תרבות ופנאי

ספרים: חדש על המדף

תרבות ופנאי5 ביולי 2020    דקה אחת
0
ספרים: חדש על המדף

ההצגה של מיסיס לורה
קובץ הסיפורים "ההצגה של מיסיס לורה" הוא כקפסולת זמן שנותרה ללא דופי במשך עשרות שנים. זהו פוקוס על ארץ ישראל של פעם ועל כל הטוב שהיה בה. עם זאת, לא נעדרים בו קולם של הילד המנודה, החריג, המוכה או המהגר.
בסיפור ששמו כשם הספר, "ההצגה של מיסיס לורה", מבקרת כיתה בביתה המפואר של המורה לאנגלית. במדרגות הבית גיבורת הסיפור מבחינה להרף עין בילד קטן וביישן, בנה של המורה האהובה. לימים תפגוש הילדה, שהפכה לאישה, באותו ילד שהתבגר אף הוא, ובאחת תראה באור לגמרי את המורה האהובה – וכך גם את ההצגה שלימדה בימים הרחוקים את ילדי הכיתה המוקסמים.
חנה קב רוט, בהוצאת טוטם ספרים

סופה של האהבה
ב"סופה של האהבה" בוחנת הסופרת את מגוון הדרכים שבהן מערכות יחסים מגיעות לקצן.
לאורך הספר היא טוענת שבעוד בעבר החופש האישי התבטא ביכולת לבחור את הפרטנרים הרומנטיים ובני הזוג לחיים, כעת מערכות היחסים מאופיינות דווקא בהיעדר בחירה – או באפשרות לסגת מהן בקלות ולעבור לפרטנר הבא. המאפיינים הללו מושפעים – איך לא – מהתרבות הקפיטליסטית שהשתלטה על כל תחומי החיים. הם גם עשויים לספק הסבר לתופעות שונות, ובהן ירידה בילודה, בחירה במשק בית יחידני וירידה בתדירות קיום יחסי המין של הדור הצעיר.
אווה אילוז, בהוצאת כתר

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

ספרים: חדש על המדף

לנצח רומן אקטואלי. ראש הממשלה מטיל על ראש המוסד להביא מידע על טיבו של הכור האטומי באירן. המוסד מפעיל סוכנים...

תרבות ופנאי31 ביולי 2020    דקה אחת
0

ציפור/וריאציות

בתערוכה הקבוצתית "ציפור/וריאציות" מציגים 26 אמנים מכמה דורות, שמוטיב הציפורים נוכח ביצירתם. ציפורים קושרות בין עולמות של מטה ומעלה, מופיעות...

תרבות ופנאי31 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה