תרבות ופנאי

ריימונד פטיבון: סיבות לרישום

תרבות ופנאי26 בנובמבר 2019    דקה אחת
0
ריימונד פטיבון: סיבות לרישום

תערוכת יחיד מקיפה במוזיאון תל אביב, המציגה את יצירתו של אחד מהאמנים החשובים בעשורים האחרונים – ריימונד פטיבון. התערוכה כוללת מאה רישומים ושלוש עבודות וידיאו של פטיבון. ביצירתו הייחודית הוא בוחן את התרבות האמריקאית על רבדיה התרבותיים וההיסטוריים – מהאתוסים של הרוח האמריקאית ועד לתת-התרבויות במחוזות השוליים. אלה נבחנים בתזמון פרובוקטיבי המכוון להווה.
רישומיו הראשונים של פטיבון גדשו עטיפות תקליטים, פלאיירים ופנזינים הקשורים לסצנת הפאנק הקליפורני של סוף שנות ה-70. הוא הציג בהם את הצד האפל של אמריקה: כנופיות של גזענים, אלכוהוליסטים, שוטרים אלימים ונוער מנוכר. בשני העשורים הבאים הוא בחן את שקיעתה של תרבות ההיפים ואת תופעת צ'ארלס מנסון, היבטים של אמונה וקפיטליזם ועקרונות ממשל הקשורים בנשיאים כריצ'רד ניקסון, רונלד רייגן, ובוש האב והבן, כאשר "ציטוטים" של תרבות חזותית משמשים להמחשת החלום האמריקאי ושבריו. בעשורים האחרונים, בהמשך לעיסוקו במלחמת עיראק ובממשל, גברו בעבודתו הנימה הפוליטית והנטייה לרישום עשיר וציורי.
מוזיאון תל אביב לאמנות – הגלריה לרישום והדפס וגלריית לורנס גראף.
עד 25.4.20

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

השמיים הם הגבול

לונדון, 1862. מאות צופים נרגשים מתקבצים לצפות בהמראת הכדור הפורח של ג'יימס, מדען צעיר, ואמיליה, טייסת מנוסה ואחת שיודעת מהי...

תרבות ופנאי11 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

השקרן הטוב

הנוכל השרמנטי רוי קורטני מצא קורבן חדש: בטי מקליש, אלמנה ששווה מיליונים. הוא יגרום לה להתאהב בו, ובבוא הזמן ייקח...

תרבות ופנאי11 בדצמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה