פוסטים

כאבי גדילה

פוסטים16 במאי 2019    2 דקות
0
כאבי גדילה

סמדר נדב אברבנל

כיום גיל ההתבגרות השתנה, והוא נמשך תקופה ארוכה יותר. הוא מתחיל כבר סביב גיל 9 ולעתים הוא מתפרש עד גיל 30.
זהו גיל המתאפיין במרדנות, בדיקת גבולות וחוסר סבלנות. המצב ההורמונלי משפיע גם על המצב הרגשי. המתבגר עשוי להתעסק רבות במראה החיצוני שלו, ולא פעם יביע את חוסר שביעות רצונו.
זה גיל שבו ניתן לצפות לשינויים בהתנהגות ולמצבי רוח המשתנים בקיצוניות. כל אירוע הופך לדרמה, ולעתים כרוך בהתפרצויות בכי וזעם. בנוסף, הנוער נוטה להיות ספון בחדרו וקנאי לפרטיותו.
לעתים המתבגר והוריו נמצאים בו-זמנית בתקופה של משבר, כשאלה בדיוק חווים את משבר גיל ה-40.
בתקופה שבה הורים מתגרשים הם יותר עסוקים בעצמם ובאתגרים, ולא תמיד מודעים או מצליחים להכיל את המציאות הלא פשוטה ואת החוויה של ילדיהם.
את התקופה הזו עפרה (49), אם חד-הורית, לא תשכח. הפנייה אליי לעזרה נעשתה ללא ידיעתו של מתן (26) בנה. היא סיפרה שאחרי סיום תקופת הצבא טייל ועבד בארה"ב ולאחרונה שב לארץ. "הוא מבולבל, מתוסכל וחש תקיעות", סיפרה, והוסיפה: "תקופת הגירושים שאנחנו חווים משפיעה עליו". ניכר שגם לה לא היה קל.
באבחון הגרפולוגי שערכתי, התגלה מתן כבחור רגיש, אשר חווה חוסר שקט, בעל דימוי עצמי נמוך אך עם יכולות חשיבה גבוהות, אשר מתקשה לקבל החלטות.
מתן התוודע לקונפליקטים שאיתם הוא מתמודד, בין עצמאות לתלותיות ובין הצורך בחברה והצורך בפרטיות. באימון האישי מתן למד לסמוך על עצמו, לאחר בירור ונטרול הפחדים, הוא החל לגלות עניין במקצוע הביולוגיה. הכישורים הטכניים שלו שנחשפו והרצון לעסוק במקצוע עם משמעות – הובילו אותו ללימודי ביוטכנולוגיה. במקביל, התחזק הביטחון העצמי שלו, שהשפיע על המוטיבציה לחפש זוגיות.

אבחון גרפולוגי לאמיר

אמיר (33) סגר השנה את העסק ושואל: האם מתאים לי להיות בעל עסק או שכיר?
אמיר היקר, הנך אדם אדיב, אך לעתים מאבד סבלנות. בעל כושר שכנוע, אך יכולת התכנון שלך כעצמאי לא תמיד ריאלית והשיפוט סובייקטיבי. בשלב זה, יתאים לך לעבוד במסגרת שתקנה לך ביטחון. ממליצה לך להיות שכיר, אך לתפקד כעצמאי.

כתבות נוספות בפוסטים

0

תאונה בין רוכב אופנוע להולך רגל

הבוקר בשעה 09:35 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על תאונת דרכים בין אופנוע להולך רגל, ברחוב קינג...

פוסטים13 בינואר 2020    דקה אחת
0

עדכון: בוטול מרוץ רמת גן ע"ש מלמדוביץ

מרוץ רמת גן ע"ש מלמדוביץ לא יתקיים מחר, יום ו' (8.11) בשל עומס חום צפוי.

פוסטים7 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה