חדשות תל אביב

"נוחתים לנו על הראש"

חדשות תל אביב3 בפברואר 2019    דקה אחת
0

תושבי דרום-מזרח העיר דורשים לשנות את נתיבי הנחיתה בשעות הלילה • אבל לנוכח הדרישות הסותרות של היישובים הסמוכים לנמל התעופה בן גוריון, ספק אם השינוי בדרך

"נוחתים לנו על הראש"
נחיתה בנתב"ג. "תל אביב ממשיכה לסבול" ׀ צילום: תומר נויברג, פלאש 90

תושבי שכונות בדרום-מזרח תל אביב קובלים על רעש המטוסים המנמיכים מעליהם לקראת נחיתה בנמל התעופה בן גוריון, ודורשים לשנות את נתיבי הנחיתה בשעות הלילה. "נוחתים לנו על הראש", מוחים התושבים.
במהלך דיון שהתקיים במִנהל התכנון, טען נציג עיריית תל אביב, חבר המועצה ארנון גלעדי, כי כבר לפני זמן רב הוצע לפזר את נחיתות הלילה בסופי שבוע ובחגים בין המסלולים, אבל עד היום לא השתנה דבר, ותל אביב, לדבריו, "ממשיכה לסבול".
תומר מאלין, תושב העיר, הציע בדיון לקבוע מכסה מוגבלת של מטוסים רועשים שיורשו לנחות בלילה. במהלך הדיון, התלוננו גם נציגי ערים אחרות הסובבות את נמל התעופה בן גוריון, על ההמראות והנחיתות, כשכל אחד מהם מבקש שהן לא יתבצעו בשמי עירו. ראש עיריית חולון מוטי ששון, שייצג גם את ראשון לציון, בת ים ואזור, ציין כי מצוקת ראשי הערים גדולה והנושא מאוד חשוב עבורם. ששון הדגיש כי טיסות הלילה גורמות לתושבים סבל יומיומי גדול.
לנוכח הדרישות הסותרות של היישובים, ספק אם יחול שינוי בנתיבי הנחיתה שטורדים את שלוותם של תושבי דרום תל אביב. בתום הדיון החליטה הוועדה כי נציג המשרד להגנת הסביבה, סטיליאן גלברג, המשמש כיועץ הסביבתי של הוועדה הציבורית, יעביר באופן מיידי כל מידע רלוונטי למצב הרעש העדכני, לקראת ישיבה במשרד להגנת הסביבה שבה יוכל להשתתף כל גורם המבקש מידע בנושא. לאחר מכן תתקיים ישיבה נוספת של הוועדה הציבורית, שתדון במצב הרעש אשר מעוררים המטוסים הממריאים והנוחתים.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

דייגי יפו: "בעד יותר דגים, רק שלא...

עשרות דייגים, רבים מהם מנמל יפו, הפגינו מול משרד החקלאות סמוך לצומת בית דגן, במחאה על איסור הדיג שהוטל למשך...

חדשות תל אביב16 במאי 2019    2 דקות
0

כפר נגמר?

פסטיבל האירוויזיון, שכבש השבוע את תל אביב והפך מנוף למיתוגה הבינלאומי, היה גם כאב ראש לא קטן לתושבי העיר. אומנם...

חדשות תל אביב16 במאי 2019    3 דקות

כתיבת תגובה