חדשות רמת גן-גבעתיים

הגינה הפוליטית

חדשות רמת גן-גבעתיים15 באוגוסט 2018    דקה אחת
0

אירוע לחנוכת גינה ציבורית בשכונת שעריה, שמומן על ידי העירייה, היווה פלטפורמה לתעמולת בחירות של ראש העירייה, כשפעיליו הגיעו למקום, לבשו חולצות עם תמונתו וחילקו פליירים

הגינה הפוליטית
האירוע בגינה. מכתב דחוף ליועצת המשפטית ׀ צילום: באדיבות העירייה

חבר האופוזיציה רמי גרינברג מוחה על תעמולה פוליטית אסורה שנערכה בחנוכת גינה בשכונת שעריה.

לדבריו, לאירוע, שמומן על ידי העירייה, הגיעו פעילים של ראש העירייה איציק ברוורמן, לבושים בחולצה עם תמונתו וחילקו פליירים למאות התושבים שנכחו במקום.

במכתב ששיגר גרינברג ליועצת המשפטית לעירייה, עו"ד שרית גרינבאום, הוא צירף סרטונים שתיעדו בין היתר עובדי עירייה שנטלו חלק פעיל, בניגוד לחוק, בנוכחות ראש העירייה.

בין הפעילים גם מועמדת כדירקטורית בחברה לפיתוח, שגרינברג מבקש עתה לבדוק את כשירותה לתפקיד. היועצת המשפטית הוציאה הנחיה שבה היא מדגישה כי חל איסור חמור על עובדי עירייה להשתתף בכל תעמולת בחירות.

גרינברג קורא ליועצת המשפטית לעצור את התשלום בגין אותו אירוע, וכן לבדוק את מכרזי העירייה שבהם נטלה חלק נציגת הציבור שהשתתפה לכאורה בתעמולת הבחירות בערב חנוכת הגינה הציבורית. לדבריו, זה לא האירוע היחיד שבו פעיליו של ברוורמן עשו שימוש פוליטי. גם באירוע שנערך במתנ"ס יוספטל הפכה חגיגה עירונית לפסטיבל פוליטי.

מעבר לפוליטיקה הייתה שם גם חגיגה אמיתית. מאות תושבים מהשכונה הגיעו לטקס גזירת הסרט עם פתיחתה של הגינה, המשתרעת על פני כשמונה דונם. במקום יש מרחבי דשא, שטחי הצללה, מתקני כושר, מתקני משחקים, ספסלים וצמחייה ססגונית מרהיבה, פרי ביצוע של אגף גנים ונוף בניהולו של ישראל דרורי.

תגובתו של ראש העירייה איציק ברוורמן: "הכל נעשה על פי דין".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חיילי מילואים? התפקדו!

יום ההוקרה הארצי לחיילי המילואים יצוין כמדי שנה בל"ג בעומר, ביום חמישי ה-23.5.19. גם רמת-גן תוקיר השנה את פעילותם של...

חדשות רמת גן-גבעתיים22 במאי 2019    2 דקות
0

מהשכונה לאקדמיה

בטקס מרגש שנערך שבוע שעבר באוניברסיטת ת"א קיבלו 15 תושבי גבעתיים תעודת סיום לאחר שסיימו את השנה השנייה בתכנית  "אוניברסיטה...

חדשות רמת גן-גבעתיים22 במאי 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה