תרבות ופנאי

מאחורי הקלעים של חנות הצילום המיתולוגית פוטו נגבה

תרבות ופנאי25 בפברואר 2019    דקה אחת
0
מאחורי הקלעים של חנות הצילום המיתולוגית פוטו נגבה

יעל דור, מנחת התכנית "אנשים מדברים עסקים משפחתיים", מארחת מדי שבוע אנשים שמספרים על העסק שלהם ועל החיבור המיוחד שיצרו עם הקהילה. השבוע היא אירחה את שאול אלון, שייסד עם אשתו חיה, שניהם בני 82, את חנות הצילום המיתולוגית "פוטו נגבה" ברמת גן. זה קרה לפני 44 שנים והחנות הזו עדיין קיימת ופועלת בהצלחה.

איך הגית את רעיון החנות ולמה דווקא צילום?

"ב-1958 הייתי נהג בחברת דן. הייתי בחוג משוטטים ובמסגרת החוג התחלתי לצלם, אנשים. אהבו את הצילומים שלי, וכך לאט לאט מצלם חובב הפכתי לצלם מקצועי, ביום עבדתי כנהג ובלילה עבדתי כצלם אירועים. ב-1969 בנסיעה באוטובוס הכרתי את אשתי לימים חיה, ולה יום אחד אמרתי אני חולם לפתוח חנות צילום".

שאול, יזם בנשמתו, חלם בגדול ובשנת 1975 הגשים את חלומו עם עזרה של חברו המתווך עזרא. חיה, שהייתה שותפה מלאה מההתחלה, היא זו שעבדה בחנות. "אני הבנתי בצילום כמו חמור במרק פירות", היא אומרת בחיוך.

בהמשך שאול עזב את דן ופיתח את החנות לאימפריה של צילום. ילדיהם המשותפים של שאול וחיה – סומי ונירה – חיו את החנות מגיל צעיר. כל יום אחרי הלימודים, היו מגיעים לחנות כדי לעזור להורים.

היום סומי מנהל את העסק יחד עם שני בניו. שאול עדיין מגיע כל בוקר ופותח את

החנות כמנהגו בשש בבוקר. "אני מאוד אוהב ונהנה מהעובדה שכל המשפחה עובדת ביחד. זה נותן לי סיפוק שגם הדור הבא ינהל את העסק המשפחתי".

 

 

 

 

 

 

 

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

בנות אלביון

במסגרת עונת הרישום בגלריה 4 המחודשת נפתחה תערוכת הרישומים "בנות אלביון" של יולי פרימור אלוני. התערוכה מאפשרת להציץ אל תהליכי...

תרבות ופנאי12 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

בנות אלביון

תערוכת משותפת לאמנים והפסלים גניה גנדלמן וחן וינקלר. שני האמנים יצגו את ישראל בארץ ובעולם בסימפוזיונים, גלריות ומוזיאונים נחשבים. יותר...

תרבות ופנאי12 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה