חדשות פתח תקווה

מוטב מאוחר

חדשות פתח תקווה13 בדצמבר 2018    דקה אחת
0

חמש שנים אחרי שחשף "המקומון" שעמותת "דרך התקווה" עשתה שימוש בקרקע ציבורית בהדר גנים, יפעל אגף הנכסים בעירייה לתקן את העוול

מוטב מאוחר
המבנה המדובר. צדק מאוחר ׀ צילום: אלון חכמון

לפני חמש שנים חשפנו ליקויים וכשלים בהתנהלות עמותת "דרך התקווה", בראשות הרב איתן גלבוע, בכל הקשור לקרקע ציבורית שהוקצתה לעמותה בקצה רחוב מנחם בגין.
השבוע הנחה ראש העירייה, רמי גרינברג, את מנהלת אגף הנכסים בעירייה, צילה גרינהויז, לפעול להשבת הקרקע לעירייה ולהעמדתה לטובת ציבור תושבי הדר גנים.
מדובר בתשעה דונמים שהוקצו בשנת 1995 לעמותה במטרה להקים שתי ישיבות בניהולו של הרב גלבוע. "העמותה תשתמש במבנה רק לצורך קיום בית ספר וישיבה ולצרכים דתיים וקהילתיים בלבד", נכתב אז.
באופן מפורש בא סעיף 6 ומדגיש בנוסף: "מוסכם בין הצדדים כי העמותה לא תהיה רשאית להעביר את הזכויות או איזה חלק מהן לאחר/ים ו/או לגוף מאוגד ו/או משפטי, מאיזה מין וסוג שהוא ו/או לשתף מישהו או לשנות את מטרת בית הספר אלא אם קיבלה הסכמה בכתב".
בפועל, מבלי שקיבלה לכך הסכמה בכתב ועוד קודם לכן ללא היתר או אישור מטעם גורם כלשהו בעירייה, החליטה העמותה באמצעות מנהלה להשכיר תחילה חדרים במבנה בסופי שבוע לטובת אירוח תושבים מחוץ לעיר במחיר של 360 שקל לחדר.
לאחר שעניין זה נחשף על ידי מערכת העיתון, החליט הרב גלבוע, שמספר התלמידים בישיבה שלו התדלדל עד כדי שלא יכול היה להפעיל את המוסד החינוכי, להשכיר את השימוש במבנים לישיבה אחרת.
גם פעולה זו הובאה לידיעת אגף הנכסים בעירייה, שפעל להשבת הקרקע לרשות העירייה, אלא שהתערבות של גורמים בעלי עניין ונסיבות פוליטיות מנעו מהעירייה לפעול באופן נחרץ לביטול ההקצאה כאמור.
לאחרונה, כך נודע, הכניס הרב גלבוע למתחם האמור מוסדות חינוך של זרם חב"ד, וגם זאת מבלי שקיבל לכך אישור כנדרש לכאורה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

גרפיטי על גלגלים

רכב הטויטה של בני הזוג ליסה ואלכס ולסנקו, שחנה בחנייה הפרטית שלהם בבניין מגוריהם ברחוב בן יהודה הושחת על ידי...

חדשות פתח תקווה16 במאי 2019    דקה אחת
2

גירל פאואר

עד לפני שש שנים, לא הקדישו מירב כהן ושירלי צוקר, תושבות אם המושבות, יותר מדי זמן לספורט. למעט מספר שעות...

חדשות פתח תקווה15 במאי 2019    3 דקות

כתיבת תגובה