תרבות ופנאי

ציור מול מציאות

תרבות ופנאי25 בפברואר 2019    2 דקות
0
ציור מול מציאות

שתי תערוכות חדשות ייפתחו הערב בגלריה המדרשה: תערוכת יחיד של אתי יעקובי בשם "תפוח זהב", ותערוכה של שלוש מחברות קבוצת הברביזון החדש – נטליה זורבובה, אנה לוקשבסקי ואולגה קונדינה – בשם "אמריקה".
התערוכות מעוררות שאלות על ציור, על היחס שלו אל המציאות ועל האפשרות הפוליטית הנעוצה בו. התערוכה "תפוח זהב" מציגה מספר ציורים מופשטים, עזי צבע וגדולי ממדים. יעקובי מציגה את נקודת המבט שלה על הטבע ועל המציאות שמחוץ לסטודיו.
התערוכה של חברות קבוצת הברביזון החדש מתאפיינת ביציאה משותפת אל מחוץ לסטודיו וציור מהתבוננות, ברוח מסורת הציור באוויר הפתוח שאפיינה את קבוצת הברביזון בצרפת בשלהי המאה ה-19.
גלריית המדרשה – הירקון 19, תל אביב. עד 30.3

צילום: אלעד ברנגה

עולם ירוק לימוני

תערוכת יחיד לאמנית קארין צור שבה היא מציגה גוף עבודות המורכב משתי סדרות, המבטאות התחקות אחר הטבע והתרחקות ממנו לסירוגין. צור משתמשת בחמר ביצירתה ובפלטת צבע עיקרית, מונוכרומטית, של שחור, לבן, ירוק לימוני וכחול אלקטרי.
תהליך העבודה החל בהתבוננות מדוקדקת בעולם הצומח בניסיון לדמות חלקיקים אלמנטריים של צמח בטבע: "רציתי להבין כיצד הם חוברים זה לזה, לא בתמונה המקובלת של גזע, עלים ופרחים, אלא בתפיסה של עולם שבו חלקיקים מכפילים את עצמם, מופיעים תמיד בשלם, גדלים ומשתנים. הטבע על תצורותיו הוא אינסופי, לא אקראי, חוזר על עצמו בדייקנות, ברמות שונות של קנה מידה".
גלריה פריסקופ – בן יהודה 176, תל אביב. עד 23.3

Crown
האמן מוש קאשי מציג תערוכה חדשה הכוללת מספר סדרות ציורים, כשכל סדרה מזמינה את הצופה להביט מנקודת התייחסות שונה. הטבע משמש הפעם כקטליזטור לחקור תופעות קוסמיות, כאשר הסטודיו מהווה חוליה מקשרת לטרנספורמציה שהם עוברים עד לבד המצויר.
הסדרה המרכזית בתערוכה היא סדרת חלקיקי האור, שבה המבט מוסט למרחב שמימי, בוחן את תכונות ההרף והמהירות של גרמי השמיים דרך מושאים ציוריים, שהתכונה הנראית שלהם היא דינמיות ותנועה, השתברות אור והבזקים פתאומיים שהגיחו לרגע בחוקיות ובמבנה משלהם.
גלריה נגא – אחד העם 60, תל אביב. עד 30.3

צילום: גאיה סדעון ורוד קדמי

A Standard Revolution
סדרת המהפכה של האופרה הישראלית חוזרת במופע של תזמורת המהפכה עם ההרכב הווירטואוזי GESHEM ואסתר רדא על במה אחת. מופע מלא גרוב של מלחיני הג'אז הגדולים, אלינגטון, גרשווין, מונק, קולטריין, מינגוס ואחרים, שיהפכו ליצירות תזמורתיות עדכניות.
המופע A Standard Revolution יציג פרשנות נועזת מנקודת מבט עדכנית על תקופת הזהב של הג'אז, המלחינים האייקוניים והמנגינות שכישפו אנשים מאז שנכתבו לפני כמעט 100 שנה ועד ימינו.
במופע יבוצעו סטנדרטים מוכרים כמו: Caravan ו-Got Rhythm, כשאסתר רדא תצטרף לביצוע כמה קטעים, ביניהם "I put a spell on you" ו-"It ain’t necessarily so". עוד יבוצעו כמה קטעים מקוריים של הרכב GESHEM ואסתר רדא.
האופרה הישראלית – 25.2, 21:00. מחירי כרטיסים: 150-100 שקל

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

אין אור בקצה המנהרה

  "אין אור בקצה המנהרה" הוא שמה של תערוכה חדשה שנפתחה השבוע ושמציגה מבחר עבודות מאוסף ד"ר נסים צור. צור...

תרבות ופנאי27 בינואר 2020    דקה אחת
0

הצלם ממומבאי

  דרמה רומנטית מחממת לב על אהבה וגורל. רפי הוא בחור שקט וצנוע, שמתפרנס מצילום תיירים ברחובות הומי האדם של...

תרבות ופנאי27 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה