חדשות פתח תקווה

כתב אישום נגד מפעל טביב בגין עבירות בנייה

חדשות פתח תקווה29 בנובמבר 2018    דקה אחת
0

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הגישה לבית המשפט לעניינים מקומיים כתב אישום כנגד מפעל טביב המשמש כתחנת מעבר לטיפול בפסולת מסוכנת

כתב אישום נגד מפעל טביב בגין עבירות בנייה
טביב."לנשום אוויר נקי מכימיקלים" ׀ צילום: אלון חכמון

המאבק של עיריית פתח תקוה במפעל טביב עלה השבוע מדרגה כשהוועדה המקומית לתכנון ובנייה – באמצעות עורכת הדין רעות תורג'מן – הגישה לבית המשפט לעניינים מקומיים כתב אישום בגין הקמת מבנים וסככות בשטח המפעל ללא היתר בנייה כדין.
במקביל החלה העירייה, באמצעות אגף הפיקוח על הבנייה, לנהל ביקורת ומעקב על הנעשה במתחם, ואכן מפקח הבנייה איתר במקום 25 סככות ומבנים בגדלים שונים שנבנו ללא היתר כדין ומשמשים את העסק האמור.
חומרי החקירה הועברו למחלקה המשפטית בעירייה, והנה שבוע לאחר שנכנס גרינברג לתפקיד מוגש כתב האישום נגד מפעל טביב ונגד בעלי המפעל. "ממועד שאינו ידוע למאשימה ולפחות משנת 2017, משמשים המבנים לעסק של תחנת מעבר לפסולות מסוכנות כאמור, ובהתאם לשימושים שפורטו ללא היתר", נכתב בכתב האישום, "במעשים המתוארים לעיל החל מיום 26.10.17 ונכון למועד הגשת כתב האישום מבצעים הנאשמים במקרקעין שימוש אסור".
ראש העירייה רמי גרינברג: "זה שנים שאני מוביל מהלך המזהה את מפעל טביב כגורם מזהם הפוגע באיכות חייהם של תושבי פתח תקוה והסביבה. נמשיך להפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת לוודא כי המפעלים המזהמים יוצאו מפתח תקוה ובכך תיפסק תופעת הריחות הרעים והאוויר המזהם".
חברת הנהלת העיר ענת זנזורי, ראש אגף איכות הסביבה: "מרגע כניסתי לאגף איכות הסביבה התחלתי לקדם תהליכים שימנעו את התרחבות המפעלים המזהמים ומניעת ריחות ותלונות של תושבי אם המושבות הסובלים זה שלוש שנים, הדבר הזה צריך להיפסק, וזו חובתי הציבורית לתושבים כפי שהבטחתי קודם לכן. תושבי אם המושבות והסביבה זכאים לנשום אוויר נקי מכימיקלים ומזהמים, ועל כך אנחנו נשים דגש במהלך כהונתנו".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

מהעל יסודי בפתח תקוה לניהול החינוך ברעננה

אחרי כ – 30 שנים בעירייה, מהם כ- 8 שנים בתפקיד מנהלת החינוך העל יסודי במנהל החינוך בעירייה, רויטל שפירא,...

חדשות פתח תקווה27 במאי 2019    דקה אחת
0

תאונה: בן 70 איבד את ההכרה תוך...

בן 70 איבד את ההכרה תוך כדי נסיעה בפתח תקווה מדוברות איחוד הצלה - מחוז מרכז נמסר כי נגרמה תאונה...

חדשות פתח תקווה26 במאי 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה