טורים אישיים

משתחררים לחופשי וחוגגים עצמאות

טורים אישיים8 במאי 2019    דקה אחת
0
משתחררים לחופשי וחוגגים עצמאות

שנים רבות התהלכתי במחשבה שאני עצמאית. עובדת, מפרנסת את משפחתי, אומרת את דעתי, עושה את מה שאני רוצה, מגדלת את ילדיי כפי שאני חושבת. אדון לעצמי.
עצמאות הייתה תמיד ערך מרכזי בחיי. לימים הבנתי שכך חונכתי. הייתי בטוחה שאני לא תלויה באף אחד, שאני בת חורין אמיתית. אך אלה לא היו הפנים היחידות. במהלך השנים חוויתי אכזבות. זה קרה כשלא זכיתי להערכה ולפרגון, או כשחוויתי ביקורת שלילית או התעלמות. לא השכלתי לברר ולבדוק האם הפירוש שלי היה המציאות היחידה. היכולת הרציונלית סייעה לי, בעת סערות רגשיות, לא ליפול. כשהרגשתי שאני לא ברורה לעצמי ולאחרים, פשוט קטעתי ועברתי למקום הבא.
חשבתי שאני חזקה, אבל לימים כשהתבגרתי הבנתי שזו לא הייתה הדרך הנכונה להתמודד. אני פשוט ברחתי.
כיום, אחרי שנים של ניסיון ולימודי גרפולוגיה ואימון אישי, הבנתי ששנים רבות לא הייתי באמת עצמאית. התלות בפידבקים, בפרגון ובחיזוק מבחוץ ש"הענקתי" לאחרים, באופן בלתי מודע, בעצם השפיעו ישירות על הדימוי העצמי והעשייה שלי בתחומים רבים.
הבנתי גם שלא כל האנשים יכולים לפרגן. חוסר השלמות שלהם וצורת ראייתם את המציאות לא צריכים לערער אותי ולגרום לי להתנהל באופן שונה. ברגע שהבנתי זאת, השתחררתי. עם כל הקושי הרגשי, הכלכלי והחברתי, הלכתי בדרכי. גם כשעזבתי עבודה בטוחה וכולם פקפקו בהחלטתי, לא הקשבתי ויצאתי לדרך חדשה, שממנה רק התפתחתי וצמחתי.
כעת אני מקפידה לקבל אנשים כפי שהם, ומתנהלת בעצמאות רבה. אני מודה, פידבקים חיוביים עדיין נעימים לי, אך אני לא מחכה להם. הם כבר לא מזינים אותי או משפיעים על הביטחון העצמי שלי בעשייה ובמערכות היחסים שלי. כך גם אני מלווה אנשים בצמתים ובמשברים אישיים. באמצעות החיבור לערכים ולכוחות הפנימיים מתפתחות היכולות והאמונה העצמית, וכך כשמפסיקים לחכות לאישורים מבחוץ – עוברים מתלות לעצמאות אמיתית.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

מדוע זה חשוב להגיד תודה?

כמו כל דבר, גם להגיד תודה על מה שיש לי בחיים - יכול להיות דרך לטשטש את המציאות שלי. אני...

טורים אישיים23 במאי 2019    דקה אחת
0

הגוף שלי הוא ברשותי

מיכל נדל סיבוב בחוף הים הישראלי מראה את הגיוון והשפע העדתי במדינתנו היפה. אנשים וילדים בכל הגדלים והצבעים נהנים מהחוף...

טורים אישיים23 במאי 2019    2 דקות

כתיבת תגובה