם" שיוצא מההגדרה המוכרת. כאן הטבע הדומם לא שקט, לא קפוא ולא מת. על מנת להרכיב טבע דומם, האמן מפרק את המושג "חפצים ביתיים" למרכיבים הפיזיים שמהם הם בנויים: לבנים, קרשים, אבנים. הוא מקלף מהם את הטיח, מחזירם למצבם הגולמי המחוספס ומתבונן ביסודות של הבית, ודרכם – ביסודות של העולם. במובן הזה בובטס מפיח באובייקטים רוח חיים ומחבר אותם למקורם.


"מים עמוקים" – במשך שלושת החודשים האחרונים צלל אייל כץ למחוזות הזיכרון. שם, בלב החממה הביתית, פיסל בדחיפות את שלושת יקיריו שנפטרו בשנים האחרונות: הוריו, בתיה והנרי כץ, וחמותו מרים קראוס. לכל אחד מהפסלים יצר סביבה ומאפיינים משלו בניסיון ללכוד תכונה ומהות פנימית. זוהי עבודת זיכרון והתמודדות עם אינספור רגעים שנרקחו יחד, תמהיל של תחושות ורגשות.
"קינג ג'ורג' פינת עוזיאל" – מחברת באופן ישיר ועקיף בין חיים למוות, בין עבר להווה ובין ערים. מוצגות בה שתי סדרות חדשות, האחת של ציורי בד גדולים, המכילים תמונות מתוך הנייד האישי של רוט חדד וכולם עוסקים באנשים קרובים שהגיעו לערבי הפתיחה ותערוכות בגלריה בשנה האחרונה. הסדרה השנייה מכילה דיוקנאות של דמיות מחייה של רוט חדד מהעבר ומהווה, שצוירו על גבי קופסאות קרטון ריקות של פלאפונים ניידים בטכניקות של צבע שמן בשחור לבן או בצבע.
גלריה N.D לאמנות עכשווית – עוזיאל 52, רמת גן
נעילה: 10 באוגוסט

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

ספרים: חדש על המדף

לנצח רומן אקטואלי. ראש הממשלה מטיל על ראש המוסד להביא מידע על טיבו של הכור האטומי באירן. המוסד מפעיל סוכנים...

תרבות ופנאי31 ביולי 2020    דקה אחת
0

ציפור/וריאציות

בתערוכה הקבוצתית "ציפור/וריאציות" מציגים 26 אמנים מכמה דורות, שמוטיב הציפורים נוכח ביצירתם. ציפורים קושרות בין עולמות של מטה ומעלה, מופיעות...

תרבות ופנאי31 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה