חדשות תל אביב

לאוהבים את האביב

חדשות תל אביב4 באפריל 2019    דקה אחת
0

בשכונת שפירא החל פסטיבל האביב המסורתי, שמציע גם השנה מגוון אטרקציות: בתים פתוחים, סיורים בשכונה, הפעלות לילדים, טברנה יוונית ופסטיבל רחוב ססגוני

לאוהבים את האביב
שכונת שפירא. אביב בתל אביב ׀ צילום ארכיון: יח"צ

שכונת שפירא בדרום תל אביב מציינת השבוע את פסטיבל האביב המסורתי, המתקיים זו השנה ה-11 ברציפות. את אירועי פתיחת עונת האביב בשכונה, שהחלו ביום שלישי, כוללים פעילויות שונות, בהן סיורים ברחבי השכונה ופעילויות חברתיות, מובילה עיריית תל אביב בשיתוף תושבי השכונה, ותיקים וחדשים, שיפתחו את בתיהם במהלך הפסטיבל לאורחים.
תושבי השכונה המשתתפים בפרויקט "בתים פתוחים" מזמינים את הציבור הרחב לחצרותיהם ולגגותיהם לשיחה על הווי השכונה, כולל קפה ומגוון פעילות משותפות עם שכנים ואורחים. במקביל, מתקיימים בשכונה סיורים, כמו סיור היסטורי להיכרות עם סיפורי שכונת שפירא לדורותיה, סיור חברתי בסוגיות אקטואליות וסיור בעקבות קהילות ובתי כנסת ייחודיים, המספרים את סיפורן של הקהילות שחיו בשכונה הייחודית לאורך השנים.
האירועים גם כללו פסטיבל רחוב שכונתי – מוזיקה, תיאטרון, ריקוד, קולנוע, קרקס, סדנאות, מסיבות, מפגשי ותיקי השכונה והפעלות מגוונות לילדים. במקביל, מתקיימים בבמה המרכזית מופעי קפוארה, ערב שירי יגאל בשן, מופע תיפוף וחגיגת סלסה גדולה בהשתתפות הרכבים מקומיים.
בנוסף, הוקמו בשכונה מתחמי ילדים לכל טווח הגילאים, הכוללים ג'ימבורי, פינות יצירה, שוק קח-תן של ספרים, מתנפחים לקטנטנים, הכנת מצות לפסח, סדנת נגרות ועוד. כמו כן, פועלת בשכונה טברנה יוונית, המעלה את נס את תרומת התושבים הוותיקים בשכונה, שרבים מהם הגיעו אליה היישר מהעיר סלוניקי ביוון.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

דייגי יפו: "בעד יותר דגים, רק שלא...

עשרות דייגים, רבים מהם מנמל יפו, הפגינו מול משרד החקלאות סמוך לצומת בית דגן, במחאה על איסור הדיג שהוטל למשך...

חדשות תל אביב16 במאי 2019    2 דקות
0

כפר נגמר?

פסטיבל האירוויזיון, שכבש השבוע את תל אביב והפך מנוף למיתוגה הבינלאומי, היה גם כאב ראש לא קטן לתושבי העיר. אומנם...

חדשות תל אביב16 במאי 2019    3 דקות

כתיבת תגובה