חדשות רמת גן-גבעתיים

"הגנים יגרמו לפקקים"

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בדצמבר 2018    דקה אחת
0

דיירים ברחוב רימלט ברמת גן מתנגדים להקמת אשכול של שישה גני ילדים במקום שהיה אמור לשמש כמרכז רפואי של קופת חולים מכבי

"הגנים יגרמו לפקקים"
המתחם שבו אמור לקום האשכול. "אפשר למצוא מקום חלופי" ׀ צילום: משה כהן

"אשכול גני הילדים עלול לגרום לפקקי תנועה כבדים, בעיקר בשעות הבוקר, כשגם ככה קיימים עומסי תנועה באזור", טוענים דיירים ברחוב רימלט ברמת גן.
"רחוב רימלט כבר תרם את תרומתו למבני ציבור ברמת גן, אחרי שהקימו כאן מרכז יום לקשיש. רימלט הוא רחוב צר ועמוס מאוד ואינו יכול להכיל שום תוספת נוספת", אומרת דיירת ברחוב. "דיירים המתגוררים בתחילת רחוב רימלט לא יוכלו לנסוע ברחוב סעדיה חוזה, שייסגר לתנועה, ואז ייתקעו בפקק".
דיירים כבר החלו להתארגן למאבק משפטי, והם עשויים לעתור לבית המשפט בניסיון לבלום את בניית אשכול גני הילדים.
מפרוטוקול דיון שהתקיים בלשכת מנכ"ל העירייה, משה בודאגה, כבר לפני כשנה, עולה כי הוחלט שבמסגרת תכנית הפיתוח לשנת 2018 תקודם תכנית להקמת אשכול גני הילדים במרום נווה.
"על התכנית להקמת גני הילדים הוחלט כבר לפני כשנה. אחרי שהעירייה השקיעה 20 מיליון שקל ברכישת המגרש מקופת חולים מכבי, זה לא יהיה סביר שלא יוקם שם מבנה לצורכי ציבור, וידוע שקיים מחסור בגני ילדים", טען בכיר בעירייה בשיחה עם "המקומון", והוסיף: "מה רוצים? שאחרי שהעירייה שילמה כל כך הרבה יהיה שם שדה תותים?".
מהעירייה נמסר: "טבעי שכל שכונה תרצה שלא תהיה בנייה ציבורית בסביבתה שאינה משרתת רק אותה, רק כמו שילדי מרום נווה לומדים ב'בליך' שברמת חן – כך הם אמורים לקבל בהבנה ובאהבה כל ילד בשכונתם. ראש העירייה לא שוכנע שקיימת אלטרנטיבה טובה יותר ושיש טעם לשנות את ההחלטה, אך למען הסר כל ספק ביקש ממנכ"ל העיריה, סמנכ"ל תשתיות וסגנית מהנדסת העיר להיפגש עם נציגות מהשכונה לדיונים מפורטים – ותוך שבוע להניח בפניו המלצה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

אימוץ בקניון גבעתיים

השירותים הווטרינרים גוש דן, בשיתוף עמותת "חבר לי" ועמותות נוספות, יקיימו בשישי הבא, 31 במאי, הפנינג ענק ברחבת קניון גבעתיים,...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 במאי 2019    דקה אחת
0

חד משמעית נקבע כי לא היתה הדרה

"רמת גן היא עיר ליברלית, מכילה וסובלנית לכולם, שלא יכולים לקרות בה בחסות העירייה דברים שאינם עולים איתם בקנה אחד",...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 במאי 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה