חדשות תל אביב

ליאור שפירא נבחר לראש מועצת עיריית תל אביב

חדשות תל אביב15 בינואר 2019    דקה אחת
0
ליאור שפירא נבחר לראש מועצת עיריית תל אביב

הקואליציה בעיריית תל אביב מתרחבת והתפקידים הבכירים מאוישים בהדרגה. ביום שני אישרה מועצת עיריית תל אביב את מינויו של ליאור שפירא ליו"ר המועצה. שפירא (סיעת תל אביב1) היה יו"ר מטה הבחירות של חולדאי בבחירות לעירייה. הוא נבחר ברוב גדול של 29 מבין 31 חברי המועצה.

בנוסף, אישרה המועצה את המינויים של אופירה יוחנן-וולק (תל אביב1), מיטל להבי (מרצ) ועו"ד ראובן לדיאנסקי (לתת לחיות – חילונים ירוקים) לסגני ראש עירייה בשכר. יוחנן-וולק תכהן בתפקיד חצי קדנציה ולאחר מכן צפויה רוטציה בינה לבין חבר סיעתה גל שרעבי.

להבי, שסיעתה קיבלה שלושה מנדטים, תכהן כל הקדנציה כסגנית בשכר. לדיאנסקי, שסיעתו קיבלה שני מנדטים, יכהן בתפקיד במשך שנתיים וחצי. הוא צפוי לבצע רוטציה בתפקיד עם ראש חיים גורן (סיעת מאמינים), שגם סיעתו קיבלה שני מנדטים. זאת, לאחר שביום שני נחתם רשמית ההסכם הקואליציוני בין חולדאי לסיעתו.

"אני שמח שהקואליציה מתרחבת ומכילה סיעות המייצגות ציבורים מגוונים של העיר", ציין חולדאי. לדברי גורן, סוכם בינו לבין חולדאי על שורת פעולות לטובת הקהילות המסורתיות והדתיות בתל אביב, וכן לטובת אוכלוסיות מוחלשות בעיר. "המטרה היא יצירת ערבות הדדית ושיתוף פעולה בין כל האוכלוסיות החיות בעיר", ציין גורן.

יצוין כי בעיריית תל אביב ניתן למנות שבעה סגני ראש עיר בשכר. גזבר העירייה משה גילצר ציין כי העלות השנתית של העסקת סגן ראש עירייה בשכר עומדת על כ-760 אלף שקל בשנה, כולל עלויות אחזקת רכב צמוד. "לעירייה יכולת כספית מלאה לעמוד בהתחייבות זו לטווח הנדרש", הוסיף גילצר.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

וולוך לא עוצר: יכהן כיו"ר איגוד ערים...

נתן וולוך (82), המכהן כ-46 שנה כחבר מועצת עיריית תל אביב, מתחיל בקריירה חדשה. אחרי שבקדנציה הקודמת כיהן כיו"ר מועצת...

חדשות תל אביב23 במאי 2019    3 דקות
0

"סגירת שדרות ירושלים חונקת את יפו למוות"

תושבים ובעלי עסקים ביפו הודיעו על הגשת עתירה לבית המשפט לעניינים מִנהליים בתל אביב, כדי שיאסור על סגירת שדרות ירושלים...

חדשות תל אביב23 במאי 2019    3 דקות

כתיבת תגובה