חדשות פתח תקווה

מערך התחבורה הציבורית בעיר מתחדש

חדשות פתח תקווה13 ביוני 2019    דקה אחת
0

מסוף התחבורה הציבורית ברחוב מוטה גור יחזור לפעילות ויורחבו נתיבי היציאה לציר ז'בוטינסקי • בעיר יוצבו כ-90 תחנות המתנה חדשות וכ-20 עמודי מידע אלקטרוניים

מערך התחבורה הציבורית בעיר מתחדש
עמוד מידע אלקטרוני בעיר ׀ צילום: דוברות העירייה

אחרי שנים שבהן מסוף התחבורה הציבורית שברחוב מוטה גור, סמוך לקניון הגדול, לא היה פעיל, הצליח ראש העירייה רמי גרינברג לשכנע את משרד התחבורה וחברת נ.ת.ע להפעיל אותו ולהסדיר את הרחבת הכביש, כדי לאפשר יציאה של כלי רכב פרטיים בשני נתיבים לציר ז'בוטינסקי ולא בנתיב אחד כפי שקיים היום. משמעות ההחלטה היא הנגשת התחבורה הציבורית לציבור, הקמת נתיב נסיעה נוסף לרכבים ושחרור עומסי התנועה במקום.
יצוין כי עם הקמת גשר קלטרווה, נבנה במקביל גם מסוף לאוטובוסים מתחת לגשר, ברחוב מוטה גור, אולם מחלוקות שהתגלעו בין העירייה למשרד התחבורה ונ.ת.ע הותירו אותו חסר פעילות, והתחבורה הציבורית המשיכה לנוע על ציר ז'בוטינסקי ולעצור לנוסעים בנתיב הימני, תוך שהיא גוזלת למעשה נתיב נסיעה לרכבים פרטיים.
עתה, עם החתימה על התכניות, תצא התחבורה הציבורית מהמסוף ישירות לציר ז'בוטינסקי, ללא צורך לעבור בנתיבי התחבורה לרכבים. גם המוניות החונות כיום על אחד המסלולים יעברו למסלול חדש וייעודי עבורן. מסוף התחבורה הציבורית, שישמש כמיני-תחנה מרכזית, יהיה נגיש לציבור ויאפשר קיצור משמעותי של זמני ההגעה וההמתנה.
גרינברג: "משך שנים המסוף הזה היה סגור. הצלחנו להשיג את האישור המיוחד לרווחת הציבור, כדי להנגיש עבורו את התחבורה הציבורית".
בתוך כך, הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה תציב כ-90 תחנות המתנה לאוטובוסים ותבצע החלפה של 20 עמודי מידע אלקטרוניים מהדור הישן. כך עולה ממכתב ששלח אמיר אסרף, מנהל הרשות, לראש העירייה רמי גרינברג. בנוסף, תציב העירייה סככות הצללה במקומות שבהם מוצבים עמודי מידע, ללא תחנה מסודרת. התחנות החדשות יכילו מידע באשר לזמני הגעת האוטובוסים ומערכת כריזה מתקדמת.
ל"המקומון" נודע כי סככות חדשות יוצבו בשכונות שעריה, עמישב, אחדות, נווה דקלים, קריית אריה, קריית מטלון, רמת סיב, נווה גן, מרכז העיר וכפר גנים ג'.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

3

סערה סביב פתיחת סניף "קשת טעמים" בשבת

סערות הכשרות בעיר מתחדשות, על רקע כוונתה של "קשת טעמים" להפעיל את הסניף המקומי שלה במתחם רוזנפלד לשעבר, מטרים ספורים...

חדשות פתח תקווה18 ביוני 2019    2 דקות
0

תאונת דרכים קטלנית בכביש 471

לפני זמן קצר התקבל במשטרת ישראל דיווח על תאונת דרכים בכביש 471 (מכבית) בסמוך למחלף גת רימון, בין נהגת רכב...

חדשות פתח תקווה16 ביוני 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה