חדשות פתח תקווה

הזבל שלכם שווה כסף

חדשות פתח תקווה20 בדצמבר 2018    דקה אחת
0

נפתחה ההרשמה לתחרות הפרדת הפסולת, שמנהלים העירייה ותאגיד המחזור תמיר בין הבניינים ברחבי העיר

הזבל שלכם שווה כסף
אשפה. מה מותר להשליך ולאן ׀ צילום: נתי שוחט, פלאש 90

עיריית פתח תקוה השיקה תחרות בנושא אשפה, שתימשך כשישה שבועות. במהלך התחרות יערכו סוקרים שלוש ביקורות בין הבניינים המשתתפים כדי לאמוד את כמויות הפסולת שהופרדה בפחים הכתומים. במסגרת זו בניינים שהשכילו להפריד הכי הרבה פסולת של אריזות יזכו בפרסים.
מטרת התחרות היא לצרף משפחות נוספות לתהליך הפרדת פסולת האריזות, ובמקביל לחדד בקרב המפרידים מה נכון ומותר להשליך לפח הכתום ומה לא.
כללי ההרשמה לתחרות מפורסמים באתר העירוני ומתבצעים באמצעות ועדי הבניינים.
כל בניין שיבקש להשתתף בתחרות יקבל הדרכה מפורטת לגבי כללי התחרות מידי "ארץ כרמל" – הגוף שמסייע בקיום התחרות בעיר. במעמד זה תקבל כל משפחה תיק רב-פעמי להפרדת האריזות בבית ועלון הסברה שיוצמד אליו.
הבניינים הזוכים בתחרות ייקבעו על סמך קריטריונים נוקשים, שיבחנו את כמות הפסולת המופרדת שנשקלה בהתייחס למספר משקי הבית בכל בניין, וכן על פי איכותה. כלומר, אריזות ריקות למעט בקבוקי שתייה.
עם סיום התחרות ישוקללו הנתונים על ידי ועדת שיפוט שבה ישתתפו נציגי העירייה ונציג מטעם תאגיד תמיר. ההכרזה על הזוכים תתקיים כבר בחודש אפריל הקרוב, בטקס חגיגי במעמד ראש העירייה רמי גרינברג.
תחרות זו מהווה נדבך נוסף בתהליך ההסברה המיושם כבר מספר שנים ולו שותפים עיריית פתח תקוה, באמצעות אגף התברואה ואגף איכות הסביבה, ותאגיד תמי.
במסגרת זו מושקעים משאבים רבים בביצוע מגוון רחב של פעילויות הסברה, חינוך והטמעה לכלל סוגי האוכלוסייה בעיר, כגון – הצגות בגני הילדים, פעילויות במתנ"סים, קורסים וסדנאות לבתי הספר ולגמלאים, ומבצע הסברה "מדלת לדלת" בבניינים.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

תאונת דרכים בדרך מהילולה

לפני זמן קצר התקבל דיווח במוקד 100 על תאונת דרכים בין 2 כלי רכב פרטיים ומשאית בקטע הכביש המחבר בין...

חדשות פתח תקווה23 במאי 2019    דקה אחת
0

מחסלים את היתושים

תופעת היתושים המעיקה בעיקר בחודשי הקיץ ומהווה מפגע סביבתי, נפוצה במיוחד בסביבת שכונת אם המושבות, זאת עקב תעלה פתוחה, הזורמת...

חדשות פתח תקווה22 במאי 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה