תרבות ופנאי

ריימונד פטיבון: סיבות לרישום

תרבות ופנאי26 בנובמבר 2019    דקה אחת
0
ריימונד פטיבון: סיבות לרישום

תערוכת יחיד מקיפה במוזיאון תל אביב, המציגה את יצירתו של אחד מהאמנים החשובים בעשורים האחרונים – ריימונד פטיבון. התערוכה כוללת מאה רישומים ושלוש עבודות וידיאו של פטיבון. ביצירתו הייחודית הוא בוחן את התרבות האמריקאית על רבדיה התרבותיים וההיסטוריים – מהאתוסים של הרוח האמריקאית ועד לתת-התרבויות במחוזות השוליים. אלה נבחנים בתזמון פרובוקטיבי המכוון להווה.
רישומיו הראשונים של פטיבון גדשו עטיפות תקליטים, פלאיירים ופנזינים הקשורים לסצנת הפאנק הקליפורני של סוף שנות ה-70. הוא הציג בהם את הצד האפל של אמריקה: כנופיות של גזענים, אלכוהוליסטים, שוטרים אלימים ונוער מנוכר. בשני העשורים הבאים הוא בחן את שקיעתה של תרבות ההיפים ואת תופעת צ'ארלס מנסון, היבטים של אמונה וקפיטליזם ועקרונות ממשל הקשורים בנשיאים כריצ'רד ניקסון, רונלד רייגן, ובוש האב והבן, כאשר "ציטוטים" של תרבות חזותית משמשים להמחשת החלום האמריקאי ושבריו. בעשורים האחרונים, בהמשך לעיסוקו במלחמת עיראק ובממשל, גברו בעבודתו הנימה הפוליטית והנטייה לרישום עשיר וציורי.
מוזיאון תל אביב לאמנות – הגלריה לרישום והדפס וגלריית לורנס גראף.
עד 25.4.20

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

בלאדשוט

  מבוסס על הקומיקס BLOODSHOT. גריסון הוא חייל שנהרג והוחזר לחיים על ידי תאגיד RST והפך לעל-אנושי. בזכות צבא ננו-טכנולוגי...

תרבות ופנאי25 במרץ 2020    דקה אחת
0

תנו לפרוש בשקט

  קומדיה משפחתית. מרילו ופיליפ עומדים לצאת לפנסיה! הם לא יכולים לחכות כבר לחופש. אך כשהם עומדים לספר על כך...

תרבות ופנאי18 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה