תרבות ופנאי

ההצגה היוונית שלה

תרבות ופנאי7 במרץ 2019    2 דקות
0

ביום ראשון יעלו גל שטרית וחבריה לבית הספר בית צבי את המחזה המוזיקלי "יפו פינת סלוניקי" בתיאטרון רמת גן * "לשיר ביוונית בעיר בה גדלתי זו הגשמת חלום עבורי", היא אומרת

ההצגה היוונית שלה
שטרית. "מסע מרתק ומלהיב". צילום: יח"צ

"זו תהיה עבורי הגשמת חלום. התחושה היא שהשמיים הם הגבול", אומרת גל שטרית (23) מרמת גן, שתככב ב"יפו פינת סאלוניקי" – ערב מוזיקלי ייחודי בתיאטרון רמת גן, שיציגו החל מיום ראשון תלמידים מבית הספר למשחק בית צבי בעיר.

שטרית, שנולדה וגדלה בשכונת רמת יצחק ברמת גן, למדה בבית הספר היסודי עתיד ובהמשך בתיכון אורט אבין בעיר. "את דרכי בתחום הזמר והמשחק התחלתי כסולנית בלהקת הזמר הייצוגית 'צעירי רמת גן', בניהולה של אירית ארמוני ובניהולו האומנותי של חגי אלקיים", היא מציינת. "הופענו במשך שש שנים בכל הארץ, בחו"ל וכמובן שהרבה מאוד ברמת גן".

במסגרת ההופעות של להקת "צעירי רמת גן" ייצגה שטרית את רמת גן באירועים בכיכר אורדע, בהם "שרים וזוכרים" בערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, בערב הזיכרון לנספים בשואה ומנגד, גם באירועים משמחים כמו בימות יום העצמאות בעיר. "אני זוכרת מופעים רבים כנערה בפארק הלאומי, בתיאטרון היהלום, בתיאטרון רמת גן ובראסל, ואפילו בעצרת חרוב השנתית בבקעת הירדן", היא מספרת.

במהלך לימודיה התיכוניים, השתתפה שטרית בפסטיבל הילדים, שהתקיים לפני כעשר שנים בהיכל התרבות בתל אביב לרגל חג החנוכה, בבימויו של משה קפטן. עם גיוסה לצה"ל, היא התקבלה ללהקת חיל התקשוב. "הופענו באירועים רבים, בהם טקס הדלקת המשואות בהר הרצל, טקס הפרידה מהרמטכ"ל בני בנץ ובמשלחתFIDF  באוהיו שבארה"ב.

היום לומדת שטרית בשנה השלישית והאחרונה בבית הספר לאומנויות הבימה בית צבי ברמת גן. "כחלק מתהליך הלמידה של שנה ג', אנחנו מעלים מספר לא מבוטל של הצגות. כבר בתחילת השנה עלינו עם ההצגה 'אלקטרה' של סופוקלס, שבה גילמתי את מלכת יוון. לאחר מכן עלה המחזמר 'סינדרלה' בתיאטרון רמת גן בו שיחקתי את פלורינדה, האחות החורגת והרעה של סינדרלה", היא מספרת.

ביום ראשון תגשים שטרית חלום אישי, כשתככב בערב המוזיקלי הייחודי 'יפו פינת סלוניקי. "תמיד חלמתי לשלב שירה, משחק וריקוד, ואת זה אני אעשה הפעם. המופע הוא מסע מרתק ומלהיב על פסגות המוזיקה היוונית, עם תזמורת חיה על הבמה", היא מציינת.

המופע כולל שירים מיתולוגיים שהפכו לפס קול בישראל לדורותיה. בין השירים שיושמעו: "סיגל", "עיניים שלי", "חלום מתוק", "חלון לים התיכון", "רעיה", "אירוסים" ועוד. "אני מגלמת את רוזה, הצועניה המסתורית שעוזבת את ביתה בסאלוניקי ומגיעה ליפו, כדי להתפרנס ולחיות חיים טובים יותר", מספרת שטרית. "בנוסף לריקודים, אני שרה סולו את השיר 'עיניים שלי' של יהודה פוליקר".

איך התחברת למוזיקה היוונית?

"הייתי חמש פעמים ביוון ונכנסתי לטברנות. ספגתי את התרבות. לשיר ביוונית בעיר בה גדלתי זו הגשמת חלום עבורי. המחזמר מאוד מתאים לי, כי הוא משלב שירה, משחק וריקוד. אני רוצה להתמקד בקריירה של שירה ומשחק. יש לי פרגון עצום מהבית ומהחברים, וזה נותן לי המון כוח לפרוץ קדימה".

 

 

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

ספרים: חדש על המדף

לנצח רומן אקטואלי. ראש הממשלה מטיל על ראש המוסד להביא מידע על טיבו של הכור האטומי באירן. המוסד מפעיל סוכנים...

תרבות ופנאי31 ביולי 2020    דקה אחת
0

ציפור/וריאציות

בתערוכה הקבוצתית "ציפור/וריאציות" מציגים 26 אמנים מכמה דורות, שמוטיב הציפורים נוכח ביצירתם. ציפורים קושרות בין עולמות של מטה ומעלה, מופיעות...

תרבות ופנאי31 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה