תרבות ופנאי

סינגלים חדשים

תרבות ופנאי4 בנובמבר 2018    2 דקות
0
סינגלים חדשים

יקיר הלל
׀ מעבר לים ׀
היוצר יקיר הלל הוציא בשנה שעברה אלבום בכורה מעולה, ומאז אני עוקב אחריו בעניין רב וממליץ גם לכם לעשות כך. "מעבר לים" היא סנונית ראשונה ומוצלחת מאלבום חדש שבדרך. "השיר הזה הוא זיכרון מרגע שחוויתי בתקופה שטיילתי בעולם, במקרה הזה בחוף פראי ומבודד בקצה ניו זילנד. מה שהרגשתי שם הכנסתי בשיר", מספר הלל.
במה יהיה שונה אלבומך הבא מאלבומך הקודם?
"האלבום מגיע למחוזות מוזיקליים שונים מאוד מקודמו, מקומות חדשים שרציתי לחקור. העיבוד וההפקה המוזיקלית הם של מאור שוורצברג וחלק מהשירים הם של יוסי מזרחי. הסיפורים באלבום הם מסע אישי שלי – החל משירים ראשוניים מאוד, שקיימים הרבה לפני אלבומי הראשון 'כך לא נראית אהבה' ועד לשירים שנכתבו ממש לפני ההקלטות".

דוד ד'אור
׀ הגידי לי ׀

דוד דאור

 

סינגל חדש לקראת אלבום שייצא בקרוב לדוד ד'אור, שכתב את מילות השיר שמתאים לחורף המתקרב. הוא מספר: "השיר דווקא נכתב בקיץ, ביום חם מאוד כשחלמתי שיגיע גשם וישטוף את האבק מהרחובות ומהלב, לתת הרגשה של התחלה חדשה, אולם כדרכם של אלבומים, התהליך התמשך והגענו לפתחו של החורף. זה לא היה מתוכנן, אך בהחלט יצא מתאים לתקופה".
מה יכלול אלבומך החדש?
"באלבום החדש שירים אישיים מקוריים שאת כולם אני כתבתי, לפעמים לבד ולפעמים בשיתוף פעולה עם מוזיקאים שאני מעריך. כל כמה שנים אני משתדל להוציא אלבום מקורי. באלבום אני מספר על חיי, על אהבותיי, על חוויות שאספתי עם השנים, ובעיקר על תובנות שהגעתי אליהן מתוך ניסיון. האמירה אישית וחשופה. אני מאמין שבאמנות חשוב להסיר את כל המחסומים וההגנות ולכתוב בישירות ובכנות כדי שזה באמת ייגע באחרים".
יהיה גם מופע?
"בימים אלה עובדים על מופע מיוחד שיכלול שירים מתוך האלבום החדש, מופע חורף אינטימי יותר. יש בי געגוע למופעים כאלה, שבהם הקהל קרוב והקשר הוא בלתי אמצעי. יש בזה קסם מיוחד".

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

מגדר בג'ינס

עשרות אמניות ואמנים התגייסו ליצור עבודות אמנות בהשראת בד הג'ינס, במטרה לעורר שיח ציבורי המעודד שוויון בין המינים. את התערוכה...

תרבות ופנאי19 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

סטייקיישן: גילויו של המוכר

תערוכה קבוצתית חדשה המתייחסת לטרנד הסטייקיישן, שמורכב מהמילים Stay (להישאר) ו-Vacation (חופשה). הוא מאתגר אותנו לפגוש מקום מוכר כאילו הייתה...

תרבות ופנאי19 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה