חדשות רמת גן-גבעתיים

הספארי מתקרנף

חדשות רמת גן-גבעתיים18 באפריל 2019    דקה אחת
0

קרנפה נולדה במרכז הזואולוגי ברמת גן וזכתה לשם רייני רפיקי • שגריר טנזניה בישראל בירך על הבשורה המשמחת וציין כי שיתוף הפעולה עם הספארי ברמת גן יתרחב

הספארי מתקרנף
רייני רפיקי בספארי ׀ צילום: עדי טלדסהיימר

קרנפה חדשה נולדה בספארי ברמת גן. אחרי שהמליטה את רמי לפני כשנתיים, חובקת הקרנפית ריאהנה בת שנייה. על פי הערכת המטפלים באזור האפריקאי שבספארי, הציפייה להמלטה החלה כבר בינואר, לאחר כשנה וחצי של הריון, מאז ההזדווגות עם הקרנף השליט עטרי.
השבוע, באחד מסיבובי האכלת הבוקר, הבחינו המטפלים ברמי, בנה של ריאהנה, המסתובב לבדו בשטח הפתוח, והבינו שמשהו קורה, שהרי לא סתם קרנף צעיר מסתובב ללא אמו. כשהתקרבו ל"בית היולדות", שם מבלות האמהות הטריות לקראת ולאחר ההמלטה, כדי שיוכלו לטפל בגור הקטנטן בשלווה, הם הבחינו בגורה בת יומה לצד האם ריאהנה.
לאחר ההמלטה, התלבטו בספארי כיצד לקרוא לגורה. לבסוף, החליטו המטפלים להעניק לקרנפונת שני שמות: "רייני", בגלל השנה הגשומה שהייתה, ו"רפיקי" – חברות בשפה הסואהלית. זאת, כמחווה לקשר המתהדק בין הספארי לשגרירות טנזניה בישראל, ולציון 55 שנים להקמתה של טנזניה ושנה לחנוכת שגרירותה בארץ.
יצוין כי הקרנפים רחבי השפה מצויים בסכנת הכחדה חמורה, וכל המלטה של קרנפון באחד מגני החיות שלוקחים חלק בפרויקט הרבייה שלהם היא התרגשות גדולה ברמה הארצית והבינלאומית.
שגריר טנזניה בישראל ג'וב מסימה, ציין כי היעד השנה הוא להגדיל משמעותית את מספר המבקרים מישראל, והדגיש כי שיתוף הפעולה עם הספארי ברמת גן יתרחב. קונסול טנזניה בישראל, נוריאל צ'יריצ', העריך כי בקרוב ניתן יהיה לקיים פרויקטים משותפים בין הספארי ברמת גן לספארי בטנזניה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

אימוץ בקניון גבעתיים

השירותים הווטרינרים גוש דן, בשיתוף עמותת "חבר לי" ועמותות נוספות, יקיימו בשישי הבא, 31 במאי, הפנינג ענק ברחבת קניון גבעתיים,...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 במאי 2019    דקה אחת
0

חד משמעית נקבע כי לא היתה הדרה

"רמת גן היא עיר ליברלית, מכילה וסובלנית לכולם, שלא יכולים לקרות בה בחסות העירייה דברים שאינם עולים איתם בקנה אחד",...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 במאי 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה