תרבות ופנאי

פסטיבל "ימי מוזיקה יהודית" ה-8

תרבות ופנאי20 בפברואר 2020    דקה אחת
0
פסטיבל "ימי מוזיקה יהודית" ה-8
צילום: טל עבודי

 

בפסטיבל ייערכו קונצרטים, סדנאות ויום עיון, והמנהל האמנותי הוא ד"ר יובל רבין. המטרה היא לתת במה איכותית למוזיקה יהודית איכותית באשר היא, תוך הקפדה על האיכות, אך ללא משוא פנים של סגנון אחד על פני האחר. ימי המוזיקה היהודית בונים גשרים בין מזרח ומערב, בין ישן וחדש ובין העממי והאקדמי.
תכנית הקונצרטים בפסטיבל השנה היא בסימן מסורת מתחדשת, ומשתתפים בו מוזיקאים בולטים, ששואבים את השראתם ממסורות קהילות ישראל השונות ומשלבים ישן בחדש. זאת לצד סדנאות התנסות ויום עיון. החלק העיוני הוא ללא תשלום, והקונצרטים – במחיר סמלי.
בתכנית: בלוז וגרוב עם מסורות אתיופיות עם ההרכב של אביטה בריהון; נטע אלקים במחווה אלקטרו-ביטית לגדול משוררי מרוקו, נרקיס; מורין נהדר ופרץ אליהו – זמרי המדריגל – בביצוע נדיר של היצירה "קבלת שבת", של פאול בן חיים, במלואה. יום העיון יתמקד בחזנות וביוצאי אנדלוסיה, ובנוסף – סדנה וקונצרט מניגוני הרב קרליבך.
המחלקה למוזיקה, אוניברסיטת בר-אילן, בניין 1005. 25-27.2

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

אוֹמְרִים אַהֲבָה יֵשׁ בָּעוֹלָם: מתנות מאמנים ואמניות...

ביום שישי, 24 ביולי, תיפתח תערוכה קבוצתית במוזיאון תל אביב לאמנות - המרכז החווייתי למשפחה ע"ש יונס וסוראיה נזריאן. התערוכה,...

תרבות ופנאי22 ביולי 2020    דקה אחת
0

לילות מוז"א: יריד מכירות , מפגשי אמנים...

בכל יום חמישי יתקיימו במוזיאון ארץ-ישראל בתל אביב מגוון אירועים, ובהם: יריד מכירות הביאנלה, מפגשי אמנים, הדגמות והופעות של מוזיקאים....

תרבות ופנאי22 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה