פוסטים

גורם בעירייה על התפטרותה של לין: "ידעה שהיא על הכוונת"

פוסטים20 בינואר 2019    3 דקות
0
גורם בעירייה על התפטרותה של לין: "ידעה שהיא על הכוונת"
לין. "רמת גן הפסידה בגדול" ׀ צילום: שלומי מזרחי

"דליה היא רק סימפטום של ניקוי המערכת מאנשים שמזוהים עם ראש העירייה הקודם ישראל זינגר", טוען גורם בעיריית רמת גן בעקבות עזיבתה של מנהלת אגף החינוך דליה לין. לדבריו, "מרגע שהתחלף השלטון, נשלפה רשימת חיסול. דליה ועוד אנשים המזוהים עם זינגר ידעו שהם על הכוונת. נתנו להם עוד כמה חודשים רק כדי שזה לא יעשה זעזוע בתחילת שנת הלימודים, אבל היה ברור שזה עניין של זמן, וכבר התייחסו אליהם כאילו הם לא קיימים. לראייה, דיברו מעל הראש של דליה עם מנהלי בתי הספר".
בתגובה נמסר מהעירייה: "מדובר בשטות מוחלטת, שאין לה אחיזה במציאות".

"הכל ברוח טובה"
בזמן שהרוחות סביבה רועשות וגועשות, מבהירה לין שתחל לכהן כמנכ"לית מועצת גני תקווה, וש"הכל נעשה ברוח טובה, ואין לזה קשר לחילופי השלטון. הזדמנה לידי משרה טובה ולקחתי אותה בשתי ידיים. אי אפשר היה לסרב לזה". היא גם דוחה את הטענות כאילו דחקו אותה החוצה: "אני יכולה להגיד לך בביטחון מלא, שאם לא הייתה מגיעה אליי ההזדמנות הזאת, לא הייתי עוזבת, כי אני אוהבת את העבודה שלי ברמת גן".
אילו הישגים את זוקפת לזכותך?
"היו לנו הרבה הישגים. רמת גן הגיעה לראשונה ל-90% בגרות, עם נשירה מינימלית. אנחנו מובילים ברמה הארצית בתחום המתמטיקה. גם במבחני המיצ"ב יש לנו הישגים מרשימים".
ומה עם השביתות והאלימות בבתי הספר?
"המערכת במצב מצוין, עם הרבה מאוד חוזקות. תמיד יש בעיות שצריך לטפל בהן, אבל יש מנהלים מצוינים והם עושים עבודה טובה. זה שהורים שובתים, לא אומר שצריך לשנות את מדיניות קבלת ההחלטות במערכת. כשיש לך 28 אלף ילדים במערכת, יכול לקרות שבמקומות מסוימים יהיו דברים שדורשים טיפול".
הורים לא ממהרים לשבות. אולי הם שובתים כי לא מקשיבים להם?
"לא. ההקשבה שלנו להורים והזמינות שלנו אליהם מלאות. היו המון פגישות. לא הייתה פנייה אחת מצדם שלא נענתה בהקשבה מלאה. השאלה היא אם אנחנו יכולים לעשות כל מה שההורים מבקשים. בעבר טיפלנו בבעיות האלה בשקט, עכשיו זה יוצא לעיתונות. צריך לשאול למה זה יוצא עכשיו ולמה בצורה הזאת".
את רומזת לעניינים פוליטיים? אולי מפני שאת מזוהה עם זינגר?
"בניגוד לטענות, זינגר לא הביא אותי, נבחרתי במכרז מסודר, פה אחד. נכון שהכרנו קודם ושהוא הכיר את היכולות שלי, אבל בלי מכרז לא הייתי מתקבלת".
בתגובה לעזיבתה של לין, אמר זינגר: "דליה היא כמו הבת שלי. היא מאוד מוכשרת, ועצוב לי שהיא הולכת. אין ספק שרמת גן הפסידה פה בגדול. אחד הדברים הטובים בדליה הוא האוטונומיה המלאה שנתנה למנהלי בתי הספר. לפי מה שאני שומע, היום מדברים אל המנהלים בצורה שונה לגמרי, ואני חושש שהתפטרותה תפגע באיכות החינוך שניתנת לילדים".

"אין שום בעיה"
מחזיקת תיק החינוך, מירה שנן, מכחישה בתוקף שמדובר בעזיבה על רקע פוליטי: "דליה קיבלה הצעת עבודה והחליטה לעזוב. אנחנו ביחסים טובים והכל מתנהל בצורה תקינה. אין שום בעיה".
זמן קצר אחרי הודעתה של לין כבר פרסם מ"מ ראש העירייה ליעד אילני הודעה כי מי שתמלא את מקומה היא אורית איתיאל (ראו כתבה). "אני מודה לדליה על פועלה רב השנים למען החינוך בעיר, ובטוח כי אורית היא האדם המתאים להוביל בעת הזו את המערכת ולממש את החזון שלנו בתחום החינוך", הודיע אילני.

כתבות נוספות בפוסטים

0

תאונה בין רוכב אופנוע להולך רגל

הבוקר בשעה 09:35 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על תאונת דרכים בין אופנוע להולך רגל, ברחוב קינג...

פוסטים13 בינואר 2020    דקה אחת
0

עדכון: בוטול מרוץ רמת גן ע"ש מלמדוביץ

מרוץ רמת גן ע"ש מלמדוביץ לא יתקיים מחר, יום ו' (8.11) בשל עומס חום צפוי.

פוסטים7 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה