חדשות פתח תקווה

סירקין הקטנה בסכנת סיפוח

חדשות פתח תקווה31 באוקטובר 2018    דקה אחת
0

שטח שמדרום לכפר סירקין, המשתרע לאורכה של רצועת הגבול בין שכונת הדר גנים לכביש 471, עשוי לשמש לטובת הרחבת שטחה המוניציפלי של העיר אלעד

סירקין הקטנה בסכנת סיפוח
שטח שמדרום לכפר סירקין, המשתרע לאורכה של רצועת הגבול בין שכונת הדר גנים לכביש 471, עשוי לשמש לטובת הרחבת שטחה המוניציפלי של העיר אלעד

תכנית להקמת אלפי יחידות דיור בצדה הדרומי של העיר פתח תקוה, הנמצאת בהליכי אישור בותמ"ל, מבוקשת על ידי מִנהל התכנון במשרד האוצר – לטובת הרחבת שטחה המוניציפלי של העיר אלעד – כך עולה ממכתב שהגיע לאחרונה לידי "המקומון".
נבהיר תחילה כי מי שבסופו של דבר יצטרך לקבל את ההחלטה בנושא הוא שר הפנים, העומד בראש הוועדה הגיאוגרפית לגבולות שיפוט, אשר רשאי להורות על העברת שטחים המצויים בגבול בין מספר ערים – מתחומה המוניציפלי של עיר אחת לתחום המוניציפלי של עיר אחרת.
מדובר בשטח שמדרום לכפר סירקין, המכונה "סירקין הקטנה", אשר משתרע לאורכה של רצועת הגבול בין שכונת הדר גנים לכביש 471, החל מנקודת המחלף ועד לכביש 6.
מי שעומד מאחורי ההצעה, שתעורר בוודאי סערה בעירייה, הוא אהוד יוסטמן, מנהל אגף בכיר לתכנון מקומי במִנהל התכנון שבמשרד האוצר, שאותו הפנה אל יו"ר הוועדה הגיאוגרפית לגבולות שיפוט במחוז המרכז, רו"ח גבי מימון.
במכתב מציין יוסטמן כי השתתף בישיבות ובסיורים של הוועדה הגיאוגרפית לגבולות שיפוט, שדנה בנושא, כנציג מטה מִנהל התכנון וכמי ששימש יו"ר ועדת ההיגוי של תכנית מתאר אלעד. לדבריו, בישיבות אלה עלו צורכי היישוב אלעד מחד וההקשר התכנוני המורכב שבו מצויה העיר מאידך. כשהכוונה למחצבה המצויה על גבולותיה של אלעד מצפון, קו החשמל והמסדרון האקולוגי המשמעותי ממזרח, יער קולה מדרום ומערכת הכבישים ממערב.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

גרפיטי על גלגלים

רכב הטויטה של בני הזוג ליסה ואלכס ולסנקו, שחנה בחנייה הפרטית שלהם בבניין מגוריהם ברחוב בן יהודה הושחת על ידי...

חדשות פתח תקווה16 במאי 2019    דקה אחת
2

גירל פאואר

עד לפני שש שנים, לא הקדישו מירב כהן ושירלי צוקר, תושבות אם המושבות, יותר מדי זמן לספורט. למעט מספר שעות...

חדשות פתח תקווה15 במאי 2019    3 דקות

כתיבת תגובה