תרבות ופנאי

הג'נטלמן של המוזיקה

תרבות ופנאי11 בפברואר 2019    3 דקות
0
הג'נטלמן של המוזיקה
צילום: יח"צ

מאת: נטלי פורטי

כשתומאס אנדרס עלה לבמה לצלילי You are not alone ביום שישי האחרון הוא התקבל במחיאות כפיים סוערות. בכל זאת, מדובר באחת הלהקות המפורסמות שפעלו בעולם בשנות השמונים.

היכל התרבות בתל אביב היה מלא עד אפס מקום במעריצים אשר התבגרו לצלילי השירים המתקתקים שבאו לחזות בפלא מקרוב ולהתענג על הנוסטלגיה.

ההרכב הופיע גם באשקלון חיפה ובבאר שבע ולרגל הביקוש הרב נוספה הופעה נוספת בתל אביב. אנדרס בן ה-55 הוכיח כי ליחו בכלל לא נס. ופיזז באלגנטיות מלאת חן כל המופע בלי להזיע בכלל. ״הג׳נטלמן של המוזיקה״ החליף את בלייזר הקטיפה עם הכתפיים המודגשות ומכנסי המשי הורודים לטובת חליפה מוקפדת בצבע תכלת, גם מחלפות ראשו הארוכות התחלפו בשיער קצר אך החיוך נשאר כשהיה. לשיר שני ושלישי המשיכו עם Lunatic ו-Soldier שניהם של אנדרס.

למעשה במהלך כל המופע זגזגו עם להיטים של הלהקה המיתולוגית ושירים מקריירת הסולו שלו עצמו (אנדרס במהלך הקריירה שלו הוציא כ-25 אלבומי סולו), הקהל הישראלי אמנם הגיע למופע ישיבה בהיכל אך התרגשות נרשמה בכל פעם שלהיט ישן ומוכר הפציע בפליילסט וכאלו לא היה חסר.

אנדרס, שסיפר לקהל כי להיטי מודרן טוקינג הם חלק ממנו ומה-די.אנ.איי שלו, ביצע עם ההרכב בין היתר את השירים:Jet airliner, Jeronimo, Youre my heart your my soul, You can win if you want‪, Mona liza, Do you wanna, Atlantis is calling  ועוד.

הייתה שם גם מחרוזת להיטים שאנדרס הסביר כי הורכבה במיוחד לסיבוב ההופעות וביצוע אקוסטי באנגלית ל״הללויה״ של להקת חלב ודבש כמחווה מצדו לאירוויזיון שיתקיים בתל אביב במאי השנה. אנדרס שאוהב לפטפט עם הקהל בחופשיות, אמר ש״זה פנטסטי להגיע להופיע בתל אביב" ושהוא ממש מתכוון לזה, ושלדעתו ״תל אביב היא אחת הערים המרתקות בעולם וזה ממש תענוג בשבילו לארח את חבריו על הבמה כאן.

כמו כן, התלוצץ עם הקהל ברוסית רצוצה (ברוסיה יש מועדון מעריצים גדול ביותר של מודרן טוקינג עד היום), ובהמשך הערב אף הוציא את מכשיר הטלפון שלו מדש החליפה כדי לעשות סלפי עם הקהל. ‪איני יודעת אם זה במתכוון או במקרה אך השילוב של המוזיקה עם האפקטים המיוחדים (וידאו ארט, וזיקוקי אש קרה שפרצו לפרקים בקדמת הבמה) גרם לי להרגיש שאני בבר מצווה ממש מושקעת של העשירון העליון אי שם בשנות השמונים, וזה בסדר גמור.

לעומת זאת, עם הלהיטים הזמן עשה חסד. ממש כמו שסרטים מהתקופה הזו זכורים לנו כפורצי דרך וחדשניים אבל בצפייה כיום הם איטיים וכבדים  מפני שהקצב הרבה יותר מהיר כיום. כך, בידיים של הרכב ״המודרן טוקינג בנד״ השירים מקבלים זריקת אנרגיה ובלייב על הבמה יש להם הרבה יותר כוח. במהלך שיר הדיסקו החביב "ג'ולייט" הלהקה אף הפגינה את יכולותיה והשתעשעה בג'אם נצפו שם סולואים גיטרה מרשימים וסולו תופים שהרים את הגג בהיכל. לקראת סוף המופע במהלך ״שרי שרי ליידי״ הקהל נהר בבת אחת בטלפונים שלופים לקדמת הבמה שם עמד בשקט מופתי וצילם את המאורע השמימי, תקרית נרשמה כשמעריץ הצליח לעלות לבמה והחזיק שם מעמד עשרים שניות עד שהביטחון הדף אותו בחזרה לקהל. ״למה עשית את זה״? שאלו אותו. ״חיים רק פעם אחת״, הוא ענה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

אופטימיות בימי קורונה

השנה החולפת השאירה אצל כולנו טעם רע וחששות מהעתיד לבוא. השגרה שהשתנתה, הסגרים והישיבה במשך שעות מול מהדורות החדשות, לא...

תרבות ופנאי5 בינואר 2021    דקה אחת
0

חדש על המדף: ספרים

אהבה במזל טלה בעזרת סיפורי אהבה החבויים במגירות זה שלושים שנה, מכתבי אהבה מהבוידם ותיעוד מדויק של השנתיים האחרונות, עד...

תרבות ופנאי24 בדצמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה