חדשות רמת גן-גבעתיים

תושבים בגבעתיים: "אל תסגרו את השוק החקלאי"

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2019    דקה אחת
1
תושבים בגבעתיים: "אל תסגרו את השוק החקלאי"
רחבת הקניון. "זעקת הקול הדומם" ׀ צילום: פיני חמו

תושבי גבעתיים דורשים מהעירייה למנוע את סגירת שוק האיכרים הפועל בימי שישי ברחבת קניון גבעתיים ועתיד להיסגר בעוד כחודש.
"לאחרונה התבשרנו, ללא כל הכנה מוקדמת, שהעירייה החליטה לסגור את השוק החקלאי היחיד בעיר", נטען בעצומה ששלחו התושבים. "נאמר לנו שראש העירייה רן קוניק הגיע להחלטה שבגבעתיים לא צריך שוק חקלאי. התקווה היחידה להמשך קיומו של השוק היא אולי קול זעקה של הרוב הדומם, שמעוניין בהמשך פעילותו של השוק. אולי הקול הזה יגבר על קול המתנגדים לשוק", צוין עוד בהודעה שפרסמו התושבים.
שוק האיכרים ברחבת קניון גבעתיים החל לפעול ב-12 בדצמבר 2014. תחת פרגולות צבעוניות נמכרו במקום במרוצת השנים פירות, ירקות רגילים ואורגניים, פיצוחים, פירות יבשים, גבינות, זיתים וחמוצים, לחמים, מאפים, חלבה, ממרחים, דבש, פרחים ועוד. המקום הפך למוקד עלייה לרגל גם לאלו אשר אינם מתגוררים באזור. זאת לנוכח הריחוק היחסי של שני שווקי איכרים נוספים הפועלים בגוש דן – בנמל תל אביב וברמת השרון. ייתכן כי סגירת השוק בימי שישי תסייע לבעלי עסקים בעיר הפועלים בתחומי הירקות, הפירות והמזון.
מהעירייה נמסר: "החלטת ראש העירייה להביא את שוק האיכרים לפני כחמש שנים לגבעתיים הייתה מוצלחת, ואנו שמחים על פעילותו בעיר. כעת, לאחר חשיבה מחודשת ורצון לחדש, מצאנו שנכון יהיה לאפשר גם למיזמים יפים נוספים ליהנות מהרחבה המרכזית בימי שישי. השוק יוכל, אם ירצו מנהליו, להמשיך לפעול בימי שישי במיקום חלופי".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חיילי מילואים? התפקדו!

יום ההוקרה הארצי לחיילי המילואים יצוין כמדי שנה בל"ג בעומר, ביום חמישי ה-23.5.19. גם רמת-גן תוקיר השנה את פעילותם של...

חדשות רמת גן-גבעתיים22 במאי 2019    2 דקות
0

מהשכונה לאקדמיה

בטקס מרגש שנערך שבוע שעבר באוניברסיטת ת"א קיבלו 15 תושבי גבעתיים תעודת סיום לאחר שסיימו את השנה השנייה בתכנית  "אוניברסיטה...

חדשות רמת גן-גבעתיים22 במאי 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • שולה
    שוק ירקות ופירות ברחבת קניון גבעתיים

    והיכן נמצא המקום החלופי לשוק. כרגע אין כלום ברחבה מלבד חומרי בנייה