חדשות תל אביב

מיזם "מגילה בקהילה" מגיע לתל אביב

חדשות תל אביב13 במרץ 2019    דקה אחת
0

ארגון רבני צהר ותוכנית יחד מבית רשת אור תורה סטון יערכו בערב פורים קריאות מגילה המוניות לציבור הרחב בתל אביב. הקריאות יתקיימו ב-18 מוקדים שונים ברחבי העיר. המארגנים: "אין מרנין לב יותר מאשר לחבר יחדיו בין קבוצות שונות בחברה הישראלית"

מיזם "מגילה בקהילה" מגיע לתל אביב
צילום: או"ת סטון

ארגון רבני צהר ותוכנית 'יחד' מבית רשת אור תורה סטון יקיימו בערב חג הפורים ובמהלך החג קריאות מגילה המוניות לציבור הרחב בתל אביב. הקריאות יתקיימו ב-18 מוקדים שונים בערב החג ובבוקר החג עצמו . בין המוקדים: בית החולים איכילוב, בית הכנסת המרכזי, בית הכנסת הבין לאומי "בית אל", בית הכנסת המרכזי הצפון הישן ועוד(פרטים מלאים על כתובות ושעות באתר צהר).

מארגני המיזם מציינים כי "קריאת המגילה מיועדת לכולם:  ילדים והורים, חילוניים ודתיים, בוגרים וצעירים, נשים וגברים – כולם מוזמנים לקריאות 'מגילה בקהילה' המיוחדות אור תורה סטון וצהר". קריאת המגילה תכלול הסברים על המגילה והחג, מגוון רחב של פעילויות, כשבנוסף יזכה כל ילד לקבל משלוח מנות ומגילה.

יו"ר ארגון רבני צהר הרב דוד סתיו: "סיפור המגילה הוא סיפורה של אשה המוכנה לוותר על הכל למען עמה ומשפחתה. ההיסטוריה היהודית כולה מבוססת על אותם יחידים שראו את חשיבות החברה מעבר לחייהם הפרטיים. בקריאת המגילה המשותפת אנחנו מכוונים להתחבר אל דמויות אלה".

ראש מוסדות אור תורה סטון, הרב כתריאל ברנדר: "אנו מבקשים לאפשר לכל אחד ואחת לפגוש את היהדות בדרכו ולהתחבר לרוח החג, מנהגיו וערכיו, מתוך אחדות בין חלקיה ומגזריה של החברה הישראלית. היהדות שייכת לכולם ולכן בחרנו להנגיש אותה בצורה חווייתית ונעימה. פורים הינו חג של שמחה – ואין דבר ישראלי ויהודי יותר מאשר התאספות משותפת של כלל ישראל לחגוג יחדיו את המורשת המשותפת."

מנכ"ל אור תורה סטון ינון אחימן: "עת תקופת הבחירות כשעמודי החדשות מלאים לא פעם בשיח על פילוג ומחלקות, אין מרנין לב יותר מאשר לחבר יחדיו בין קבוצות שונות בחברה הישראלית לקריאות מגילה משותפות, חילונים, לצד מסורתיים או דתיים. זו העת להפיל את החומות ולחבר בין ציבורים וקהלים שונים במדינת ישראל סביב פעילות מהנה לחג".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

וולוך לא עוצר: יכהן כיו"ר איגוד ערים...

נתן וולוך (82), המכהן כ-46 שנה כחבר מועצת עיריית תל אביב, מתחיל בקריירה חדשה. אחרי שבקדנציה הקודמת כיהן כיו"ר מועצת...

חדשות תל אביב23 במאי 2019    3 דקות
0

"סגירת שדרות ירושלים חונקת את יפו למוות"

תושבים ובעלי עסקים ביפו הודיעו על הגשת עתירה לבית המשפט לעניינים מִנהליים בתל אביב, כדי שיאסור על סגירת שדרות ירושלים...

חדשות תל אביב23 במאי 2019    3 דקות

כתיבת תגובה